Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpalaniem.

1423 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 luty 2013 - 14:44

Problem z odpalaniem. Luzujesz pompę na kołnierzu którym jest przykręcona i przestawiasz - przekręcasz, obracasz nią. Zbliżając górę pompy do bloku zwiększasz, a oddalając zmniejszasz kąt. Odsyłam do instrukcji obsługi.
Jeśli regulując nadal nie zgraja się znaki na kole zamachowym wykręć całkiem pompę i sprawdź czy jest właściwie włożona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpalaniem. Dzisiaj, 19:24
  •  

#1062 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 18 luty 2013 - 15:59

Problem z odpalaniem. Witam.
Co można zrobić w 3p żeby lżej odpalał zimą?

#1063 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 18 luty 2013 - 16:07

Problem z odpalaniem. Mozesz zalozyc grzalke plynu chlodniczego lub swiece plomieniowa.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#1064 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 18 luty 2013 - 16:19

Problem z odpalaniem. możesz zalać ciepłą wodą ..... garażować w szczelnym pomiesczeniu ..... naładować pożadnie akumulator który jest najważniejszy przy czym sprawdzając elektrolit i wode .... ........ możesz grzałkę zamontować , swiecę , użyć starteru do odpalania to jest taki gaz który się wpuszcza do otworu zaciągającego powietrze do filtra , ten gaz jest bardzo skutenczy sam stosuję :) warto mięc też dobrze wyregulowane zawory ..... zapłon i pompę :) to chyba wszystko:) pozdro .... :) wszystkie moje inne ciągniki maja większy problem z odpaleniem a C-360 pali zawsze bez problemu :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#1065 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 luty 2013 - 16:34

Problem z odpalaniem. hmm moze zle zrozumialem ale jak nia krecic skoro jest na szpilkach?

#1066 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 18 luty 2013 - 17:07

Problem z odpalaniem. Tak jest na szpilkach ale otwory owalne i pompa się obraca koło 10 stopni.

Edytowany przez balcerek1, 18 luty 2013 - 17:09.

#1067 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 luty 2013 - 17:42

Problem z odpalaniem. aha wiec skora ja przekrece na max do bloku, cofnie sie i jeszcze raz to sama to sie zmieni o 20 stopni? Bo cos czuje ze raz bedzie zamalo...

#1068 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 18 luty 2013 - 18:04

Problem z odpalaniem. Pompa ma ruch koło 10 stopni czyli wedle konta koło 20 stopni.Odsuń pompę górą od silnika na maksa.odkręć pierwszy przewód na pompie od wtrysku załóż kapilarę o ile posiadasz a jak nie przezroczysty wężyk naciśnij na króciec i drugi w niego aby był jak najmniejszy przekrój.Ustaw gaz do oporu i pokręć parę razy silnikiem aby pojawiła się ropa w wężyku i ustaw na 1 znak na kole.Dobrze by było odkręcić pierwszy dekiel od klawiatury żeby sprawdzić czy zawory na 1 tłoku są zamknięte wtedy pomalutku przesuwasz pompę górą do silnika do momentu aż ropa drgnie.Cofasz delikatnie do tyłu (ciut) dokręcasz pompę obracasz 2 razy wałem do znaku i kontrolujesz czy ropa drgnie ciut za znakiem.Jak drgnie to zakładaj przewód i musi zagadać.Daj jej może kopciucha to może lepiej załapie.

#1069 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 18 luty 2013 - 19:07

Problem z odpalaniem. Załóż grzałke , zalewaj chłodnice ciepła wodą, trzymaj ciagnik w ocieplonym garażu i podstawam to dobre akumulatory ..

#1070 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:11

Problem z odpalaniem. Przydało by się wyjaśnić w czym jest problem przy zapalaniu.
Czy słabo kręci? Przez co nie może zaskoczyć.
Czy kręci dobrze, ale silnik nie może zaskoczyć?
Czasem pomaga remont.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 18 luty 2013 - 20:20

Problem z odpalaniem. chyba założyciel tematu zapomniał że go zakładał :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#1072 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:33

Problem z odpalaniem. ok rozumiem, tylko jak pojawi sie ropa w werzyku to jak ustawic na 1 znak jesli go jeszzce nie bedzie widac( w moim przypadku tak jest) krecic dalej wałem?

#1073 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 18 luty 2013 - 21:34

Problem z odpalaniem. Ustaw na pierwszy znak i jak się nie ruszyła ropa to popuść pompę i delikatnie górą w stronę silnika przesuwaj

#1074 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 19 luty 2013 - 10:44

Problem z odpalaniem. Przed chwila tak zrobiłem, ustawiłem na pierwszy znak, ropa sie nie ruszyła...przesunelem do silnika ile sie dało i tez nic..Znaki sa u mnie takie: || odstep pare centymetrow i 0|| - pierwszy znak to ta pierwsza kreska? Pierwszy przewod w pompie to jest tezn pierwszy od strony chlodnicy? Upewniema sie bo nie wiem czy dobrze robie :(

#1075 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 luty 2013 - 10:50

Problem z odpalaniem. A odpowietrzyłeś dobrze pompę .Przekręć parę obrotów rozrusznikiem żeby ropa się pojawiła w przewodzie tylko gaz do oporu i dopiero próbuj tylko sprawdź czy zawory na pierwszym od chłodnicy są zamknięte czyli dźwignie luźne bo znak nakole zgrywa się na 1 i 3 garze.Jak nic to nie pomoże to odkręć pompę i sprawdź czy dobrze fa frez weszła.

Edytowany przez balcerek1, 19 luty 2013 - 10:51.

#1076 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 19 luty 2013 - 11:40

Problem z odpalaniem. Odpowietrzyłem dobrze, psiuknełem samostartem do filtra zapalił ale zaraz zgasł:/

#1077 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 luty 2013 - 11:51

Problem z odpalaniem. Ściągnij pompę i spasuj na wieloklin.Na wałku odpompy masz jedno miejsce z szerszym klinem i w sprzęgle też masz szerszy rowek.musisz je zgrać.

#1078 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 19 luty 2013 - 12:44

Problem z odpalaniem. tak zrobilem bo inaczej chyba ona nie wejdzie?

#1079 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 luty 2013 - 15:47

Problem z odpalaniem. Wejdzie inaczej.Wciśnie się na frez ale mają być zgrane.Teraz odpowietrz pompę dokładnie popuszczając odpowietrznik na pompie na 12 klucz i odpowietrz.potem popuść wszystkie przewody na wtryskach gaz do oporu i kręć rozrusznikiem aż pojawi się ropa.Zakręcaj i odpalaj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 luty 2013 - 22:55

Problem z odpalaniem. w c360 wystarczy tylko odpowietrzyć pompę przy pierwszym uruchomieniu i po pompować ręczną pompką aż zacznie przelewać się paliwo do baku i już powinien normalnie odpalić bez luzowaniu przewodów na wtryskach
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.