Skocz do zawartości

Zdjęcie

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:45

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne? Na szybszych biegach przełączając półbiegi w gorę czuć szarpniecia. czy to normalne czy raczej powinno miękko przyśpieszać bez szarpnięć?
Druga sprawa po odpaleniu zimnego silnika sprzęgło słabo wysprzęgla i trzeba dodać trochę gazu żeby można był wrzucić bieg, jak się już trochę rozgrzeje to wszystko jest ok, ten typ tak ma czy coś z nim nie tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
514C szarpiące półbiegi - czy to normalne? Dzisiaj, 07:41
  •  

#2 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:17

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne? Jeśli chodzi o szarpanie to ja w swoim 511 nic takiego nie odczuwam, owszem jest zauważalne przełączanie pomiędzy poszczególnymi półbiegami ale dzięki sprzęgłu hydrokinetycznemu jest to miękkie przejście tak samo jak w samochodach z automatem.
Jeśli chodzi o włączanie biegów to jak jest zimno to chyba ten typ tak ma że ciężko jest bieg wrzucić. Po prostu trzeba nieco poczekać aż olej w skrzyni się nagrzeje. Nie wiem czy o to dokładnie ci chodzi bo piszesz że sprzęgło ci nie wysprzęgla? Co mam przez to rozumieć? Słychać zgrzyty w skrzyni czy po prostu tak jak ja napisałem ciężko jest bieg wrzucić. Ja mam inny sposób na to tzn. przełączam rewers przód-tył i wtedy da się bieg włączyć.
Masz może tura na swoim fendzie?

#3 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 00:03

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne?

Jeśli chodzi o szarpanie to ja w swoim 511 nic takiego nie odczuwam, owszem jest zauważalne przełączanie pomiędzy poszczególnymi półbiegami ale dzięki sprzęgłu hydrokinetycznemu jest to miękkie przejście tak samo jak w samochodach z automatem.

jak sie jedzie 15-20km/h to czuc wyrazne szarpniecie i nie wiem czy tak powinno byc, sprzedawca ma dwa takie same fendy i w obu jest tak samo...

Jeśli chodzi o włączanie biegów to jak jest zimno to chyba ten typ tak ma że ciężko jest bieg wrzucić. Po prostu trzeba nieco poczekać aż olej w skrzyni się nagrzeje. Nie wiem czy o to dokładnie ci chodzi bo piszesz że sprzęgło ci nie wysprzęgla? Co mam przez to rozumieć? Słychać zgrzyty w skrzyni czy po prostu tak jak ja napisałem ciężko jest bieg wrzucić. Ja mam inny sposób na to tzn. przełączam rewers przód-tył i wtedy da się bieg włączyć.
Masz może tura na swoim fendzie?

właśnie jak jest zimny i na niskich obrotach to ciężko bieg wrzucić,

tura jeszcze nie mam, jest tylko konsola

#4 Share oli007

oli007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 00:22

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne? a to są półbiegi ze sprzęgłem czy bez??

#5 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 00:27

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne? Bez.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 13:03

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne? 4 półbiegi są bez sprzęgła, rewers jest elektrohydrauliczny ale trzeba sprzęgła użyć

#7 Share piotrb

piotrb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 08:05

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne? jeżeli szarpie w trakcie przełączaznia z 2 półbiegu na 3 to jest normalne w tym ciagniku, zmienia sie wtedy wałek dlatego widać różnicę. Może być również odczuwalne jakby zwolnienie przy małych prędkościach. to zależy ile ciągnik ma mtg i czy chodził w transporcie. przy wspomnianej zmianie przełożenia gwałtownego obciążenia dostaje ten drugi wałek i przy dłuższej już eksploatacji może powstać minimalne wytarcie w obudowie, minimalna rysa (niestety nie ma tam części wymiennej, trzeba wymieniać całą obudowę). Ciśnienia oleju które odpowiadają za załączanie każdego z połbiegów spotykają sie wtedy na nie odpowiednim poziomie (mijają się) i z tąd te szarpnięcia. Takie jest moje zdanie...

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 16:26

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne? Ciągnik miał 3500mth i podobno chodził w 80 hektarowym gospodarstwie mleczarskim... Ale i tak zrezygnowałem z zakupu 514 na rzecz lepiej wyposażonego i młodszego Agrotrona mk3, tam półbiegi przełączają się jak biegi w automacie w samochodzie :P

#9 Share uchman01

uchman01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 00:18

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne? z tymi szarpnięciami z 2 na 3 to normalne również w serii 800, ale odczuwalne głównie na drodze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share 2013

2013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 październik 2015 - 22:16

514C szarpiące półbiegi - czy to normalne? ile by mniej więcej kosztowała naprawa póbiegów?