Mateusz95

Przeróbka przyczepy D-50 D-46

Polecane posty

seweryn20    825

Zobacz ile kosztuje stal. Za 2,5 koła kupisz materiał na jedną ramę może. I kto mądry robi z tym ze dwa tygodnie za 1500 zeta? Mocno naciągnięte.

A co do kupna.. też beczysz że d-47 pogięta dobrej nie kupisz. To działa w dwie strony.

Według mnie to nieopłacalne. Chcesz się bawić to rób. Ale za pieniądze które w nią włożysz plus kasa za sprzedaż tej co masz i pieniądze za czas który zmarnujesz przy robocie a mógł byś dorobić i dołożyć do przyczepi kupił byś pewny oryginał a nie liczył na szczęście przy przeróbce sztywnej. W dzisiejszych czasach kiedy wszystko jest dostępne takie kombinacje nazywa się dziadowaniem.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Dziadownie to może ty masz na podwórku. Po prostu chcę mieć ulepszony sprzet. A d-47 to sam wiesz co to jest za G**no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Sam mam wywrotkę d-47 jak chcesz mogę sprzedać od zaraz za 4tyś tłoki już masz tylko rame sobie zrobisz nową;P Ja kupie autosanke d-55 albo hl 6t najlepiej na 3 strony wywrot do zboża przydatny 3stronny wywrot, moze być do remontu kupie od zaras, kiedyś było pelno tego na allegro nawet z wojska teraz nie ma nic za dobre pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dziadowanie a nie dziadownia. Nie te czasy. Popatrz koło siebie. Ludzie kiedyś masę rzeczy robili. Brony, ciągniczki, wieloraki, długo by wymieniać. Ile z tego zostało do dzisiaj?. Niewiele. Bo nie opłaca się jednostkowo robić nawet dla siebie. To się nazywa dziadowanie. D-47 nie warto sobie głowy zawracać. Mam d-35 z 64 roku przewiozła tyle że się w pale nie mieści. Nic pogiętego jedyny feler to kiepski kołowrót. Wolę tego dziadka niż tę blaszankę.

Patrz wyżek kolega co? W nosie ma przeróbki. Oryginał choć by do remontu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

też mam d-35 dokladnie skręt masakra zaczep za wysoko względem skrzyni ładunkowej używam ją tylko do Okopowych spraw.. bo niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Dobra @seweryn20 Widzę że się chyba nie dogadamy. Bo Ty sobie nie dasz przetłumaczyć. A tak poza tym to nie jest dyktando :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spoko. Chciałem cie tylko przekonać że przeróbka to idiotyzm, pokazać że dzisiaj odchodzi się od takich rzeczy, pokazałem przykłady. Chcesz to rób. Ciekawe jak zrobisz czy pokarzesz kosztorys, jak załatwisz prawną rejestracje takiej przyczepy. Ludzie zamiast iść do przodu uwsteczniają się. Z mojej strony wszystko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

materiał jest coraz droższy i nie opłaca się już robić takich przeróbek @seweryn20 ma racje jeszcze z 10 lat temu ludzie robili takie przeróbki i maszyny w własnym zakresie ale w tedy nie było tyle maszyn dostępnych co dziś i materiał był dużo tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

A czemu nie miałbym to zarejestrować? Skoro już będzie zarejestrowane i numery będą nabite na ramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A skąd weźmiesz numery na ramie jak musisz zrobić nową, po przeróbce nawet dane w dowodzie się nie zgadzają. jazda na tym samym dowodzie jest po prostu niezgodna z prawem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

nie wiem co u was ale u nas lata sporo d47 i wszystkie no może prawie wszystkie pięknie kiprują i nie są spawane sam mam dwie d47 i d46 i ramy jak i blachy nie robione od nowości fakt jedna już żal patrzeć ale z rok pochodzi sam myślałem o przeróbce d46 na wywrot ale jak wszystko policzyłem to podziękowałem.wywrot na 2 strony to lipa miałem taką przyczepę na balonówkach i nigdy nie chce z tego względu że w żniwa problem a do tego tylko mi przyczepy potrzebne tak to cały rok stoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1996    1

ja na twoim miejscu bym poszukał przyczepy wywrotki z samą podłogą lub z bokami ale z przeznaczeniem na złom;p podloge mozesz sobie przedłużyć a boki dorobisz. raczej cie taniej wyjdzie jakbys mial kupowac hudraulike tylko bedziesz mial wiecej roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

ja na twoim miejscu bym poszukał przyczepy wywrotki z samą podłogą lub z bokami ale z przeznaczeniem na złom;p podloge mozesz sobie przedłużyć a boki dorobisz. raczej cie taniej wyjdzie jakbys mial kupowac hudraulike tylko bedziesz mial wiecej roboty...

Podaj konkretne model przyczepy jaki proponujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I konkretne ogłoszenie. Na necie ciężko znaleźć coś w rozsądnej cenie. Sprzedający często wychodzi z założenia a dam więcej może ktoś da a jak nie to się spuści. prędzej znalazł by coś po starych kółkach czy gospodarstwach. czasem stoją takie za stodoła i gniją.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Te przyczepy thk5 są słabe i mają delikatną ramę. A ta ostania polska to ma wąską pakę i trzeba podwiązywać burty.

A mi o takie przyczepy nie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak czytam i nie rozumiem :ph34r: niby dlaczego d 47 jest taka zła? dlaczego wywrot na jeden tłok to porażka?

Z wywrotek to mam tylko d55 to taka trochę większa siostra d47 i nie narzekam jakoś . D47 też używałem wiele razy i jest ok .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

D 55 to dobre przyczepy... mamy 3 sztuki, po 8 t spokojnie można wozić i na tył kiprować, po drodze pieknie jadą bo to w końcu samochodwe przyczepy.... D 47 maja jednak inną rame dolnią i tu siedzi jej cały problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Tak czytam i nie rozumiem :ph34r: niby dlaczego d 47 jest taka zła? dlaczego wywrot na jeden tłok to porażka?

Z wywrotek to mam tylko d55 to taka trochę większa siostra d47 i nie narzekam jakoś . D47 też używałem wiele razy i jest ok .

A więc tak dlatego że d-47 ma jeden tłok bardzo mocno rama się nie przy kiprowaniu ciężkich rzeczy gnie. Dolna rama też nie jest najmocniejsza i dlatego przy opuszczaniu nie chce wchodzić w swoje miejsce. 3/4 przyczep co widzaiłem mialy już spawane cześci ramy i były całe krzywe. do d-55 nic nie mam nawet powiem że to chyba dobre przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mój teściu ma D47 i chwali, bo wozi tylko zboże, kipruję na równej posadce i bardzo uważa.

 

Jakby powoził ziemie, żwir to zdanie by zmienił.

Ja nimi po 500 ton ziemi i żwiru rocznie woziłem, i tylko na bok kiprowałem. Raz zboże do tyłu kiprowałem na pryzmę zboża. Jedno koło wjechało na zboże, z drugi na beton. Zgiołem od razu.

Po drugie nie 4,5t tylko po 6 woziłem.

Ale zboże to sobie można wozić, bo jak otworzy się burtę to połowa ładunku zostaje.

D 55 niektóre mają ramę z ceownika walcowanego, a nie z giętego z blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Przyczepa D-47 ma ładowność 4,5 t i tyle to można śmiało kiprować bez obaw na wszystkie strony .No ale rzeczywistość jest inna i potem są skutki , jak się kipruje 6-7 t do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Przyczepa D-47 ma ładowność 4,5 t i tyle to można śmiało kiprować bez obaw na wszystkie strony .No ale rzeczywistość jest inna i potem są skutki , jak się kipruje 6-7 t do tyłu.

Niekoniecznie. Wystarczy że nasypiesz z 2 tony żwiru albo piachu na sam przód albo na sam tył. I weź kipruj na prawa lub lewo i patrz co się dzieje z ramą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj