Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpalaniem.

1423 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:22

Problem z odpalaniem. sprawdź czy wtrysk ci dobrze rozpyla paliwo bo to najbardziej prawdopodobne że ci leje i przez to paliwo się nie spali
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpalaniem. Dzisiaj, 15:49
  •  

#1042 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:34

Problem z odpalaniem. W innym temacie napisał że zawór na głowicy nie trzyma

#1043 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 15 luty 2013 - 20:40

Problem z odpalaniem. To uzyskał już swoją odpowiedz. Tylko po co pisać w tylu tematach...

#1044 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 16 luty 2013 - 06:33

Problem z odpalaniem. panowie bez nerwów chciałem szybko uzyskać odp . a wiec tak zawór wydechowy nie trzyma najlepiej ale wydaje mi sie tez ze pierscienie sa zapieczone sa tak jakby nagarem troche zalepione

#1045 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 16 luty 2013 - 07:08

Problem z odpalaniem. Wyciąg wtryskiwacz, przykręć koło pompy i sprawdź czy w ogóle rozpyla paliwo. Nawet na zapieczonych pierścieniach po zapaleniu silnika powinien cylinder jakoś tam palić. I oczywiście gwarantuje ci że zapieczonych pierścieni nie da się nie zauważyć. Jeśli głowica nie miała smarowania to możliwe że któryś zawór zamyka się z opóźnieniem i domyka go tłok.
Poza tym trudno określić jednoznacznie "że coś wali". Dla kogoś bez praktyki waleniem będzie wydmuchany zawór czy uszczelka.
KPK Kumurun Team

#1046 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 16 luty 2013 - 14:40

Problem z odpalaniem. Panowie prosze o pomoc. Wymienilem pompe i wtryski, rozrusznik kreci dym leci ale nie chce zapalic;/ czy mogłem cos przestawic przy montazu pompy?

#1047 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 16 luty 2013 - 15:15

Problem z odpalaniem. A odpowietrzyłeś pompę?? Od razu nie zapali bo przecież paliwo z pompy musi dojść do wtrysków przez rurki...Trzeba trochę pokręcić rozrusznikiem :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#1048 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 16 luty 2013 - 17:56

Problem z odpalaniem. Odpowietrzyłem zgodnie z instrukcja ktora znalazlem na forum i tak mysle ze skoro dym leci to paliwo dochodzi do wtryskow, znawco nie jestem tak na chlopski rozum to biore:D

#1049 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 16 luty 2013 - 18:56

Problem z odpalaniem. Na pewno zle załozyłeś pompę

#1050 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:15

Problem z odpalaniem. Pompe montował ojciec, ale mowi ze normalnie weszla bez problemu choc moze przy wyjmowaniu cos poszło nie tak:/ co mogło sie stac? na rozrzadzie cos sie przestawiło? jak to ''odkrecic'' :D?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:20

Problem z odpalaniem. Ustawiłeś początek konta tłoczenia? Samo włożenie pompy to nie wszystko.
Przed odpaleniem ustawiasz w pompie dawkę rozruchową?
Przy wyjmowaniu co poszło nie tak?
Pompa całkiem nowa czy po regeneracji?

#1052 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:21

Problem z odpalaniem. NIe wiem czy cos poszło nie tak bo mnie przy tym nie bylo ale ojciec nic nie wspominał, pompa jest po regeneracji, a oni tego wszystkiego nie ustawiaja? Bo ja nic nie ustawiałem bo i sie na tym nie znam :D

#1053 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:33

Problem z odpalaniem. Początek konta tłoczenia ustawiasz położeniem pompy przy jej montażu. Przeczytaj w instrukcji.
Dawkę rozruchową włączasz dźwignią gazu przed odpaleniem cofając ją maksymalnie do tyłu, w pompie będzie słychać cykniecie. Potem normalnie dodajesz przy odpalaniu.

Pozostaje jeszcze możliwość źle zregenerowanej pompy.

#1054 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:46

Problem z odpalaniem. OK, tak zrobie dzieki

#1055 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 16 luty 2013 - 20:54

Problem z odpalaniem. masz nowe wtryski ale czy dobrze ustawiłeś na nich ciśnienie, ja zawsze jestem przy sprawdzaniu i regulacji to i jestem pewien że są dobrze wyregulowane i widzę jak rozpylają
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#1056 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 17 luty 2013 - 10:32

Problem z odpalaniem.

Panowie prosze o pomoc. Wymienilem pompe i wtryski, rozrusznik kreci dym leci ale nie chce zapalic;/ czy mogłem cos przestawic przy montazu pompy?

Mogłeś przestawić pierścień frezowany (napęd pompy od rozrządu) pomimo tego że ma jeden frez szeroki łatwo o pomyłkę.Pompa daje się przykręcić do obudowy silnika z tym błędem,dla ciebie będzie to niezauważalne,przy montażu musisz być bardzo ostrożny

#1057 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:17

Problem z odpalaniem. Wtryski sa wyregulowane ale nie bylem przy tym, w tym ciagniku juz wymienielismy pompe i bylo wsi ok, w zetorze tosamo, nigdy nie bylo problemow:/

#1058 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:49

Problem z odpalaniem. wtryski mogą się przywiesić ale to mało prawdopodobne żeby wszystkie ale spróbuj go rozpalić na zaciąg to może przewali to wszystko i będzie chodził, my mieliśmy taki samy problem z c330 znajomego bo po szlifie głowicy nie chciał zapalić a potem jak już go zapaliliśmy na zaciąg to palił, silnik dostaje większych obrotów to prędzej zapali

#1059 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 18 luty 2013 - 09:35

Problem z odpalaniem. Wymontuj pompę i sprawdz czy na pierścieniu frezowanym,(szeroki frez) nie ma nacięć,jak są to znaczy że pompa zle złożona.Wtryski zostaw,choćby lały to by zapalił.Przemompowałeś układ paliwowy?zawór zwrotny dobry? przy dobrym odpowietrzeniu ręczna pompka ma stwiać lekki opór,jak tego nie ma to nie odpali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 18 luty 2013 - 14:04

Problem z odpalaniem. Odpowietrzylem dobrze, czuc opor i slychac paliwo przy wtryskach. Sprawdzalem poczatek konta tłoczenia no i kreska na obodowie wogloe nie pokrywa sie ze znakami na kole zamachowym:/ wogule jeszcze tych znakow nie widac...wiec mysle ze to tego wina, wiem ze reguluje sie to krecac pompa ale jak to robic:D?