Skocz do zawartości

Zdjęcie

Władimirec Przeróbka Pomocy !!!

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 05 luty 2013 - 19:54

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Oszczędność to taka sobie, bo jak znam silnik od żuka to pewnie pali około 15 litrów gazu na godzinę pracy czyli około 35 zł, a oryginalny silnik T-25 około 2,5 litra ropy co daje około 15 zł. Nawet jak władek spali 4 litry na godzinę (czyli przy bardzo ciężkiej pracy) to i tak 22 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Dzisiaj, 23:31
  •  

#42 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 05 luty 2013 - 20:29

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! 15 litrów na godzine, to jest nie możliwe na butli samochodowej pokazanej na zdj jest przeciętnie 10 godzin pracy
dodam że tato zatkał tam jakiś jeszcze kanał w gaźniku od gazu i spalanie jest mniejsze ale i też niestety moc tak samo.
z tego co wiem to oryginalnie są tam takie 2 kanały jeden jest otwarty na starcie a drugi otwiera się przy iluś tam obrotach aby dodać mocy.

Edytowany przez Hari123, 05 luty 2013 - 20:31.

#43 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 05 luty 2013 - 23:40

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Witam ,tak masz rację gażnik jest dwu-gardzielowy i zatkanie drugiej gardzieli powoduje mniejsze zużycie gazu, ponadto zależy jak zostanie wyregulowana dawka gazu która przepływa bezpośrednio przez gardziel gażnika do wnętrza kolektora ssania i dalej komór spalania, nie przechodzi gaz tak jak bęndzyna przez poszczególne dysze itd. ale były Żuki z gażnikiem czeskim (gażnik Ikowa), które były jedno-gardzielowe i te by zdały bardziej egzamin w takim przypadku jego wykorzystania.No ale każdy sobie radzi jak może :rolleyes: Pozdrawiam.

#44 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 luty 2013 - 18:49

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Wszelki podziękowania dla użytkownika Marcelix za bardzo hojny gest w postaci prowadnicy wajchy biegów, właśnie dzisiaj paczka dotarła, Jeszcze raz Dzięki ci wielkie :) bardzo ułatwiłeś mi prace z ciągnikiem

#45 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 luty 2013 - 22:16

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Cieszy mnie bardzo Twoja wiadomość, że przesyłka dotarła i fakt, że jesteś zadowolony. Powodzenia w dalszym rozpracowywaniu Władka. Ja swojego jeszcze nie poskładałem,(od września jest w trakcie remontu silnika i przedniej osi) ale silnik już siedzi. Do wiosny wyjedzie - tak myślę :rolleyes:

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#46 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:12

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Ja swojego na wiosnę zacznę robić :) porobię elektrykę

Mam jeszcze takie do was pytanie, którędy wlewa się olej do skrzyni, ile litrów ? i jak spuszcza się olej od pampy, ile litrów tam wlać i jaki olej ? Z silnikiem sobie dam rade

#47 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:12

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Z lewej strony ciągnika za pompą w dolnej części masz pod kontem korek na klucz chyba 34 to jest wlew do skrzyni i wchodzi 10 litrów.Do napędu do hydrauliki masz wlew na napędzie na 19 klucz.Co do pompy możesz odkręcić rurkę dolną na pompie i spuścisz a korek wlewu jest na plecaku z tyłu na górze kostka kwadratowa na klucz 22 a olej powinien być silnikowy ale leją też hipol 6 i 10 i wchodzi 5 litrów ale masz koło korka wlewu miarkę wkręconą na 14 klucz chyba bo dokładnie nie pamiętam.

Edytowany przez balcerek1, 07 luty 2013 - 19:15.

#48 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 luty 2013 - 19:54

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Ok Dzięki balcerek1 Już wszystko wiem, troszkę tego oleju idzie tam...

#49 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 luty 2013 - 11:24

i wchodzi 5 litrów.

Jak wszystkiego nie spuścisz to tak, ale cały układ hydrauliki to 7,5litra. I trzeba się starać spuścić wszystko jak wymieniamy olej.

#50 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 08 luty 2013 - 17:15

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Witam ,producęnt zaleca do hydrauliki olej superol, a hipol to olej przekładniowy,a nie hydrauliczny i jak już, to lepiej hydrauliczny wlać, ale ja mam ten traktor od nowości i w książce pisze jak podałem wyżej, a ilość jest taka jak podaje kolega wyżej 7,5 litra. Do wypuszczania oleju jest korek, jak staniesz z tylu traktora po prawej stronie na obudowie właśnie zbiornika oleju na samym dole,przy rurce która idzie do hydrauliki zewnętrznej :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 08 luty 2013 - 21:03

Jak wszystkiego nie spuścisz to tak, ale cały układ hydrauliki to 7,5litra. I trzeba się starać spuścić wszystko jak wymieniamy olej.

Ale nie było pytania w cały układ tylko zbiornik.

#52 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:00

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Ja tam nie widzę w zbiornik. :rolleyes:
A w zbiornik to wchodzi jakieś 5.9L.
A poco zmieniać olej w samym zbiorniku? Nie ma to najmniejszego sensu.

A do autora tematu, zaopatrz się w instrukcje obsługi to ułatwi Ci życie. Oszczędzi Ci to czasu, bo nie będziesz czekał aż ktoś odpisze na forum.
Jak chcesz to mam gdzieś na dysku wersję elektroniczna katalogu i instrukcji to prześlę na tamten e-mail jak się zmieści.

#53 Share Potajtany

Potajtany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 08 luty 2013 - 23:07

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Ten katalog jest po PL czy RU? Bo jak po PL to byłbym nim zainteresowany

Edytowany przez razor275, 09 luty 2013 - 10:14.
Cytowanie poprzedniego posta

#54 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 luty 2013 - 00:05

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! oto mój e-mail adamkulczycki@interia.pl za wszelkie instrukcję z góry dziękuje :)

#55 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 luty 2013 - 00:50

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Wysłane.
Kolego @Potajtany wersja PL. Podaj adres e-mail.
A i edytuj swój post i usuń cytowany post. Powód Regulamin Forum.

#56 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:59

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Dzięki, wieczorkiem poczytam. :)

#57 Share Potajtany

Potajtany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 luty 2013 - 21:20

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! mtracz wyślij na potajtany@gmail.com
i dzieki !!

#58 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 10 luty 2013 - 23:33

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Polecam, ciekawa lektura.!

Edytowany przez Hari123, 10 luty 2013 - 23:38.

#59 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:30

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Pierwsze próby odpalania przebiegły negatywnie :/ pod podłączeniu akumulatora rozrusznik nie chce kręcić, próbowałem zakręcić nim na ostro ale tylko iskrzy a silnik ani rusz, wydaje mi się że rozrusznik się zastał, jutro poszukam jakiś inny może wymienię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 22:30

Władimirec Przeróbka Pomocy !!! Witam, mtracz jak bys mogł to tez bym prosił dziękuje domino788@interia.pl