Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spłaca ktoś kredyt? (realne oprocentowanie)

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 17:34

Spłaca ktoś kredyt? (realne oprocentowanie) Jak to jest z tymi kredytami, bo każdy niby jest atrakcyjny na niski procent około 4 -6 % tylko jak wrzuce to w kalkulator kredytowy to co podają ludzie jakiej wyskości płacą raty za jaki kredyt to nie wychodzi te 5 - czy 6 % ale 12%, czyżby tyle wynosiła marża czy to oprocentowanie składane czy jak nie pamiętam dawno miałem ekonomie, więc prosze o przykłady kto ile ma kredytu (jeśli to nie tajemnica oczywiście :D ) z jakiej lini krdytowej i ile wynosi rata

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spłaca ktoś kredyt? (realne oprocentowanie) Dzisiaj, 01:16
  •  

#2 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 19:20

Spłaca ktoś kredyt? (realne oprocentowanie) wysokośc płatności (nie myslic z ratą) zależy od oprocentowania, wielkości kredytu, okresu i sposobu spłaty oraz kapitalizacji

najkorzystniejsza jest kapitalizacja roczna, miesięczne malejące płatności zawierające raty kapitałowe wraz z odsetkami, kredyt na takich warunkach będzie najtańszy (nie można porównywac kredytów poprzez wysokośc płatności ani roczną efektywną stopę procentową) ale nie koniecznie najlepszy

#3 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 19:31

wysokośc płatności (nie myslic z ratą) zależy od oprocentowania, wielkości kredytu, okresu i sposobu spłaty oraz kapitalizacji

najkorzystniejsza jest kapitalizacja roczna, miesięczne malejące płatności zawierające raty kapitałowe wraz z odsetkami, kredyt na takich warunkach będzie najtańszy (nie można porównywac kredytów poprzez wysokośc płatności ani roczną efektywną stopę procentową) ale nie koniecznie najlepszy

Np tutaj jest oprocentowanie miesięczne http://www.farmer.net.pl/kredyt.html przeliczyłem to i wyszło mi że oprocentowanei roczne to będzie jakieś 9%,
ale ale najważniejsze to chyba ile rata wynosi na ile lat i ile do spłaty i wtedy można z kalkulatora kredytowego policzyć realne oprocentowanie, bo banki stosują dodatkowo ubespieczenie kredytu prowizje jakieś opłaty itd że te oprocentowanie to jakieś wyższe wychodzi

Ciekaw jestem jak duże koszty wychodzą przy kredtyach z dopłatami agencji, czy maktoś kredyt młody rolnik lub nowe technologie lub jakiś kredyt preferncyjny, czy tutaj nie ma dodatkowych kosztów i jak jest naliczane oprocentowanie, najbardziej to był bym wdzięczny jak by ktoś podał wysokość raty kredytu preferencyjnego na jaki procent od jakiej kwoty i na ile lat? :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 grudzień 2007 - 19:48

Spłaca ktoś kredyt? (realne oprocentowanie) ja mam kredyt 330tys na 30 lat i place 1800zl miesiecznie :D oprocentowanie kredytu 4.5%

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 19:57

ja mam kredyt 330tys na 30 lat i place 1800zl miesiecznie :D oprocentowanie kredytu 4.5%

To jest kredyt z dopłatami agencji? No i klops bo jak wrzuce w kalkulator to wychodzi że masz oprocentowanie 5,1% i tak jak bym nie liczył to według kalkulatora to te oprocentowania wychodzą przynajmniej ten 1 % większe wiec co to za koszty ukryte?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:44

Spłaca ktoś kredyt? (realne oprocentowanie) @yacenty wziołeś pod chipoteke mieszkania bo kredyt sproy chyba nikt nie zaprzeczy

#7 Share Wiatru

Wiatru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:04

Spłaca ktoś kredyt? (realne oprocentowanie) @yacenty a powiedz mi gdzie taki kredyt daja i w jakim banku :D

#8 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:20

To jest kredyt z dopłatami agencji? No i klops bo jak wrzuce w kalkulator to wychodzi że masz oprocentowanie 5,1% i tak jak bym nie liczył to według kalkulatora to te oprocentowania wychodzą przynajmniej ten 1 % większe wiec co to za koszty ukryte?

a co to za kalkulator? (przecież każdy bank stosuje inny algorytm), zdarza sie, iż bank prowizje często dolicza do stopy procentowej, pozostaje jeszcze marża oraz wspomniana właśnie prowizja (łączna wartośc tych dodatkowych kosztów może sięgac 8%), rozpatrzenie wniosku (to również generuje koszty, które można i trzeba przerzucic na klienta), wycena nieruchomości (która ma stanowic zabezpieczenie), opłata za promesę no i płaci się za każdy aneks do umowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:58

Spłaca ktoś kredyt? (realne oprocentowanie) moj kredyt to kredyt hipoteczny w PKO BP, po prostu kupilem sobie mieszkanko - roznica tego 4.5 a 5.1 może wynikac z tego ze to kredyt w walucie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com