Skocz do zawartości

Zdjęcie

4x4 do tyłu i gotuje płyn

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 27 styczeń 2013 - 00:18

4x4 do tyłu i gotuje płyn Siema posiadam pronarka 82sa z założonym turbem, mam taki problem że do tyłu nie ciągnie na 4 koła tylko coś trzeszczy i amen.
Sprzęgiełko było robione po do przodu przeskakiwało. Wiem że jakoś sie podkładkę daje czy coś w tym rodzaju mógłby ktoś wytłmaczyć na czym polega ten zabieg?

2 sprawa to gotujący się płyn w chłodnicy, ( nawet jak był bez turba ) gotuje wodę ( no nie gotuje bo jak będzie wiecej niz 95 stopni to odpuszczam i amen ).
uszczelka pod głowicą zrobiona, głowica splanowana tam pare mikrometrów.chłodnica czyszczona regularnie, problem mam prawie od nowości, wiem że pronary z tych lat 2005 mają taką usterkę i nie wiecie co poradzić na to?
Może jakoś 2 chłodnica np od seicento czy coś w tym stylu.
Dziękuję i bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
4x4 do tyłu i gotuje płyn Dzisiaj, 15:08
  •  

#2 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 27 styczeń 2013 - 08:31

4x4 do tyłu i gotuje płyn Może uszkodzony termostat ? bo chyba jest?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#3 Share kamil02

kamil02

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:47

4x4 do tyłu i gotuje płyn U mnie w mtz82 też przód nie ciągnie do tyłu.

#4 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:50

4x4 do tyłu i gotuje płyn co do termaostatu wyciągnij go i wstaw do wrzątku i zobaczysz czy się otwiera, bo prawdopodobnie będzie to termostat, a co do napędu do tyłu, to tą wajche musisz na maxa do góry ciągnać tak żeby prawie pionowo była to wtedy załapie, ja tak u siebie mam, a jak nie złapie to podreguluj tam od dołu na ciągle, może pomoże
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#5 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:53

4x4 do tyłu i gotuje płyn wyciągnij termostat to zobaczysz, jak to nie pomoże to spróbuj wyczyścić chłodnice ale w środku, np wodą pod ciścieniem lub trzeba bedzie rozebrac chłodnice, wyczyścić i następnie zlutować gdyż i takie przypadki bywają

#6 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 11:09

4x4 do tyłu i gotuje płyn Co do napędu to trzeba odkręcić wał od przystawki po środku ( tą część wału pomiędzy skrzynią a przystawką) i tam jest nakrętka która jest zabezpieczona zawleczką. Odblokuj ją i bardzo mocno dokręć i powinno być dobrze jak masz dobre tarczki. Dokręcaj przy włączonym napędzie i na biegu pozostaw ciągnik np. na 1

#7 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:05

wyciągnij termostat to zobaczysz, jak to nie pomoże to spróbuj wyczyścić chłodnice ale w środku, np wodą pod ciścieniem lub trzeba bedzie rozebrac chłodnice, wyczyścić i następnie zlutować gdyż i takie przypadki bywają

Nie gadaj glupot z ta chlodnica. Zyjemy w takich czasach, ze sa odpowednie srodki. Ja tez mialem problem w swoim zetorze z chlodnica. Jest taki specjalny srodek, ktory wyglada jak takie male rozowe plytki. Wrzucasz to do chlodnicy nastepnie zalewasz goraca woda i pojezdzisz troche. Nastepnie trzeba wyplukac chlodnice i powtorzyc zabieg. Dziala na 100 %.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#8 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 14:47

4x4 do tyłu i gotuje płyn termostat też został wymieniony czyszczenie chłodnicy nie pomogło ;/

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7613 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 15:09

4x4 do tyłu i gotuje płyn Nalej wody tylko tyle żeby było widać płytki chłodnicy i zapal ciągnik. Nie powinna pompa tłoczyć do chłodnicy wody. Widać to w otworze wlewu. Dopiero po zagrzaniu silnika i to też powinno być widoczne. Założyłeś turbo czyli silnik produkuje więcej ciepła. Wymieniłeś wentylator na sześciołopatkowy? czy sam silnik a głównie pompa wtryskowa jest ustawiona pod turbinę? Zbyt mała ilość paliwa względem powietrza powoduje że spala się ono w wyższej temperaturze. To samo tyczy kąta wtrysku paliwa. Zawory też byś sprawdził czy maja prawidłowe luzy.

Edytowany przez seweryn20, 27 styczeń 2013 - 15:09.

KPK Kumurun Team

#10 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 19:32

4x4 do tyłu i gotuje płyn głowica jest ok zawory itp, wtryski od turba pompa też podkręcona do turba ( nie ja sam tylko do firmy dałem )
mam książkę od proanra i nie ma różnicy między turbem a nie co do chłodzenia bo czytałem.
A zjawisko miałem już przed założeniem turbiny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:44

4x4 do tyłu i gotuje płyn Może masz układ zakamieniony i gdzieś blokuje przepływ albo czujnik trefny ( u mnie niedawno zaczął szwankować i czasami wskazówka lata od lewej do prawej), albo pompa niedomaga. Ja mam 82 sa od nowości (2004r.) i temperatura oscyluje w granicach 80-85 st. Odnośnie napędu, to tak jak wspomniał @gregorius, możliwe, że zapadka nie wskakuje w 3. położenie tylko z nim graniczy i sprzęgło nie zazębia.

#12 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 01 luty 2013 - 22:00

4x4 do tyłu i gotuje płyn czujnik ok, a przeczyszczę go takim środkiem zobaczymy czy zadziała

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 luty 2013 - 15:59

Zbyt mała ilość paliwa względem powietrza powoduje że spala się ono w wyższej temperaturze.

Tego bym się po Tobie nie spodziewał. Od kiedy w dieslu masz przepustnicę, żeby zmieniać dawkę powietrza? Dawka oleju napędowego spala się tak samo. Niezależnie od ilości powietrza. To nie benzyna żeby musiał być stosunek stechiometryczny. Najwyżej przyczepiłbym się do zbyt dużego stopnia sprężania, ale autor pisze, że tak miał przed założeniem turbosprężarki.

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7613 postów

Napisany 10 luty 2013 - 16:12

4x4 do tyłu i gotuje płyn Słyszałem że dzwoni ale pomyliłem kościoły.
Przepustnica nie ma tu nic do rzeczy tylko paliwo. Na ubogiej mieszance grzeją się benzynioki. Diesel dokładnie odwrotnie.
Pozostaje mi gratulować czujności.
Autor to coś przeoczył. Wiele możliwości nie ma. Chłodnica, zawalony blok silnika, termostat, pompa wody lub regulacja silnika.

Edytowany przez seweryn20, 10 luty 2013 - 16:14.

KPK Kumurun Team

#15 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:32

4x4 do tyłu i gotuje płyn Panowie nie czytacie ze zrozumieniem, pompa jest ok :)

#16 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 luty 2013 - 22:16

4x4 do tyłu i gotuje płyn Początek konta wtrysku sprawdzany?
Bo tego chyba nie potwierdziłeś.
Jak nic nie pomoże poszukaj wentylatora chłodnicy o większej liczbie łopatek.
A jak sprawdzałeś pompę wody?

#17 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 18:35

4x4 do tyłu i gotuje płyn Wlasnie @tracz, glownie skupil bym sie na poczatku konta wtrysku, do 2003 w SA byly wentylatory metalowe o czterech lopatkach, od 2004 byly plastykowe o szesciu, roznica jest wielka w ruchu powietrza jak dasz tak 1800obr, znam uzytkownika ktoremu nie pomogl kont wtrysku, wentylator czy termostat, poprostu zmienil chlodnice oleju silnikowego... zamontowal od bizona...

A w instrukcji obslugi duzo zeczy nie napisali.... Napisali ze mozna wlozyc turbo bez zadnych ingerencji w silnik? Nie, a od 1996r te silniki sa przystosowane, napisali ze mozna wlozyc pompe o wydajnosci 80l? nie napisali a mozna ;-)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#18 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 23:58

4x4 do tyłu i gotuje płyn Chłodnica oleju? Tam jest? Przecież to tylko kilka zeberek, ale dzięki za pomoc :) pompą o wydajności 80l? A od czego pasuje takowa?

#19 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 09:21

4x4 do tyłu i gotuje płyn Od DT'a, koparki bialorus. Tylko z kroccami musi byc, bo te nie beda pasowac. Wuja zadzwonil gdzies do rosji do fabryki mtz'a i z jakims przedstawicielem na polske gadal, przyslali mu turbine za nie cale 2tys zl i te pompe hydrauliczna, nie powiem dokladnie za ile bo nie pamietam... pompa rzekomo 100l/min ma ale nie chce mi sie wierzyc by miala prawie tyle co w ladowaczu cyklop... ale roznica jest, tur znacznie lepiej chodzi a podnosnik az podskakuje ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7613 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 09:30

4x4 do tyłu i gotuje płyn Jest ... a przynajmniej był taki zestaw na allegro. Pompa i cały bałagan potrzebny do montażu.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź