Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpalaniem.

1423 odpowiedzi na ten temat

#761 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 październik 2011 - 19:50

Problem z odpalaniem. 3p ciut gorzej zapalają w niższych temperaturach-jakaś świeczka by się przydała,taka nawet żarowa w kolektor np od 330.jeśli zaś chodzi o przyśpieszenie zapłonu to górą pompy do silnika-przeciwnie do obrotów silnika(bo pompa z lewej strony to górą do silnika).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpalaniem. Dzisiaj, 09:30
  •  

#762 Share dudas

dudas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 październik 2011 - 13:27

Problem z odpalaniem. Witam.
Naczytałem się tutaj tyle a wiec pomyślałem ze jestem głupi i rozebrałem ciągnik od nowa rozrząd ustawiony idealnie, zaworki sprawne. pompa wtryskowa sprawdzona dobrze tłoczy. wtryski po regeneracji. Wszystko jest jak trzeba. Już nie mogłem dojść co to może być ciągnik nic nie palił tylko kopcił. Zostawiłem go tak i stał parę dni. Przyszedłem kiedyś rano jak był mróz próbowałem odpalić bez żadnego samostartu bez ciepłej wody. Obrócił dwa razy i ciągnik działa jak trzeba. I co to mogło być? nawrócił się? Teraz kiedy bym nie spróbował to odpali od strzała bez niczego. To chyba jakiś cud.
Pozdrawiam.

#763 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 październik 2011 - 15:41

Problem z odpalaniem. A czasami innego paliwa nie wlałeś.

#764 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 24 październik 2011 - 17:08

Problem z odpalaniem. Może się po prostu odpowietrzył pozdrawiam

#765 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:55

Problem z odpalaniem. może być że ciut cięgno gazu poluzowałeś a może weszło w swoje miejsce i regulator włączył dawkę rozruchową-starszy typ regulatora zawsze przy rozruchu powinien być cofnięty(znaczy cięgno gazu)i podciągnięty-jak kręciłeś i nie odpalał ruszałeś za każdym razem cięgno gazy na stop i z powrotem na obroty?-nowsze regulatory załączają dawkę rozruchową automatycznie-po zatrzymaniu.

tak tylko domniemam-mogło tak być,ale nie musiało.dobrze że chodzi :rolleyes:

#766 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 październik 2011 - 19:35

Problem z odpalaniem. Mialem taki przypadek ze nie chcial odpalic po remoncie. Głowilem sie caly dzien. Jak sie zdenerwowalem walnołem w pomkę reczna od paliwa mlotkiem i zapalil od strzala nie wiem co sie moglo stac ale zapalil i tak jezdze juz 5 lat

#767 Share kaisor1

kaisor1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 październik 2011 - 19:16

Problem z odpalaniem. Witam
Kolego prawdopodobnie źle ustawiłeś pompę na zębatkę, z własnego doświadczenia wiem, że zębatka jest miękka i dociągając nakrętkami pompę można ustawić nie na wypust i wtedy jest przestawiony zapłon.Pompa musi dokładnie przylegać do bloku i wtedy można dokręcać kluczami.
pozdrawiam

#768 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 19:38

Problem z odpalaniem. Witam,
Jak temperatura spadnie poniżej zera moja 60-tka dziwnie odpala. Mianowicie załapi dobrze (widać jest duża dawka rozruchowa ustawiona) a po chwili nie ma siły wejść na obroty. Nieraz aż zgaśnie i trzeba jeszcze raz próbować. Początek wtrysku w granicach tolerancji, zresztą próbowałem różnych ustawień i jest podobnie. Pompa jeszcze nie regenerowana (ciągnik ma ok. 4500 mth, dwa lata temu była dawana do regulacji i pompiarz mówił że jeszcze dobra. Końcówki wtrysków nowe, ustawione na 160 bar. Silnik miał w tym roku robioną górę, jednak z zapalaniem nic się nie zmieniło. Jak już chwilkę pochodzi to wszystko jest git. Nie wiem czy pompę dać do regeneracji czy jeszcze pozwolić ją podregulować? Czy ktoś z Was miał podobne objawy?

#769 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 19:59

Problem z odpalaniem. Jak bym szukał przyczyny w pompce zasilającej albo jest nieszczelność w układzie zasilania,wygląda na to że wypali paliwo z pompy wtryskowej i gaśnie.
Sprawdź też zaworek zwrotny przy pompie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#770 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 20:11

Problem z odpalaniem. Pompka sprawdzona, przewody, zaciski nowe. Po prostu po wypaleniu dawki rozruchowej ma się ciężko bujnąć tak gdzieś do 800 obr/min. Dzieje się tak tylko jak temp. spadnie poniżej zera. Nie wiem czy to nie objaw zużytych sekcji w pompie, bo tak to ciągnik dobrze pracuje, jest dość mocny, nie kopci (oprócz zakopcenia przy zapalaniu). Gdy dałem dwa lata temu pompę do sprawdzenia to podkręcono dawkę rozruchową. I myślę, że niepotrzebnie, bo wtedy lepiej zapalał. Aha, i traktor nigdy nie widział OO.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:16

Problem z odpalaniem.

Jak temperatura spadnie poniżej zera moja 60-tka dziwnie odpala. Mianowicie załapi dobrze ... a po chwili nie ma siły wejść na obroty... Czy ktoś z Was miał podobne objawy?

Nasza ma tak samo. Jak jest zimno w okolicach zera to odpali i albo zgaśnie, albo bardzo, bardzo powoli wchodzi na te podstawowe obroty. A jak już po chwili wejdzie na te 600 czy 800 to dalej nie ma najmniejszego problemu. Ponowne odpalenie po zgaszeniu też już bez problemu. Gdzieś kiedyś przeczytałem że może dostawać za dużą dawkę rozruchową i żeby spróbować odpalić nie na dawce rozruchowej tylko na "małym gazie" ale to nic nie zmieniło, więc u mnie to nie to, ale możesz spróbować u siebie, bo piszesz, że dawke tą miałeś "podkręcaną".

#772 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:01

Problem z odpalaniem. Właśnie nie mogę zapalać bez dawki rozruchowej, ponieważ ona załącza się sama. Kiedyś oryginalnie tak nie było, a po regulacji mogę nie dać nic gazu a i tak zapali na chwilę i zgaśnie. Chyba tak być nie powinno?

#773 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:40

Problem z odpalaniem. Ciągnik 5211, t-150 i kamaza(zimne) zawsze odpalam na wciśniętym gazie. Ten ostatni przedtem zachowywał się podobnie, nie chciał (zimny)wchodzić na obroty, po remoncie pompy problem znikł, a winny był regulator obrotów.

Edytowany przez zorzyk2, 07 listopad 2011 - 21:01.

#774 Share jasho

jasho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 07:01

Problem z odpalaniem. Witam kolegow mam taki problem przeprowadzilem kapitalny remont mojego C-360 Tloki Tuleje Wal korbowy itd. I tu sie zaczely problemy ciezko odpala jak zimny odpali i zgasnie i tak z 8 razy i strasznie na bialo kopci gdy juz odpali to chodzi jak zegarek. Pompa zregenerowana byla u fachowca 2 razy nowe wtryski juz nie mam sil do tego co moze byc. Koledzy co to Moze byc.

#775 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 08:45

Problem z odpalaniem. Moze zaplon na pompie masz zle ustawiony i dlatego tak ci faluje.

#776 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 06 grudzień 2011 - 08:53

Problem z odpalaniem. możesz mieć gdzieś układ paliwowy zapowietrzony, powietrze się dostaje i nie chce zapalać wymieniłeś podkładki jak pompę regenerowałeś, nie kapie nigdzie ON ??? Drugi możliwość jaka mi do głowy przychodzi to jak pompiarz pompę robił to zaworków nie powymieniał i paliwo ucieka i trzecia możliwość to pompka zasilająca lub zanieczyszczony układ paliwowy (filtry, odstojnik, kranik)

#777 Share jasho

jasho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 15:35

Problem z odpalaniem. A Wiec ON nie kapie podkladki wszystkie powymieniane zaplon ustawiony wedlug znakow pompiarz mowil ze zalal zaworki nafta i ze nie puszczaja ze sa dobre. Filtry , pompka wymieniona ropa dobrze leci wiec kranik chyba odpada.

Edytowany przez jasho, 06 grudzień 2011 - 15:37.

#778 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 16:44

Problem z odpalaniem. Daj mu trochę popracować, części są nowe , pasowne poza tym jest zimno, ile mth zrobił od tego remontu?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#779 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:01

Problem z odpalaniem. a sprawdziłeś ciśnienie na wtryskach może końcówki a jaki dym puszcza jak odpali

a dobre ciśnienie ci ustawił na wtryskach a filter powietrza jest drożny o ile pamiętam to powinno być 165atm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share Jurek12

Jurek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:09

Problem z odpalaniem. a kopci tez jak juz jest na chodzie bo jak tak to moga byc kncowki pod zlym katem ustawione