Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpalaniem.

1423 odpowiedzi na ten temat

#941 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 09 maj 2012 - 21:48

Problem z odpalaniem. a robiłeś nim coś ciężkiego w polu przez te 100 godzin.Moja c360 15 godzin luzacko latała potem kultywator od c330 drugi bieg i pod obciążeniem delikatnym chodziła.I przez 10 godzin tez miała problemy na rozgrzanym a potem już było spoko teraz ma 1200 i śmiga. Ale do tematu.Może faktycznie łapie lekko na panewce.Miałem taki przypadek z c330 wał po szlifie,tak chodziła i było ok ale po 2 miesiącach jak dostała w d*pę to ja z pola zwlekli bo wałem nie ruszyła. ostygła i odpaliła. okazało się że złapała na środkowej panewce.Założyłem nowa i gość fruwa :) Pozdrawiam

Edytowany przez balcerek1, 09 maj 2012 - 22:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpalaniem. Dzisiaj, 19:41
  •  

#942 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 09 maj 2012 - 21:53

Problem z odpalaniem. przez te 100 godzin nie dostawala w d**e wiecej niz 1600 obrotow i przewaznie wszystko na terenowych biegach.
20 mth pyrkała na 1000-1200 obrotow bez zadnego obciazenia.
Olej wymieniony dwa razy tak dla pewnosci po 50 mth i 100 mth.

Edytowany przez MAT912, 09 maj 2012 - 22:23.

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#943 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 09 maj 2012 - 22:15

Problem z odpalaniem. Może faktycznie łapie na tłoku.Tak jak kolega locke napisał ściągnij głowice i będzie widać na tulei który tłok łapał a co do części zakładałeś machle to już tylko mit że krotoszyn jest najlepszą firmą.Podobno w machle tłoki są indyjskie także dzisiejsze części to nie lata 90. :) Pozdrawiam

#944 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 00:25

Problem z odpalaniem. Witam mam pytanko. remontowalem kilka miesiecy 360 i wszystko oprocz silnkia wlasnie nie byl odpalany od ok poczatku lipca do polowy padiernika przedte bylo wszystko ok ladnie apalil od kopa nie kopcil jedyne co bylo robine to wyciagalem wtryski i je sprawdzalem na urzadzeniu a potem zapontowalem na silikon wyskotemperaturowy pompa tloki nic nie ruszane i teraz po remoncie strasznie ciezko zimny pali i kopci na bauuialo oraz olej kapie z tlumika dokladie z kolankaco moze byc pomozcie bo jestem w szoku pozdrawiam

#945 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 00:29

Problem z odpalaniem. Wtryskiwacze zamontowałeś na silikon? dużo tego dałeś?

Po postoju to normalne że musi wypalić wykrztusić syfy, ale daj mu po garach niech wywali z siebie co mu przeszkadza i wtedy zobacz co się dzieje.

Edytowany przez bobytempelton, 11 listopad 2012 - 00:33.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#946 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2012 - 00:37

Problem z odpalaniem. Trzebabyło nie aplikować silikonu tylko podkładki miedziane pod wtryski.

#947 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7575 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 07:44

Problem z odpalaniem. He he pierwsze słyszę żeby ktoś wtryski dawał na silikonie.
Podkładki miedziane a nie jakieś wynalazki się daje. faktycznie jak długo stał może kuleć. Przeglądnij dla pewności układ paliwowy i nale świeżego paliwa. A może ci się zdaje bo w lipcu ciepło było. Teraz chłodniej, powietrze wilgotne i ciężej pali.
KPK Kumurun Team

#948 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 11:48

Problem z odpalaniem. Mógł złapać na pierścieniach.Ja ma teraz na garażu zetora 8011 który stał od wiosny pod chmurką ale komin zakryty i złapał na pierścieniach a 3 lata po generalce.Poszedł w ruch po żniwach.Od razu chlapał olej aż w końcu spaliło uszczelkę pod głowicą i pękły 3
pierścienie na pierwszym i drugim garze i na tulejach znać jak pierścienie złapały.Obecnie gość przywiózł mi jedną tuleje ale już nie od zetora tylko polską machle bo jedną porysowały pierścienie i karze mi składać.A ja mu na to albo zestaw cały albo wypad z garażu. :D .Puść tą c 360 w robotę i się okaże albo będzie dobrze albo do remontu

#949 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 19:26

Problem z odpalaniem. Witam
A więc dzięki temu tematowi(chociaż nie tylko) poradziłem sobie z problemowym odpalaniem, winny okazał się zapłon. korekta poprawiła odpalanie ciągnika i bardzo mnie to cieszy, więc jeśli ktoś ma z tym problemy, niech zawsze szuka najprostszych przyczyn.

#950 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 14:41

Problem z odpalaniem. u mnie zapłon nie pomógł w zapalaniu okazała się pompa wtryskowa to naprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:39

Problem z odpalaniem. jednak panowie zapłon nie okazał się usterk, tylkopo ustawianiu ładnie zapalił(przypuszczam że wpływ na to miało kręcenie wałem). Poradzcie coś pali bardzo ciężko jak długo stoi, chwile nie dymi podczas zapalania, a następnie idzie biały dym, a on nie chce "załapać", bardzo ciężko mu to idzie, pompa była sprawdzana i ponoć jest wszystko ok, możliwe aby wtryski były? prosze o propozycje co mogłoby być...
i jeszcze jedno, pompka paliwa chyba do wymiany? Bo nie pcha paliwa do baku jak pompuje i ostojnika nie dopycha na maksa paliwem

Edytowany przez kundys, 20 listopad 2012 - 19:52.

#952 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:08

Problem z odpalaniem. A zapalając uruchamiasz dawkę startową? Cofasz dźwignie gazu do końca aż w pompie słychać cyknięcie. Potem normalnie dodajesz gazu.
To że nie dymi na początku to może być objaw braku paliwa, czyli cofania się go. Spróbuj przed odpaleniem przepompować ręczna pompka i dopiero kręcić.
Gorsze zapalanie zaczęło się gdy pojawiły się niższe temperatury?
Jak dymi na biało to za niska temperaturą zapłonu mieszanki, spowodowana słabą kompresją lub i wtryskami, zapowietrzeniem się.

Jeśli chcesz w chałupniczy sposób sprawdzić wtryski, to ustaw trochę gazu dźwignia, i kręć wałem silnika najlepiej w okienku sprzęgła.
I nasłuchuj czy słychać wtrysk paliwa.
Jeśli nic nie słychać to źle więc już możesz wykręcać i wymieniać końcówki. Jak wykręcisz jednego i podepniesz z powrotem do przewodu wysokiego ciśnienia i zakręcisz silnikiem możesz nawet zapalić i będziesz widział jaką strugę puszcza.

Mam pytanie jak z temperatura pracy silnika jaką osiąga? Czy ma termostat?

#953 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 21:45

Problem z odpalaniem. w sumie zawsze mam do tyłu, przed odpalaniem daje troche do przodu, też mi się wydaje że sie cofie, wymienialem zaworki w pompce zasilającej. w lecie też super nie palił no ale wiadomo że lepiej jak teraz, pompowanie pompką nic nie daje, tloczek do pompowania jest nowy, ale czuć że nie pompuje tak jak ma być, ma termostat i łapie temperature na zielone czyli jakies 80stopni, teraz wiadome tak od razu nie łapie, w sumie teraz nic takiego nie robie...

#954 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 22:17

Problem z odpalaniem. Wiec upewnij się przed odpaleniem czy cofając dźwignie do końca słychać w pompie cyknięcie.
A próbowałeś dać mu trochę ciepłego powietrza z opalarki suszarki? Sprawdź jak w tedy zgada.
A ten tłoczek pompki ręcznej masz z o-ringiem czy bez?
Wtryski możesz tez sprawdzić odkręcając od nich powroty. Zapalasz ciągnik i patrzysz co leci. A tylko przelew musisz jakoś na chwile przerobić, do jakiejś butelki.
Ale najlepiej sprawdź tym pierwszym sposobem.

Z temperatura to się pytam w celu unaocznienia sobie stanu silnika, a dokładniej pierścionków, bo przy jeździe bez termostatu i nie dogrzanym silniku pierścionki się zapiekają i wiadomo ciężko pali i biały dym.

#955 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 10:44

Problem z odpalaniem. nie wiem jaki tłoczek, w kazdym razie sprezyna jest w nim na wierzchu, jak go zapalae, pompka juz pozniej pcha paliwo, ale przed długim postojem nie ma szans, jakby paliwo cofał, jak to sprawdzić? eszcze dodam, że ciągnik jak odpali równo pracuje, nawet jak go ustawie na 400 obrotów...

#956 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7575 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 10:51

Problem z odpalaniem. 60-ka nie zapowietrzy się na postoju. Ciągnie powietrze w czasie pracy silnika a po zgaszeniu powietrze przemieszcza się do najwyższego punktu, do pompy wtryskowej.
KPK Kumurun Team

#957 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 14:37

Problem z odpalaniem. to chyba sie nie zapowietrza jeśli pozniej juz pali normalnie...w takim razie co może byc? wtryski chyba też odpadają jeśli silnik równo pracuje na wolnych obrotach...

#958 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 19:55

Problem z odpalaniem. Nie gdybaj tylko sprawdź wtryski, przynajmniej w sposób jaki podałem.
Kiedy ostatni raz robiłeś coś przy wtryskach?

#959 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 20:21

Problem z odpalaniem. tak pewnie zrobie, ostatnio jakies do 2 lat na pewno były sprawdzane i wymieniane końcówki... jak sprawdze to sie odezwe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 12:40

Problem z odpalaniem. wymieniłem wtryski, lały wszystkie końcówki, jest poprawa ale nieznaczna, gdy wcześniej ustawiałem zapłon koło zamachowe było obracane kilkanaście razy, więc i cylindry były zalane, wtedy odpalił na obrót wałem...