Arek

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne?

Polecane posty

Arek    218

Na szybszych biegach przełączając półbiegi w gorę czuć szarpniecia. czy to normalne czy raczej powinno miękko przyśpieszać bez szarpnięć?

Druga sprawa po odpaleniu zimnego silnika sprzęgło słabo wysprzęgla i trzeba dodać trochę gazu żeby można był wrzucić bieg, jak się już trochę rozgrzeje to wszystko jest ok, ten typ tak ma czy coś z nim nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Jeśli chodzi o szarpanie to ja w swoim 511 nic takiego nie odczuwam, owszem jest zauważalne przełączanie pomiędzy poszczególnymi półbiegami ale dzięki sprzęgłu hydrokinetycznemu jest to miękkie przejście tak samo jak w samochodach z automatem.

Jeśli chodzi o włączanie biegów to jak jest zimno to chyba ten typ tak ma że ciężko jest bieg wrzucić. Po prostu trzeba nieco poczekać aż olej w skrzyni się nagrzeje. Nie wiem czy o to dokładnie ci chodzi bo piszesz że sprzęgło ci nie wysprzęgla? Co mam przez to rozumieć? Słychać zgrzyty w skrzyni czy po prostu tak jak ja napisałem ciężko jest bieg wrzucić. Ja mam inny sposób na to tzn. przełączam rewers przód-tył i wtedy da się bieg włączyć.

Masz może tura na swoim fendzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Jeśli chodzi o szarpanie to ja w swoim 511 nic takiego nie odczuwam, owszem jest zauważalne przełączanie pomiędzy poszczególnymi półbiegami ale dzięki sprzęgłu hydrokinetycznemu jest to miękkie przejście tak samo jak w samochodach z automatem.

 

jak sie jedzie 15-20km/h to czuc wyrazne szarpniecie i nie wiem czy tak powinno byc, sprzedawca ma dwa takie same fendy i w obu jest tak samo...

 

Jeśli chodzi o włączanie biegów to jak jest zimno to chyba ten typ tak ma że ciężko jest bieg wrzucić. Po prostu trzeba nieco poczekać aż olej w skrzyni się nagrzeje. Nie wiem czy o to dokładnie ci chodzi bo piszesz że sprzęgło ci nie wysprzęgla? Co mam przez to rozumieć? Słychać zgrzyty w skrzyni czy po prostu tak jak ja napisałem ciężko jest bieg wrzucić. Ja mam inny sposób na to tzn. przełączam rewers przód-tył i wtedy da się bieg włączyć.

Masz może tura na swoim fendzie?

 

właśnie jak jest zimny i na niskich obrotach to ciężko bieg wrzucić,

 

tura jeszcze nie mam, jest tylko konsola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

4 półbiegi są bez sprzęgła, rewers jest elektrohydrauliczny ale trzeba sprzęgła użyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb    0

jeżeli szarpie w trakcie przełączaznia z 2 półbiegu na 3 to jest normalne w tym ciagniku, zmienia sie wtedy wałek dlatego widać różnicę. Może być również odczuwalne jakby zwolnienie przy małych prędkościach. to zależy ile ciągnik ma mtg i czy chodził w transporcie. przy wspomnianej zmianie przełożenia gwałtownego obciążenia dostaje ten drugi wałek i przy dłuższej już eksploatacji może powstać minimalne wytarcie w obudowie, minimalna rysa (niestety nie ma tam części wymiennej, trzeba wymieniać całą obudowę). Ciśnienia oleju które odpowiadają za załączanie każdego z połbiegów spotykają sie wtedy na nie odpowiednim poziomie (mijają się) i z tąd te szarpnięcia. Takie jest moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ciągnik miał 3500mth i podobno chodził w 80 hektarowym gospodarstwie mleczarskim... Ale i tak zrezygnowałem z zakupu 514 na rzecz lepiej wyposażonego i młodszego Agrotrona mk3, tam półbiegi przełączają się jak biegi w automacie w samochodzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj