Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora rusztowa na opasy Pomoc ???

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share romanp

romanp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:05

Obora rusztowa na opasy Pomoc ??? Witam w ostatnim czasie podjołem decyzje o budowie kolejnej obory w gospodarstwie będzie to obora na rusztach na opasy.
I chciałbym skożystać z waszych porad

-Wymiary obory 60-80 m długości szerokość około 22 m Długość kojców około 10m .
- Cykl cielaka jest taki że na odpajalnie Urbana któa jest w innym budynku wchodzi cielak 50 kilowy i jest tam do wagi około 80 kg
potem cielak przechodzi na obore rusztową i zostaje tam do wagi w zależności od 150 do 300 kg kojce po 25 sztuk.
- Ruszta będą robione takie żęby w razie zmiany cyklu do wyższej wagi wytrzymały.

-Jaka musi być głębokość kanałów pod takimi rusztami ???
-Czy zastosować eurofale czy dołożyć i pójść w płyte warstwową ?
-Obora będzie miałą konstrukcje drewnianą.
-Czy stosował z was ktoś maty gumowe u opasów ?
-Między cielakami będą stałe przegrody betonowe bo są częste zmiany cyklów produkcyjnych i na środku obory
będzie jedna taka ściana grodziowa na całej przestrzeni i podzieli ją tak jak by na dwa obiekty
-Świetnik kalenicowy z węntylacja

To tak po krótce na szybko

Obora w fazie projektu z biurem projektowym czekam na liczne uwagi co by można było tam wykombinować zwłaszcza
odnośnie rusztów i wszystkiego z nimi związanego bo do tej pory nie miałem z nimi okazji za wiele pracować.

Decyzja jest podjęta więc prosze nie pisać tekstów w stylu że nie ma sensu że drogo że gdzie ja takie cielaki sprzedaje.
Licze na pomoc przy dopracowaniu szczegółów odnośnie obiektu pozdrawiam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora rusztowa na opasy Pomoc ??? Dzisiaj, 11:21
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:09

Obora rusztowa na opasy Pomoc ??? Głębokość kanałów to zależy od wód gruntowych itd. Zresztą i tak musisz chyba zbiornik zewnętrzy postawić czy nie?

#3 Share romanp

romanp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:46

Obora rusztowa na opasy Pomoc ??? u mnie teren góski nie ma problemó z wodami gruntowymi :D
Oglądałęm podobne obiekty we włoszech i Austri i zbiornik był tylko pod bykami i w takim kierunku bym chciał zmierzać

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:50

Obora rusztowa na opasy Pomoc ??? długość 60-80m, szer 22m, korytarz paszowy ile? i ile sztuk chcesz tam wpuścić?

#5 Share romanp

romanp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:18

Obora rusztowa na opasy Pomoc ??? Właśnie sam nie wiem wóz paszowy będzie typu poziomego
Jeżeli uda się dostać pozwolenie na obiekt 80 metrów (Może i więcej) chce zmieścić 16 kojców po 20 - 25 sztuk taka powierzchnia sprawdza się na głęgokiej ściółce a przy rusztach cielak jednak mniej miejsca potrzebują
Narazei mam w cyklu 200 cielaków chce dołożyć kolejne 400.

Narazei Cielaki utrzymuje na tego typu obiekcie na głębokiej ściółce 6 kojców po 25 sztuk plus 30 40 cielakó na odpajalni.
http://www.agrofoto....cielaki-150-kg/
http://www.agrofoto....elaki-na-luzie/

Edytowany przez romanp, 25 styczeń 2013 - 22:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:40

Obora rusztowa na opasy Pomoc ??? a to czyli do wagi max 300kg chcesz trzymać bydło? Jeśli dobrze policzyłem to na 200 sztuk potrzebujesz zbiornik ok 1500m3.

#7 Share romanp

romanp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:49

Obora rusztowa na opasy Pomoc ??? Czyli zakłądająć że kanał bedzie miał 8 metró szeokości i 80 długości po obu stronach 640 m2 x2 ??? Czyli mamy 1200 metrów. czyli lustro powinno być max 1,5 metra ???
A ile może minimalnie znajdować się lustro gnojowicy pod rusztami ???
Na Holandi widziałem cielaki chowane na niskich plastikowych Rusztach z tym że oni chowali do wagi max 180 kg i były takie spady pod rusztami porobione ale u mnie to raczej odpada bo chce etonowe ruszta
http://www.proplanta...1235135848.html

Edytowany przez romanp, 25 styczeń 2013 - 23:01.

#8 Share kolega1975

kolega1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 15:43

Obora rusztowa na opasy Pomoc ??? Pamiętaj o dachu. Najlepszy będzie taki gdzie nie zalega śnieg. Ja nie miałem takiej możliwości i muszę korzystać z profesjonalnej firmy odśnieżającej. To oczywiście dodatkowe koszty.
Zielony Nurt - oleje tłoczone na zimno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share romanp

romanp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 11:25

Obora rusztowa na opasy Pomoc ??? U nas z racji terenu o większych opadach śniegu przy tej kubaturze dachu nikt nie da pozwolenia przy zbyt małym spadzie.

Ja musze zrobic oborę na rusztach bo mam tylko tuz-y i całą słome musze kupować a to koszty przy dużym obiekcie robią się kosmiczne zwłaszcza w naszym regionie gdzie nie ma słomy.
Więc musze wejść w ruszta.