Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukas1979

Lukas1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 13:56

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy Witam
Mam pług Gregoire Besson RY4 3 skibowy na zabezpieczeniu hydraulicznym , tylko 3 korpusy ponieważ kupiłem go na dofinansowanie i Agencja nie chciała się zgodzić na 4 korpusy bo mam za mało ziemi . Pług współpracuje z ciągnikiem Valtra 120 KM i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma taki pług 4 skibowy współpracujący z ciągnikiem o podobnej mocy ?
Ponieważ jestem super zadowolony z tego pługa bardzo ładnie przykrywa resztki pożniwne nawet po kukurydzy , orka jest równa , lekko się nim orze i chciałbym dokupić 4 korpus ale niewiem czy mój ciagnik sobie z nim poradzi ?

Edytowany przez Lukas1979, 25 styczeń 2013 - 14:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy Dzisiaj, 16:03
  •  

#2 Share Rold

Rold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:02

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy to zależy od ziemi, znam goscia co ciąga taki pług 105 km zetorem. Na sredniej i lekkiej ziemi to spokojnie ale na ciężkiej to już troche gorzej.

#3 Share maciek1991

maciek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:02

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy Kolega ma pług Gregoire Besson 4 skibowy na hydraulice i współpracuje z case maxxum 115. Radzi sobie z nim bez problemów więc Valtra też da rade;)

#4 Share makimo

makimo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:05

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy Mój wujek ciąga 4 fendtem 312 vario o mocy 125 KM

#5 Share Lukas1979

Lukas1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:27

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy Dzięki za szybką reakcję ja mam raczej lekkie i średnie gleby więc z tego co koledzy piszecie to z uciągiem raczej nie bedzie problemu tym bardziej że teraz jak orze na trzy korpusy to ciągnik prawie nic nie czuje jak bym jechał z podniesionym pługiem , mam jeszcze pytanie czy ciągniki o których piszecie są z podnośnikiem z przodu i jakiś duży obciążnik czy standardowe obciążki tak jak ja mam w swojej Valtrze bo niewiem jak ciągnik będzie się zachowywał podczass obrotu pługa ?

Pozdrawiam

#6 Share Leszek74

Leszek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:49

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy Spokojnie sobie poradzi ja mam pług GB 4 skibowy tylko na zabezpieczeniu śrubowym jest trochę lżejszy od tego na hydraulice ale ciągnę go John Deere 95 KM i spokojnie mogę jechać nawet 10 km/h tymi pługami naprawdę lekko się orze , a jeżeli chodzi o obracanie to muj John Deere nawet nie drgnie podczas obrotu a też mam standardowe obciążniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:40

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy Leszek a jakie masz odkładnice w tym pługu??

#8 Share Leszek74

Leszek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 luty 2013 - 22:16

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy Ja mam odkładnice cylindryczne 16 calowe symbol z odkładni C16S , napewno nie zamieniłbym się na półśrubową bo cylindryczne ładnie kryją i super kruszą ciężką glebę a poza tym stawiają dużo mniejszy opór niż półśrubowe ponieważ ziemia od razu się na niej odwraca i opada a na półśrubowej przesuwa się przez całą długą odkładnicę zanim opadnie , w necie jest nawet artykuł na ten temat . Jeżeli myślisz o zakupie pługa i masz do wyboru odkładnice cylindryczne albo półśrubowe to polecam cylindryczne , ja oram ciągnikiem 95 KM pługiem Gregoire Besson 4 skibowym rozstawionym 40 cm na korpus i spokojnie mogę jechać 8 km/h . Mam ten zestaw od 4 lat orałem nim w różnych warunkach i spokojnie sobie radzi . Uważam że pługi GB to jedne z lepszych pługów i mają małe zapotrzebowanie mocy .

#9 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 11 luty 2013 - 10:00

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy mam okazję kupić właśnie takie pługi tylko z odkładnicą 14 calową c14n więc również cylindryczną , do ciągnika również 95 koni, tyle że mam taką dziwno skrzynię że mogę jechać 6,5 km/h lub 9,5. i nie wiem czy wolno nie będzie za wolno i czy będzie ładnie odkładało, a szybciej czy uciągnie

Edytowany przez malkolm, 11 luty 2013 - 10:01.

#10 Share Leszek74

Leszek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:27

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy jak pojedziesz wolniej tak jak piszesz 6,5 km/h to też ładnie odwróci tylko ziemia nie będzie tak rozsypana bo po tej odkładnicy na lżejszych glebach przy dużych prędkościach jest równo jak na stole , tak jabyś ciągnoł włókę a jak jedziesz wolniej to ziemia jest bardziej wysztorcowana tak jak po półsróbowej

#11 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:06

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy no i kupiłem ten pług, już nie mogę doczekać wyjazdu w pole, gdzie kupujecie części do Bessona żeby było tanio??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share John6930

John6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 14:32

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy Ja posiadam pług RY7 4+1 z hydraulicznym zabezpieczeniem i 150 km idzie lekko z 4 skibami ale myślę że spokojnie by go 140 km pociągnął mam spore góry ale jaśko zbytnio przy nim się nie poci to był dobry wybór