Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpalaniem.

1423 odpowiedzi na ten temat

#181 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 03 sierpień 2008 - 08:54

Problem z odpalaniem. To jeśli chcesz wiedzieć czy to wieniec to wykręć rozrusznik i masz.Ja tak zrobiłem jak w C-330 miałem podobne objawy i się okazało że to jednak automat i przy okazji wymieniłem od razu szczotki od rozrusznika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpalaniem. Dzisiaj, 15:15
  •  

#182 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 sierpień 2008 - 10:44

Problem z odpalaniem. Z tym cykaniem to u mnie też tak było w 3p ,aż kiedyś mi sie nudziło i wyczyściłem papierem ściernym kluczyk od stacyjki i póżniej palił jak trzeba . U ciebie może jest to samo ? A jak ci nie chce załapac to weż śrubokręta i połącz nim te dwie śruby przy rozruszniku (tylko wyłącz bieg) to spowoduje rozruch silnika.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#183 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 12:15

Problem z odpalaniem. z tym zgrzytaniem to mam tak samo, u mnie są powyłamywane zeby wieńca na kole zamachowym, gdy zgrzyta to wychodze z ciągnika łapie za pasek klinowy przekręcam troche by załapało te zeby, wracam do ciągnika i odpalam ;)

#184 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 03 sierpień 2008 - 12:53

Problem z odpalaniem. pierwszy problem to napewno elektromagnez koszt około 50 zł. drugi problem to wieniec na kole zamachowym albo bendiks w rozruszniku jedno albo drugie ma wytarte ząbki ale chlibym się ku wieńcowi koszt praktycznie zrowy tyko trzeba rozpółowić ciągnik podgrzać palnikiem wieniec zbić go i obrucić drugim bokiem i pozamiatane

#185 Share pawel261073

pawel261073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:mechanika, produkcja warzywnicza, filmy katastroficzne i s-f, muzyka dance ,disco polo i grzeczny hip-hop,imprezy ze znajomymi;tzw 'loty w miasto',

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:43

Problem z odpalaniem. samostart przez 2 sekundy w gardziel filtra , ale po sciance, nawet przy lejacych wtryskach silnik zapala równo, jeśli przesadzimy z samostartem silnik ''zagrechota'' lub nawet ''postawi się'' i trzeba czekac aż specyfik odparuje

#186 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 17:39

Problem z odpalaniem. A moja c-360 ma taki problem z odpalaniem, jak jest chłodniej, zaskakuje od razu, ale po 2 sekundach gaśnie, i tak 5-8 razy aż w końcu zacznie chodzić, paliwo czyste bardzo dobrej jakości, filtry czyste. Czy przyczyną mogą być wtryski czy też może pompa się kończy?

#187 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 18:04

Problem z odpalaniem. Jak ci tak zapala i gaśnie to pompa jest na wykonczeniu Moje 60dziesiątki palą od strzału bez wody czy płynu jeśli tylko bateria nie padnie to podchodzę i odpalam bez świec i innych wynalazków a c 330 tak jak piszą koledzy w spore mrozy przelewam ją a jak małe mrozki swice podgrzewam i odpał
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#188 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OFF-ROAD i militaria

Napisany 27 grudzień 2008 - 21:58

Problem z odpalaniem. silnik świerzo po remoncie(by mial dobra kompresje i wtryski), pompa paliwowa po regeneracji(porzadnej), nowe tulejki w rozruszniku, dobra instalacja, dobre aku wraz z ładowaniem oraz kompetentny kierowca i ciagnik odpali w kazdy mroz ;)
trudno jednak spełnic wszystkie warunki hehe

#189 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 27 grudzień 2008 - 22:22

Problem z odpalaniem. Wszystko ładnie, pięknie kolego @roborolnik, z tym że jak masz silnik zalany superolem to możesz zapomnieć o odpaleniu C-360 przy -20°C.

#190 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Lubie sport a przedewszystkim jazde moimi ciągnikami

Napisany 27 grudzień 2008 - 22:26

Problem z odpalaniem.

jak wasze ursusy odpalaja jak jest mróz bo mój przy mrozie do min 15 C jest ok tzn no odpalam go na ''kopciucha'' jak u wy rozwiązujecie ten problem?

Moją 60tke odpalam normalnie pali mi letko leje goraco wode i musi zapalić zresztą mam akumulatory 192 to bez problemu pali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 28 grudzień 2008 - 19:37

Problem z odpalaniem. witam wszystkich. nie mogłem znaleźć nic w innych tematach wiec zakładam nowy. A wiec mam problem z odpaleniem ursusa C-360 3p ostatniej zimy było zero problemów bo pól wsi zaciągaliśmy jak był ostry mróz, lecz teraz przy mrozach -1 st ciągnik nie odpala. Dymi na biało ale nic nawet na jeden tłok nie łapie. Aż w końcu akku pada jak się długo kreci. Tata podejrzewa że to wtryski może ktoś miał taki problem i może wie ile kosztują końcówki wtrysku. i jeszcze myślał ze to może pompka zasilająca. Jak się nią pompuje to coś stuka dźwięcznie i cicho jakby w pompie wtryskowej.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#192 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 00:03

Problem z odpalaniem. Dymi na biało jak praktycznie każdy Diesel zimny na mrozie.
Wtryski może i tak. Ale może i kiepska kompresja bo w cylindrach nie wytwarza sie odpowiednie ciśnienie do zapalenia sie mieszanki.

#193 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 02:32

Problem z odpalaniem. Bialy dym to slaba kompresja ale jak jest zimno to to normalne ze taki dym leci. Bardzo mozliwe ze cos z ukladem paliwowym. Moze wtryskiwacze zuzyte, albo pompa wtryskowa na dobiciu i nie odpowiedniego cisnienia. A pompka zasilajaca to raczej nie bo tyle co na rozruch starczy paliwa w przewodach i w pompie. A wczesniej jak chodzil to rowno pracowal, nie zapowietrzal sie?

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#194 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 08:26

Problem z odpalaniem. A ja czepił bym się czego innego. Jakiej jakości było paliwo, ON OG czy jakiś ruski syf? Może nazbierało się wody i zamarzła w pompie/wtryskach. Pozdrawiam

#195 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 08:48

Problem z odpalaniem. silnik na pewno nie zużyty bo ma dopiero 5500mth od nowości wiec tego nie obstawiam. filtr paliwa został wymieniony na nowy i ciągnik był odpalony za pomocą C-330 na zaciąg. czyli co dać wtryski do sprawdzenia? mam znajomego na warsztacie wiec nie problem ;) bo ostatnio je robił taki stary dziadek tzn zakładał nowe końcówki i ustawiał ale u nas w domu wiec jest taka możliwość ze już mogły się zj**.. ;/
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#196 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 29 grudzień 2008 - 09:09

Problem z odpalaniem. 5500mth ma C-360, pewna powaga i piszesz ze od nowosci ma ty. Ja radze sprawdzic klawiaturke,bo moze byc rozregulowana , a sroboj zalac wrzatku do chlodnicy i niech postoi 5 minut zeby ciagnik sie nagrzal, i daj samostartu po filtrze powietrza.Musi odpalic a jak nie to ja juz nie wiem.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#197 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 09:14

Problem z odpalaniem. on jest na płynie od nowości ale trzeba będzie ze samostartem spróbować. no ma tyle od nowości ale nie u nas bo była kupiona od sąsiada starszego takiego i na pewno nie był żyłowany. a z zaworami to powiem tacie on zajmie się sprawdzeniem
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#198 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 09:24

Problem z odpalaniem. a wtryski możesz sam sprawdzić :wykręcasz je i zakładasz na przewody spowrotem (na zewnątrz ) i kręcisz silnikiem powinna być mgiełka jak w dezodorancie. A jak pali na ciepło ?

#199 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 09:40

Problem z odpalaniem. jak juz jest raz odpalony i np tata jedzie po kiszonkę nakłada przez około 5 minut to ciągnik odpala bez problemu
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 29 grudzień 2008 - 10:16

Problem z odpalaniem. Popieram kolegę @mtracz, to może być słaba kompresja, czyli zużyty silnik. A jak ma 5500 mth to prawie na pewno jest zużyty (wiem prawie robi wielką różnicę ;)). Najlepiej byłoby jakbyś posprawdzał ciśnienie sprężania w cylindrach, wtedy byłoby wiadomo na 100%. Mój 3P wymagał remontu przy 4000 mth, i z tego co czytałem na AF to one mniej więcej tyle wytrzymują (około 5000 mth). Oczywiście są egzemplarze, które wytrzymują dużo więcej ale to rzadkość. Jeżeli masz znajomego mechanika to posprawdzaj wtryskiwacze i ciśnienie sprężania.