Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpalaniem.

1423 odpowiedzi na ten temat

#421 Share saper

saper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:39

Problem z odpalaniem. Sprawdzałeś czy dobrze założyłeś dolne stopki z panewkami zaamki powinny być z prawej strony silnika mialem taki sam przypadek a jak składałeś silnik to lekko wał się kręcił?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpalaniem. Dzisiaj, 14:31
  •  

#422 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:51

Problem z odpalaniem. właśnie oto chodzi że ciężko się kręcił ale mechanik powiedział że jak metrową breszką da się przekręcić wałem to powinno być dobrze

#423 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:55

Problem z odpalaniem. Pewnie przytarłeś wał i obruciło panewki, bez rozbierania się chyba nie obejdzie.

#424 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 12:13

Problem z odpalaniem. jak mogłem przytrzeć wał jak wczoraj złożyłem ciągnik i jeszcze dobrze docierać się nie zaczął!

#425 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 11 kwiecień 2010 - 12:24

Problem z odpalaniem. Przytrzeć to można nawet podczas pierwszego rozruchu, ja jak robie remont silnika to nie odpalam od razu silnika tylko kręcąc ręcznie wałem nabijam ciśnienie oleju i dopiero odpalam. Przecież po remoncie wszystkie kanały olejowe są puste i zanim nabije ciśnienie to silnik chodzi na sucho.

#426 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 12:32

Problem z odpalaniem. to mój też przed odpaleniem kręciłem rozrusznikiem bez odpalania tak długo aż kontrolka smarowania zgaśnie-tak mechanik kazał

#427 Share saper

saper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 19:51

Problem z odpalaniem. Ja robiłem 2tyg temu kapitalny remont w c360 to po zlożeniu wałem można było ręką kręcić.A czy ten silnik był osiowany lub nie pękł w nim kiedyś wał korbowy?

#428 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:18

Problem z odpalaniem. Kolego zmien mechanika jak on metrowa breszka obraca silnik i niby tak ma byc a moze nie ten rozmiar panewek załozyłes ? a czy z tłokami i tulejami cos robiłes? silnik powinien sie reka krecic.

#429 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 12 kwiecień 2010 - 07:15

Problem z odpalaniem. ewidentnie chwyta na wale-panewkach -być może skręcił na chama na mocowaniu korbowodu do bloku - miske zdjąć i po kolei sprawdzić panewki na wale czy zmieniły kolor- slinik po remoncie obracajac np łyzką za wieniec powinien się obracać z lekkim oporem -ale brecha ..to juz jajka -a olej jaki dałes??? który to szlif?? oraz podaj rozmiar panewki

ps weź za dupe tego mechanika i sprawdzaj co zle zrobił-bo kasę wzioł i coś spieprzył

#430 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7627 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 09:29

Problem z odpalaniem. Paranoja!!!. Podaj adres tego mechanika to cię pomszczę, pokarzę mu do czego metrowa brecha służy. Ściągaj michę popuszczaj kolejno panewki... wszystkie i szukaj tej co to dziadostwo robi zanim zrobi dziury w wale.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 20:30

Problem z odpalaniem. Panowie moze byc jeszcze inna przyczyna i niekoniecznie panewki moga byc tłoki panewki jak by złapały to raczej by stanoł dęba a jak ostygnie to chodzi , moga byc tłoki jakies tanie zamienniki lub nie sa dopasowane oznaczeniami do tuleji cz nie pokletował tuleji A z tłokiem C , tłoki jak dostana temperatury sie rozszezaja a jak jest zimny to pracuje.

#432 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 20:45

Problem z odpalaniem. Raz mi tak w MF255 spasowali wał że ciężko chodził [ale nie brechą]to po złożeniu nie chciał zapalać na rozrusznik trzeba było ciągać,ale się rozchodził po paru mth i było dobrze.Tu będzie szybciej problem z tłokami bo wał jak chwyci to nie puści.Jak napisał bazeta 10.Może wody nie wlałeś.

#433 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 20:50

Problem z odpalaniem. dziś się dowiedziałem co się stało. źle został zrobiony szlif wału i jedna panewka była za ciasna i trzeba było ją trochę pod szlifować

#434 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 06:44

Problem z odpalaniem. tak też myślałem ze to jest przyczyna -podobnie gosc miał z 30-tką -jak był szlif powinni podać prawidłowe namiary na panewki i jak widać jedna panewka dała w kość

ps przedewszystkim pojechałbym tam do szlifu i zj***ł i prosił o jakis czesciowy zwrot bo mechanik za free nie robił

#435 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 16:27

Problem z odpalaniem. chłopie a co tu nerwy pomogą wału za darmo nie naprawią bo go nie oznakowali i ciężko będzie im udowodnić a mechanik za free robił bo to był szwagier

Raz mi tak w MF255 spasowali wał że ciężko chodził [ale nie brechą]to po złożeniu nie chciał zapalać na rozrusznik trzeba było ciągać,ale się rozchodził po paru mth i było dobrze.Tu będzie szybciej problem z tłokami bo wał jak chwyci to nie puści.Jak napisał bazeta 10.Może wody nie wlałeś.

tłoki nie były ruszane bo były niedawno wymienione(rok temu) a z wodą to zemnie głupca nie róbcie na 0,5 godz bez wody miał by chodzić a z tą brechą to źle zrozumieliście bo nie obracałem za tryby na wieńcu metrową brechą tylko za cały wieniec bo jeszcze niebyły założone tarcze sprzęgłowe i brecha była przełożona przez wcięcia od napinacza 1 stopnia sprzęgła a brecha była metrowa ale jej tyle przecież nie wystawało

#436 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 21:31

Problem z odpalaniem. Ja też mam problem z silnikiem w C 360.Mianowicie leje się dosłownie paliwo spod wtryskiwacza.Zmieniłem wtryskiwacz, co prawda używany ale 2 by raczej nie były pęknięte.Uszczelki też nowe, teraz założyłem dwie i tak leci strumieniem.Czy może być pęknięta głowica?
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#437 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 10:49

Problem z odpalaniem. A wymieniałeś szklanki?

#438 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 14:17

Problem z odpalaniem. Szklanki?Chodzi Ci o te tulejki pod wtryskiwaczami?Jak ją wyciągnąć?
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#439 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 15:19

Problem z odpalaniem. podziwiam ludzi co robia remonty na raty w tamtym roku tuleje tłoki w tym roku wał nie wytrzymał i w przyszłym roku jeszcze cos i ten silnik nigdy nie bedzie prawidłowo pracował nie lepiej zrobic wszystko na raz. znam tez takich co pojedynczo wymieniaja po jednym zestawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów