wojtii

Problem z odpalaniem.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maarianek88    13

Raczej za duży luz. Wtedy zawór otwiera się za mało i powietrze świszcze jak z gwizdka. Ustawić zawory nie zaszkodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

Ustawiam zawory w silniku deutz f2l 912  2cylindrowy 

Ustawiam 1 cylinder podczas wtrysku paliwa , obracam kołem o 180 stopni i na 2 cylindrze jest mijanka, czy na mijance można ustawiać zawory ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maarianek88    13
Robisz to tak. Kręcisz walem zgodnie z kierunkiem obrotów silnika aż na 1 garze będzie mijanka zaworów. Na kole pasowym jest znak gmp i na obudowie rozrządu. Mając na 1 mijankę i widząc znaki. Obracasz walem o 360 stopni zgodnie z obrotami silnika. Ustawiasz zawory cylindra 1, 0,15 ssący i 0,15 wydech. Cofasz walem o 180 stopni i ustawiasz zawory 2 cylindra. Zaraz wkleję notki.

Tak jak robiłeś dla pierwszego gara było ok, ale żeby ustawić drugi trzeba pokręcić w drugą stronę 180 stopni. 

f2912_1.jpg.744f0c1ab0b4005542b99b9dda27dee8.jpg

f2912_2.jpg.1e007a2e187211182e2a3163ea86f27f.jpg

f2912_3.jpg.18297d23ac6b503273648ddae290804a.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Panowie ursus 4011 podczas pracy schodzi z obrotów i gaśnie po czym musi chwilę odstać aż odpali. Tak jakby nie dostawał paliwa. Jaka może być przyczyną ? pompka zasilająca ? Filtry założone nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Filtr powietrza czysty. Nowe wkłady założone.


Jak pompuje pompka to chodzi i po chwili gaśnie i tak kilka razy aż wkręci się na obroty. Przejadę w pługu z 100 m i znów schodzi z obrotów i gaśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Cały układ sprawdzony. Nowe przewody nowe filtry. W odstojniku filterek był zabity syfem ale już zmieniony na nowy i narazie jest czysty a problem nadal jest.


A jeszcze takie pytanie. Możecie polecić jakieś środki czym mozna wypłukać zbiornik paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

To jest 40 tka. Zbiornik wchodzi w kierownice więc sporo roboty aby go wyjąć. Dlatego pytam czy są jakieś środki aby wypłukać bez demontażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Czy zaworek zwrotny pompy wtryskowej może mieć wpływ na słaby dopływ paliwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10

Witam. Dzisiaj wziołem sie za przeglad ursusa c 355 poniewaz okoo trzech miesiecy temu podczas bronowania zaczeło coś pukać jakby o kapy od głowicy zaworów. zjechałem do domu i niestety podczas gdy chciałem wjechac do garqażu ciagnik zgasł i nie chciał do tej pory zapalic. zajrzałem do zaworow luzy były dość duze dokreciłem wszystko niby okej otwieraja sie jak ma ale gdy chce odpalić i go na tym rozrużniku piłuje i piłuje nie chce zakręcić odpalić.... sprawdziłem wszystkie wtryskiwacze rozpylają dobrze pompa niby podaje paliwo, a on nie chce zaskoczyć i odpalić choć kręci dobrze... dlaczego? Czy coś sie na rozrządzie zapłon przekręcił czy wałek od zaworów cos przestawił się? Ma ktoś jakieś pomysły bo jeśli nie to musze brać mechanika... raczej silnik nie jest zatarty ani nic bo by nawet nie zakręcił wszyskto chodzi ale nie chce skubany odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ustawiłeś luz zaworowy znaczy się a nie że dokreciles żeby luzu nie było ? bo jak dokreciles żeby luzu nie było to może nie odpalić jak za mocno bo w dieslu zapala się od ciśnienia jak za mocno dokreciles to się po otwierały zawory lekko i nie może ciśnienia zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0
Witam.
Kosiłem łąkę ciągnikiem C-360.
Przyjechałem, zgasiłem traktor i już nie mogę odpalić, nie da się w ogóle ruszyć kołem zamachowym. Co robić? Co jest tego przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Ustaw do porządku luz na zaworach. Na oko luz zaworowy może być okej, a szczelinomierz zweryfikuje. To tak samo jak z ustawianiem sprzęgła, niby tacie wszystko okej się wydawało, a jak się wkurzyłem i ustawiłem jak książka pisze to jakoś całkiem inaczej się teraz tymi ciągnikami pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0
10 minut temu, Sqowron napisał:

Złapał ci 😉

Ale co złapał? Co zrobić powiedz lepiej będzie 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

Tłok pochnie i łapie może olej do kitu a jak postoi jakieś czas to odpali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

Wiem na pewno że śruba na rozrządzie jest odkręcona, ale chodził tak dłuższy czas

Kołem zamachowym za nic nie da się ruszyć

w oleju nie ma wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10
Dnia 3.07.2021 o 13:28, vailus napisał:

Ustaw do porządku luz na zaworach. Na oko luz zaworowy może być okej, a szczelinomierz zweryfikuje. To tak samo jak z ustawianiem sprzęgła, niby tacie wszystko okej się wydawało, a jak się wkurzyłem i ustawiłem jak książka pisze to jakoś całkiem inaczej się teraz tymi ciągnikami pracuje

ja wiem ze na oko wszystrko było zbadane i jest okej a ik tak nie chce zaskoczyć i odpalić... muszę sprawdzic i poróiwnać z drugą sześdziesiatkia czy zawory sie otwieraja tak sama po tam jakoś jest ze dwa środkowe rtazem potem dwa kolejne czy cos zobaczę i wtędy bede wiedział czy cos jest z zapłonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jak założysz ledy po 200 zł sztuka to od razu zawory będą się lepiej otwierać.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawloBor    0

Witam. Ursus c-360 kręci rozrusznik ale nie kręci silnikiem dopiero za kilkoma razami . Czego może być przyczyna. Rozrusznik chodzi w porządku jak załapie już za którąś próbą to pali. Co zrobić by łapał za pierwszą próbą odpalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Trzeba wymienić tzw, zespół sprzęgający ( bendix) , jako ,że jest to sprzęgło jednokierunkowe , zużyte - przepuszcza przy rozruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WorguleFarm
      Witam, mam pytanie a mianowicie gdzie są kalamitki do smarowania w Ursusie C-360 
      Znalazłem ich 8 ale może wiecie gdzie są jeszcze ?
       
      Znalazłem:
      -przy przednich kołach po 2 na każde koło = 4
      -na "przodzie ciągnika pod spodem"           = 2
      -na pompie wodnej                                      = 1
      -na pedale sprzęgła                                     =1
       
      Gdzie jeszcze mogą być ?
    • Przez PiotrSadło
      Witam  najpierw mam po zerwaniu sie nitów(chyba) zaczął się psuć 4 bieg i klinuje się 
      podobno wyrwane nity w skrzyni biegów od czego mam zacząć ? 
      Jak zabrać się za to i jaki był by koszt ?
    • Przez brodzik2207
      witam, po zimie mam problem z odpalaniem mojego jd mianowicie ciagnik kreci i nie moze załapac  tak jakby nie dostawal paliwa ale pompka paliwowa podaje, sciagam filtr powietrza psikne troszke samostartu i ciagnik pali od strzała nastepnie gdy sie zgasi odpala bez zarzutu ale gdy postoi z poł dnia znow nie chce zlapac moze ktos cos podpowie ?
      moge dodac tylko ze zima wymieniłem filtr paliwa oczywiscie na orginalny no i nie wiem co jest wygladało by na to ze paliwo schodzi no ale pompka przeciez podaje po przekreceniu stacyjki a i ostatnio zauwazyłem ze ta pompka zasilajoca zaczeła sie lekko pocic.... 
      z gory dzieki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj