Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpalaniem.

1423 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 19 luty 2013 - 22:58

Problem z odpalaniem. Chodzi mi przede wszystkim o to że 3p długo trzeba zimą kręcić.
A grzałkę do płynu montuje się tam gzie w zetorze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpalaniem. Dzisiaj, 12:12
  •  

#1082 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 luty 2013 - 23:12

Problem z odpalaniem. grzałkę do płynu montuje się z prawej strony w bloku, u nie mf255 pali dobrze w mrozy i posiada ten sam silnik co 3p, do -10 bez żadnego podgrzewania a akumulator jest już słaby bo ma ponad siedem lat i już dobrze prądu nie trzyma a pompa i wtryski nadal oryginalne, może za bardzo go zamulasz
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#1083 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 luty 2013 - 23:28

Problem z odpalaniem. Tyle to i ja wiem ale rozchodzi się oto czy sekcję podają paliwo.

#1084 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 luty 2013 - 23:32

Problem z odpalaniem. Za sprężarką w bloku jest borek. Wyjmujesz go i zakładasz grzałkę.
Oprócz grzałki zamontuj świecę płomieniową.
Długo znaczy ile?
Jest dym podczas kręcenia? Jaki jest po odpaleniu?
Kiedy sprawdzane były wtryski?

Edytowany przez mtracz, 19 luty 2013 - 23:35.

#1085 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 luty 2013 - 23:54

Problem z odpalaniem. Kolega musi wyjąć pompę, inaczej nigdy nie będziemy pewni. Zawłaszcza że nic mu się nie zgrywa musi być coś nie tak.

#1086 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 20 luty 2013 - 07:10

Problem z odpalaniem. To 60 3p nie ma świecy? Toż to perkins taki sam jak w u3512. Ja mam na płynie, podpompuję ręczną pompką paliwo, włączam świecę i patrzę na zegar 30 sekund grzania gaz do połowy i tarak i chodzi.

#1087 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 20 luty 2013 - 08:01

Problem z odpalaniem. Grzalke mozesz zamontowac tez na przewod od chlodnicy
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#1088 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 20 luty 2013 - 09:00

Problem z odpalaniem. sprawdziłem paliwo dochodzi do wtryskow, tylko najpierw do tego pierwszego od baku...przykeciolem i tak nie chce zapalic...tak jak bylo wczesniej dym ale nic wiecej...

Edytowany przez Soltys85, 20 luty 2013 - 10:33.

#1089 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 luty 2013 - 11:04

Problem z odpalaniem. <p><p><p>

sprawdziłem paliwo dochodzi do wtryskow, tylko najpierw do tego pierwszego od baku...przykeciolem i tak nie chce zapalic...tak jak bylo wczesniej dym ale nic wiecej...

Tak jak pisałem,wyjmij pomopę bo masz przestawioną na frezach,obejrzyj sobie pierścień jak go wyjmiesz,zauważysz jeden szeroki frez,sprawdz jego końcówki,jak mają lekkie nacięcia to będzie znaczyło że pompa była zle zamontowana.Montaż musisz wykonać bardzo ostrożnie.punkt 0 na kole zamachowym jest od ustawiania rozrządu,tłoczenie paliwa ma rozpocząć się pomiędzy drugą i ostatnią kreską.Zapłon ustawia się od pierwszej sekcji,czyli od chłodnicy.Do odpowietrzania układu nigdy nie luzuje się przewodów wtryskowych,to jest bezcelowe,przecież powietrze ma ujście do komory spalania przez wtryskiwacz.Pompa posiada śrubę odpowietrzającą do tego celu,klucz 12mm.po 1.wyjmij pompę2.dobrze zamontuj3.zamontuj wszystkie przewody prócz przewodów od wtrysków4.odpowietrz układ (sruba 12mm na pompie,poluzuj,ręczna pompka w ruch aż pęcherzyki powietrza przestaną wyczodzić)po czym zakęcasz i pompujesz dalej aż poczujesz opór5.dajesz gazu (ręczny),obraczasz kołem zamachowym łyżką do opon,patrzysz na znaki,paliwo ma wyjść z pierwszej sekcji pomiędzy tymi co pisałem.6.składasz cały układ7.palisz ciągnik8.musi zapalić

Edytowany przez Alamo, 20 luty 2013 - 11:32.

#1090 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 20 luty 2013 - 11:41

Problem z odpalaniem. Daj kopciucha Może zapali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 20 luty 2013 - 12:12

Problem z odpalaniem. Ja tak robilem tylko tłoczenia zaczyna sie w innym miejscu, duzo wyzej niz znaki..to przez zle zalozona pompe? Odpowietrzalem napewno dobrze :D Co do kopcia to nieprobowalem, psiuknelem samostartem do filtra i zapalil ale zgasl zaraz:/

Edytowany przez Soltys85, 20 luty 2013 - 12:13.

#1092 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 luty 2013 - 17:22

Problem z odpalaniem. 3P nie ma świecy oryginalnie, ale da się bez problemu założyć. Przecież rolnika nie wolno było rozpieszczać udogodnieniami.
Jeśli jest możliwość założenia grzałki w bloku to zakładanie grzałki na wężu chłodnicy jest bez sensu.

#1093 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 luty 2013 - 17:37

Problem z odpalaniem.

Do odpowietrzania układu nigdy nie luzuje się przewodów wtryskowych,to jest bezcelowe,przecież powietrze ma ujście do komory spalania przez wtryskiwacz.

To teraz trzeba będzie poprawić wszystkie instrukcje obsługi gdzie taka rada była. :o Przekreślić i napisać "Bezcelowe", albo "Olać".
ON jest nie ściśliwy w przeciwieństwie do powietrza, więc ciężko jest uzyskać odpowiednie ciśnienie i otworzyć wtryskiwacz kiedy przewód od pompy jest pusty, znaczy się z powietrzem.
Oczywiście da się odpalić ale to trwa, a w niejednych sytuacjach obroty rozrusznika są za małe i pomaga holowanie. I czy jest sens męczyć maszynę?

#1094 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:15

Problem z odpalaniem. Problem sie rozwiazal, zle pompa byla zamocowana przez ten pierscien z zabkami w srodku, na nim bylo zle polaczone, jak wyjmowalem pompe on zostawal na niej wiec nie widzialem ze jest zle, a ze robbilem to pierwszy raz wiec nie wiedzialem ze go nie powinno byc na pompie. Po wlozeniu wszystkiego na swoje miejsce ciagnik zapalił :D tylko dymi duzo, myslicie ze ustawienie konta tłoczenia pomoże?? Dzieki za pomoc

#1095 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 20 luty 2013 - 20:23

Problem z odpalaniem. To skoro wstawiłeś pompę tak jak powinno być to czemu od razu nie ustawiłeś początku wtrysku??? Chyba lubisz się z tym bawić odkręcając i zakręcając :P

#1096 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 20 luty 2013 - 22:51

Problem z odpalaniem. @Roki212 kolega jest zadowolony że w końcu zapali.Teraz Może pobawić się z kontem Wtrysku.

#1097 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 luty 2013 - 23:02

Problem z odpalaniem. Ale tyle razy wałkowane, że po założeniu pompy trzeba ustawić kat wtrysku. To w końcu założył dobrze pompę i go nie ustawił i dziwi się, że jeszcze coś nie tak. :)

#1098 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 21 luty 2013 - 08:14

Problem z odpalaniem.

To teraz trzeba będzie poprawić wszystkie instrukcje obsługi gdzie taka rada była. :o Przekreślić i napisać "Bezcelowe", albo "Olać".
ON jest nie ściśliwy w przeciwieństwie do powietrza, więc ciężko jest uzyskać odpowiednie ciśnienie i otworzyć wtryskiwacz kiedy przewód od pompy jest pusty, znaczy się z powietrzem.
Oczywiście da się odpalić ale to trwa, a w niejednych sytuacjach obroty rozrusznika są za małe i pomaga holowanie. I czy jest sens męczyć maszynę?

Nigdy nie luzuję przewodów,ten zapis jest dla tych co mają zdechły akumulator.5 obr. i pali.

#1099 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 21 luty 2013 - 12:37

Problem z odpalaniem. Najpierw odpaliełem bo po co mialem ustawiac kont jak nie bylem pewien czy zapali a ze bylo juz ciemno to sie w to nie bawiłem. Czy ustawienie zaworow to jakas zlozona sprawa? Amtaor poradzi sobie z tym :D?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 luty 2013 - 12:56

Problem z odpalaniem. Prosta czynność. Potrzeba kilka narzędzi: Klucz 17, płaski śrubokręt i szczelinomierz. I coś do obracania wałem silnika.
http://www.agrofoto....ustawic-zawory/

A zawory ustawia się jak w każdym silniku czterocylindrowym czterosuwowym.
Przypomnę tylko:
Luz na zworze ssącym: 0,2
Luz na zaworze wydechowym: 0,3