Skocz do zawartości

Zdjęcie

dynia bezłuskowa

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 10:25

dynia bezłuskowa Witam
czy ktoś z af uprawia dynie bezłuskową.Bardzo interesuje mnie technologia uprawy ewentualne polecane odmiany.
Z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dynia bezłuskowa Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 20:22

dynia bezłuskowa

Nikt nic nie napisze.

#3 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny

Napisany 03 styczeń 2015 - 21:40

dynia bezłuskowa

Ludzie niedaleko mnie podobno uprawiali ją a czy dalej to już nie wiem mieli umowę z niemcem i całe dynie ładowali na tiry musieli kupić od niego nasiona jednego roku nic nie zebrali bo był bardzo mokry po prostu nie urosło nic

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mikipost

mikipost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 21:11

dynia bezłuskowa

Przez wiele lat uprawiałem po 5-7ha. W tym roku tylko 2. W przyszłym roku 0. Z odmian miałem Junine,Mirande i jakąś austryjacką odmiany nie pamiętam, co rok kwalifikat bo się zwyradnia i. Siew w ziemie która ma min 10 stopni C.Po siewie 0,5l comanndu ,póżniej uprawa  mech. w midzyrzedziach i min x2 reczne hakanie wokół roslin. Jesli nie ruszysz ziemi przy roślinie to będzie siedziała jak zaklęta. Pózniej zrzucanie w rządki i wybieranie,suszenie,czyszczenie,przebierane ręczne. Plon przy dobrym roku 400kg. Sredni 150kg.Sredna cena z siedmiu lat 8zł. Dwa dni ulewnego deszcu w maju albo czerwcu i zostaje talerzówka.

Uprawa dra hardkorów :lol:

#5 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 10:07

dynia bezłuskowa

Witam

Mikipost czy ta trzecia odmiana dyni (austryjacka) była odmianą oleistą,bardzo proszę o odpowiedz.Jeśli jest taka możliwość , jaka to odmiana.

Pozdrawiam

#6 Share mikipost

mikipost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 17:49

dynia bezłuskowa

Kolego ta odmiana to glejsdorf, odmiana oleista. Robiłem ją na początku własnie na olej. Ale 3 lata temu weszła na rynek pestka chinska,mołdawska o niby lepszych dużo parametrach i w o połowe tańsza i interes je**.

Pestke na olej robi się troche inaczej niż na konfekcje, bo tu chodzi o zaolejenie ziarka. Przy tak małym popycie i chińczyku na rynku stawiaj przedewszystkim na jakość to może jakoś to będzie ...

#7 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 22:52

dynia bezłuskowa

Plon przy dobrym roku 400kg. Sredni 150kg.Dwa dni ulewnego deszcu w maju albo czerwcu i zostaje talerzówka.

Uprawa dra hardkorów :lol:

Glejsdorf daje plon nawet 1t/ha te 150-400 to chyba z ekologi :) Z tym deszczem też nie wiem o co Ci chodzi dynia potrzebuje dużo wody, no chyba że deszcz i mocne słońce to  wtedy się zgodzę ale przez tyle lat jak się uprawia deszcz  jeszcze nie zlikwidował mi plantacji,

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#8 Share sadownik94

sadownik94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 16:33

dynia bezłuskowa

Ja też jestem zainteresowany uprawą dyni i mam zamiar siać dynie bezłuskową tylko szukam kombajnu jak by ktos pomogł bym był bardzo wdzięczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 17:25

dynia bezłuskowa

Glejsdorf daje plon nawet 1t/ha te 150-400 to chyba z ekologi :) Z tym deszczem też nie wiem o co Ci chodzi dynia potrzebuje dużo wody, no chyba że deszcz i mocne słońce to  wtedy się zgodzę ale przez tyle lat jak się uprawia deszcz  jeszcze nie zlikwidował mi plantacji,

O tonie w życiu nie słyszałem a znam trochę temat pestek z dyni (chyba że chodzi o takie w łupinie), przy dobrym nawożeniu max 600kg ale to już wyjątek bo jak średnia wyjdzie 450-500kg to jest super. A z deszczem kolega ma po części rację, po posadzeniu długotrwałe opady deszczu i do tego niska temperatura spowodują że dynia się nie przebije. Ubiegły rok właśnie taki był, sam przesadzałem 1ha a niektórzy przesadzali 2 razy a na koniec przesiewali gryką bo na inne uprawy było za późno.

edit

W tym roku dużo ludzi zainteresowanych dyniami po ubiegłorocznych cenach. Zobaczymy co to będzie, bo już się dużo słyszy o nowych uprawach po 20ha. Powodzenia w uprawie :)

Edytowany przez MFrolnik26, 02 marzec 2015 - 17:28.

#10 Share toomi30

toomi30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo, maszyny drogowe budowlane

Napisany 18 grudzień 2015 - 19:30

dynia bezłuskowa

Ja też jestem zainteresowany uprawą dyni i mam zamiar siać dynie bezłuskową tylko szukam kombajnu jak by ktos pomogł bym był bardzo wdzięczny

tu sa kombajny http://olx.pl/oferta...html#49e8facc50

#11 Share MonikaJarosz

MonikaJarosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:56

dynia bezłuskowa

Może trzeba pokombinowć np. próbować z sadzonki

#12 Share Adrian91

Adrian91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Nowe sposoby uprawy warzyw i owoców.

Napisany 09 marzec 2016 - 10:15

dynia bezłuskowa

Witam co taka cisza w temacie? Jak w tym roku z Dynia u was?  :D Będzie coś? Napiszcie coś o swoich uprawach to trochę podyskutujemy.

Może trzeba pokombinowć np. próbować z sadzonki

Myślę że sadzonka to dobry pomysł a na pewno bezpieczniejszy niż siew do gruntu.

#13 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 18:08

dynia bezłuskowa

Sadzimy, jak co roku ale widoki na przyszłość marne. Cena spadła do 12 zł a wy chcecie sadzonki produkować :wacko: chyba że sadzicie w ogródku. Zaraz pewnie  ktoś się pochwali wydajnością na poziomie tony z ha ale na tym forum nic mnie już nie zdziwi.

#14 Share Adrian91

Adrian91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Nowe sposoby uprawy warzyw i owoców.

Napisany 10 marzec 2016 - 15:33

dynia bezłuskowa

Sadzimy, jak co roku ale widoki na przyszłość marne. Cena spadła do 12 zł a wy chcecie sadzonki produkować :wacko: chyba że sadzicie w ogródku. Zaraz pewnie  ktoś się pochwali wydajnością na poziomie tony z ha ale na tym forum nic mnie już nie zdziwi.

Nie sadzimy w ogródku :D , przynajmniej ja. cena 12zł? raczej 4zł cena na dziś. Jeżeli opłaca się robić sadzonki na ogórku to tym bardziej na dynie, takie moje zdanie w tamtym roku zrobiłem pół z siewu pół z sadzonek i jakoś nie odczułem tego na kosztach, żaden problem zrobić sadzonki gorzej z sadzeniem ale to tez juz rozwiązałem sadze z samolotu do zbierania ogórków. ,,Zaraz pewnie  ktoś się pochwali wydajnością na poziomie tony z ha ale na tym forum nic mnie już nie zdziwi.''- tego też nie rozumiem :D

Przepraszam bo ty mówiłeś o pestkach to się zgodzę.

Pestka jak dla mnie nie opłacalna, za duzo inwestycji wole sprzedać cale warzywo i spokuj.

#15 Share Jurass

Jurass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 17:07

dynia bezłuskowa

Witam poszukuję Kupców na pestkę dyni odmiana Junona.Ktoś coś może wie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 23:17

dynia bezłuskowa

Ile za kilogram?

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni