Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpalaniem.

1423 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 07 sierpień 2010 - 19:55

Problem z odpalaniem. do pewnosci wymieniłeś BENDIX czy elektromagnes??:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpalaniem. Dzisiaj, 17:52
  •  

#522 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 20:13

Problem z odpalaniem. To czy to wymieniłeś? U mnie jest to samo i od 2 lat zapalam "na krótko". Nie jest to bezpieczne bo 3 dni temu o mało słoma mi się na polu nie zapaliła od iskier.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#523 Share grzegorzc360

grzegorzc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 15:25

Problem z odpalaniem. to drugie wymienilem. u mnie na to mowia automat do rozrusznika
ursus c 360 moc i potega...

#524 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:43

Problem z odpalaniem. witam chciałbym dowiedzieć sie co maze byc przyczyną,że c360 zimny np. po nocy,po godzinie postoju pali na dotyk a odrazu po zgaszeniu czy po 10 min obruci ze 2 razy i nic tak jakby momentalnie sie rozładował.dodam że z paliwem to pewnie nic nie ma bo pompa po regeneracji,wtryski nowe.Tak jakby elektryka tylko co?

#525 Share Maluch

Maluch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:47

Problem z odpalaniem. sprawdz rozrusznik może byc w nim przebicie ja miałem identyczny problem

#526 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7588 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:47

Problem z odpalaniem. Możliwe że masz zle ustawiony kąt wtrysku paliwa... za wczesny i silnik odbija tak jakby do tyły. Co ogólnie było robione? Sprawdzić wszystkie połączenia od akumulatora do rozrusznika i sam rozrusznik.
KPK Kumurun Team

#527 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 28 sierpień 2010 - 20:48

Problem z odpalaniem. Może akumy trochę słabe i jak po dłuższym postoju troszkę się zregenerują to zapali straci moc na akumach i już zapalić niemo-ze :D

#528 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 21:12

Problem z odpalaniem. miałem tak w c360 jak był założony akumulator od osobówki. Zimny palił bardzo dobrze, jeden obrót wału i chodzi a jak się rozgrzał to nie mógł energicznie obrócić, trzeba było poczekać aż ostygnie. Za słaby był akumulator. Jak się silnik rozgrzeje to kompresja jest większa i prąd rozruchu potrzebny jest większy.

Albo akumulatory się kończą albo któraś klema źle przewodzi. Miernik w dłoń i trzeba sprawdzić gdzie jest spadek napięcia.

#529 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 23:42

Problem z odpalaniem. Hms... nie wiem może źle rozumuję(w co wątpię)...ale jak w zimę silnik nie chce odpalić bo aku są miernej jakości to wystarczy podgrzać miskę olejową, aby olej się zagrzał...bo to on trzyma najbardziej. I zawsze silnik odpala najciężej jak jest zimny, a są słabe akumulatory. Jak się rozgrzeje to nawet z bardzo dobrą kompresją pali dużo lżej. Jeśli zapłon jest dobrze ustawiony to nie może ciepły gorzej odpalać.

Fakt, że silnik rozgrzany do optymalnej temperatury uszczelnia się. Tłoki i pierścienie są większe, rozszerzają się. Tylko, że olej robi się rzadszy. Fakt faktem nie mamy teraz -10 stopni, ale dzisiaj np u nas jest 10 stopni na +.

Pompa przy pierwszym zapaleniu ma ciężko, czasem w zimę słychać jak zawór ma ciężko żeby przepuścić olej, Widać to jak zakładamy manometr i mierzymy ciśnienie na zimnym silniku i na ciepłym. Na ciepłym olej podawany jest szybciej i nie trzyma silnika tak bardzo. Pierścienie przy pierwszym odpalaniu są oblepione olejem gęstszym ponieważ nie rozgrzanym.
Druga sprawa, że silnik zagrzany nie musi mieć ciśnień rzędu 30 atmosfer na tłokach, bo już jest temperatura w komorach wysoka, optymalna i nawet jak będzie miał 20 atmosfer to też będzie chodził. Oczywiście nie jest to w porządku.

Zerknij na klemy, kable, rozrusznik(przyjrzyj się mu dokładnie) i sprawdź zapłon. Aku możesz sprawdzić kręcąc bez gazu, kręć kilka obrotów na zimnym silniku i jak coś będzie nie tak to gdzieś poleci dymek:D, np z klemy. A miernika nie potrzeba, nigdy go nie używaliśmy i raczej używać nie będziemy.

#530 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7588 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 12:49

Problem z odpalaniem. Zbyt duże wyprzedzenie wtrysku ma wpływ. Silnik próbuje odbić w drugą stronę szczególnie ciepły. Oczywiście mysi być faktycznie mocno przesadzone. W 60-ce nie spodkałem się z takim przypadkiem ale 30-kę widziałem która zapaliła do tyłu tylko i wyłącznie przez zle ustawiony zapłon.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 23:48

Problem z odpalaniem. Też mi się wydaje, że na zapłon wszystko wskazuje. Bynajmniej ze szczątkowej wypowiedzi autora.

Nasza c 330 zapali do tyłu, ale zapłon ma dobrze ustawiony, trzeba umiejętnie operować rozruchem. Tatuś mi kiedyś pokazywał, oczywiście tylko sekundę.

Widzę, że wiedzą porażasz wszystkich forumowiczów B)

Jak się silnik rozgrzeje to kompresja jest większa i prąd rozruchu potrzebny jest większy.

#532 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7588 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 12:53

Problem z odpalaniem. Ten capek który widziałem jak zapalił do tyłu miał do bani akurat wtrysk paliwa. Poza tum nawet dobrze ustawiony pali do tyłu na wstecznym. Jednego co nie zapomnę to dzwięk jaki wydawał wtedy silnik. Przebajer he he.
A ten cytat nie jest mój... bo to bzdury.
KPK Kumurun Team

#533 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 12:57

Problem z odpalaniem. Witam Ja mam podobny problem moja 60-tka na zimnym zapali na dotyk a jak się rozgrzeje to ledwo co rozrusznik kręci wałem inie nie chce palić. Co może być tego przyczyną? Dodam, że w rozruszniku wymieniałem szczotki i tulejki, pompa i wtryski ok. Akumulatory mają już 7lat czy to może przez nie?

#534 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 08:47

Problem z odpalaniem. Witam Moja 60-tka na zimnym zapali na dotyk a jak się rozgrzeje to ledwo co rozrusznik kręci wałem inie nie chce palić. Co może być tego przyczyną? Dodam, że w rozruszniku wymieniałem szczotki i tulejki, pompa i wtryski ok

#535 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 09:07

Problem z odpalaniem. moze byc problem ze pompa jest zle ustawiona ,ja mialem kiedys to samo na zimnym od razu a na cieplym nieszlo ruszyc cos zle bylo poustawiane w pompie nie pamietam co to bylo dokladnie ale to bylo ze zle pompa ustawiona

#536 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 09:10

Problem z odpalaniem. @pit17
Po co pytasz dwa razy o to samo?
http://www.agrofoto....__fromsearch__1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#537 Share mazowszak

mazowszak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 10:03

Problem z odpalaniem. Wina jest silnika tłoki pod wpływem temperatury puchną. Jestem tego pewny na 100% miałem kiedyś coś takiego ale w innym ciągniku i tak samo się działo zimny palił pochodził godzinkię i koniec !! Zrobiłem generalny remont silnika i jest teraz oki.

#538 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 05 wrzesień 2010 - 10:07

Problem z odpalaniem. możliwe że się prądnica lub alternator wykańcza. w 360 3p też tak było z pół roku temu to na ciepło nie chciał palić, a na zimno od razu. a teraz tak i tak nie chce kontrolka się świeci że nie ładuje prądnica, trzeba na popych, tak mamy już z 2tygodnie, odziwo wczoraj po całej nocy od razu zapalił, i jak była przerwa pomiedzy nalewaniem wody do opryskiwacza to już nawet nie próbowaliśmy tylko odrazu z górki małej bo akurat w tym miejscu jest, nowy alternator coś chyba 300-450zł, nie pamiętam była tka sobie pogoda zadzwoniliśmy i cene podano, a tu wypadło jechac kosić i nie kupione do dziś. B)

#539 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 10:24

Problem z odpalaniem. Ja jeszcze się zastanawiam czy nie jest nadpalona uszczelka na którejś głowicy. Co wy o tym sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 17:13

Problem z odpalaniem. skoro pisze że na dotyk mu pali zimny a na ciepłym nie chce to możliwe że jest coś z uszczelkami , martwi mnie jednak stwierdzenie że na ciepłym rozrusznik słabo kręci , więc puchnące tłoki ??? napewno stanowią większe opory podczas obrotu silnikiem co tłumaczyło by cięzką pracę rozrusznika a raczej powolną

Opus meum est