Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wal croskil przy agregacie biernym agromasz

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 09:43

Wal croskil przy agregacie biernym agromasz Posiadamy agregat bierny agromasz z walem croskil z tylu z przodu zwykly walek z plaskownika dzielony nastepnie 2 rzedy graczek prostych. ciagnik jaki to ciaga to zetor 12145 z tylu opony 18.4 34 mam pytanie odnosnie tego ze po agregacie na srodku zostanie taka gorka troche gdzie kola ciagnika nie przeszly a tak gdzie kola to jest troche dolek tak jakby slabo zarownywal pole ten agregat a dokladnie slady po kolach sa troche koleiny. agregat idzie w miare glebokolo mysle ze glebiej nie ma sensu. ziemie roznej klasy i na kazdej efekt podobny jest. jakie macie doswiadczenia z takim agregatem a doklanie walem croskil czy moze packer bylby lepszy zeby koleiny zaciagnac czy efekt bylby ten sa? wiadomo ze nawet jezdzac c360 z samym siewnikiem to spulchniacze nie wyrownaja idealnie kolein ciagnika i tez sa dolki i gorki w moim przypadku na pewno troszke mniejsze jak samym siewnikiem by jezdzil. mam odjete teraz spulchniacze od siewnika jak chodzi razem z agregatem bo myslalem ze bedzie ok ale jest tak srednio. moze zalozyc spulchniacze wy ich uzywacie przy agregatach uprawowo siewnych??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wal croskil przy agregacie biernym agromasz Dzisiaj, 00:29
  •  

#2 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:26

Wal croskil przy agregacie biernym agromasz Żeby nie było tej górki to jest kilka opcji: (w kolejności które daje najlepszy efekt)
-orka z wałem campbella
-bliźniaki przy ciągniku
-wał oponowy na przedni tuz
-spulchniacze za kołami ciągnika, ale przed agregatem
-głębsze ustawienie zębów
-"odchudzenie" ciągnika żeby nie robił takich kolein

#3 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 11:03

Wal croskil przy agregacie biernym agromasz Przy wale pakera może nie było by tego śladu ponieważ by pchał przed sobą trochę ziemi i ona poprzez przesuwanie na boki by zasypywała nierówności ale jak te nierówności są niewielki to nie ma co kombinować więcej jak poprzez założenie spulchniaczy śladów albo wału na przedni tuz do ciągnika.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:23

Wal croskil przy agregacie biernym agromasz Na ciężkiej ziemi nie będzie różnicy, na piachu będzie pchał przed sobą i zagarnie koleiny, ale czy w uprawie o to chodzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 19:13

Wal croskil przy agregacie biernym agromasz Można ewentualnie założyć jeszcze włókę przed wałem jeśli jest miejsce. Może spróbuj przestawić łapy w agregacie.
@bartek88 Na piachu croskilem też szału nie zrobisz bo tylko przemielisz piach ;)

#6 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 12:02

Wal croskil przy agregacie biernym agromasz Sam u siebie wywaliłem croskila i założyłem zwykły strunowy, bo ten wał już mnie nerwowo wykańczał. Pękały w nim pierścienie, zaklejał się ziemią i zatrzymywały go drobne kamyszki. Jedyna jego zaleta to dobre kruszenie.

#7 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 14:06

Wal croskil przy agregacie biernym agromasz polecam włukę w kształcie litery W.
Znajomy ma tak w agregacie kverneland i spisuje się bardzo dobrze - gleby ma od piachu do gliny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 12:35

Wal croskil przy agregacie biernym agromasz przy tym agergacie mam graczki proste a nie w ksztalcie litery S bo niby do takie walu musze byc te proste. one tak nie przerzucaja ziemi i moze to jest ich wada ze nie roznaja za kolami? wy jakie macie graczki przy croskilu? a moze to poprostu masa ciagnika tak robi. jeszcze myslalem nad zalozeniem spulchniaczy do siewnika bo jak zaczepilem go z agregatem to je odjalem i moze trzeba od nowa zalozyc. przed agregatem niestety nie ma na nie miejsca tylko do siewnika moga

Dodaj odpowiedź