Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosunek wydatków na paszę a przychodów z mleka

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 11:32

Stosunek wydatków na paszę a przychodów z mleka Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek :)) czy to jednak w normie ???

Jeżeli jest już taki temat to sorry :( ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosunek wydatków na paszę a przychodów z mleka Dzisiaj, 15:58
  •  

#2 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 11:47

Stosunek wydatków na paszę a przychodów z mleka Ja biorę teraz trochę wiecej jak połowę tego co Ty a na paszę wydaję ok.200-300 zł miesięcznie (traktuję tylko jako dodatek do swoich pasz ).Swego czasu zszedłem z wydajności i poszedłem w stronę jak najniższych kosztów-summa summarum zostaje mi to samo (jak nie więcej).No ale ja się nigdy nie nastawiałem na jakieś wielkie zyski.

#3 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 11:50

Stosunek wydatków na paszę a przychodów z mleka u nas wypłata 8-10tys na dodatki (rzepak, soja, wysłodki suche, camisan, pasza dla cielaków) wydaje około 2tys. Jak mam zboże a jak się skończy to dochodzi pełnoporcjówka i wtedy około 4tys. Stosunek wydatków na pasze do wielkości wypłaty zależy w dużej mierze od ceny mleka bo pasza w całym kraju kosztuje tyle samo a jeden ma 1.20zł a drugi 1.60zł za ta sama ilość i parametry.

Edytowany przez damian40000, 27 styczeń 2013 - 12:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:03

Stosunek wydatków na paszę a przychodów z mleka u mnie wygląda to mniej więcej 14-16 tys wypłaty, a 3-4 tys pasza w zależności ile dojnych i w którym okresie laktacji. Korzystam tylko z pełno porcjowej paszy

#5 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:27

Stosunek wydatków na paszę a przychodów z mleka 80 tyś wypłata, około 15 tyś pasza głownie rzepak i soja , około 1tyś wet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:39

Stosunek wydatków na paszę a przychodów z mleka Wypłata średnio 17.000 na pasze w granicach 2.500 miesiecznie przy sporym wkładzie własnego zboża. Mojim zdaniem chcąc utrzymać przyzwoite wyniki to 20% trzeba wydać conajmniej