Gość peres100

Pług do 16xx

Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

czy szostka z turbo 140 koni da rade z obrotowym azurowym plugiem 5 skibowym na 234klasie ziemi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

he, da rade po równym z pługiem max 40cm na skibe do głebokosci 30cm na glebach nie najcięzszych. Oczywiscie jezeli mówimy o ciagniku zachodnim dobze dociązonym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jejku. napisałeś dwa wątki na temat jaki pług wybrać a teraz kolejny jaki ciągnik pociągnie te pługi. Takie pytanie wg mnie mogło się znależć w tamtych wątkach.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

@1rajdzik widze, że wczuwasz się w role moderatora, chcesz komuś zaimponować ? Co do tego czy pociągnie to kwestia obciążenia, a 5 skib dla 140 km to "pikuś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

tak wiesz zgłosiłem już się na kandydata przy następnej turze. Zauważ proszę że każdy z nas ma coś tu do powiedzenia niezależnie od ilosci postów, a tego typu posty już sie zdarzały i jaśniej mówiące że "zbędny temat", "niepotrzebnie zaśmiecasz miejsce".


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Hvb3000 ja ciagam 5 skib JD 200KM o wadze 11t niedaleko mnie te same 5 skib (taki sam pług) ciaga Fendt 270KM 9,5t i nie powiedziałbym że pikuś. W moich warunkach 140 KM nawet by nie drgnoł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli traktor zdoła podnieść pług to również nie powinien mieć kłopotów z uciągnięciem go, natomiast gdy ciągnikowi będzie brakowało mocy to można jeszcze zmniejszyć szerokość roboczą pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

kissmy...

według twojej teori ciagnik 100KM jest wstanie ciagnąc mój pług, bo przeciez podniesie półzawieszany bez problemu he

 

przemysl to jeszcze raz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam nie poradzi sobie z takim pługiem 5 z azurowymi otkładniami to do ciagnika 180 konego a jak masz meczyc traktor i siebie to kup a jak chcesz normalnie orac to kup sobie 4 darade i bedze miał troche zpasu mocy a lepiej miec nad niz za mało tym bardzej ze ma pracowac na 2 3 klasie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Miałem okazje kilka lat temu orać JD. 4255(ok145KM),z 7 skibowym,na wózku.Orka była w granicach 25cm,i z prędkością 8-7km/h.Ciągnik ciągną maszynę bezproblemowo,fakt że pole proste jak boisko no i czarnoziem.

@peres100-jak masz zamiar kupić taki pług do ciągnika 140km to lepiej najpierw pożycz od kogo ś taki sprzęt i sprawdź,bo morze być ok albo będzie nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
kissmy...

według twojej teori ciagnik 100KM jest wstanie ciagnąc mój pług, bo przeciez podniesie półzawieszany bez problemu he

 

przemysl to jeszcze raz :rolleyes:

 

 

no dobrze istotnie trochę przesadziłem co nie zmienia faktu, iż 100 konny ciągnik uciągnie taki pług (tzn taki jaki podniesie ale zawieszany) i mogę się o to założyć;p no może nie na maksymalnym rozstawie i z optymalną prędkością nawet niedawno widziałem 170 konnego JD z 7 skibową obrotówką ale na wózku i wyglądało to trochę nieporadnie jak jechał z prędkością piechura a co do podnoszenia pługu czy też pługa to miałem na myśli maszynę zawieszaną bo ta półzawieszana to troszeczkę nadinterpretacja;d obalająca swoją drogą moją teorię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

kisssmy... no i dalej brniesz w kosmos :rolleyes:

 

mój sąsiad ma zawiesza 5 obracalną puttingera servo i co? podnopsi ją TM170 z 1,3t na przodzie (dalej jest niestabilny, mozna sobie wyobrazic jak by to wygladału przy ciagniku 140KM) i Cóż z tego, jak go zwezi na max to po ciezkich ziemiach ledwo jedzie, a jak sie zacznie górka to juz stoi (dobze ze ma 4+1):) Chyba nie widziałes nigdy cieżkich gleb na górkach o upadku terenu po 50 i wiecej metrów na krótkich odcinkach:) Gwarantuje ci ze nigdzie nie pojedziesz :( no chyba ze bedziesz orał na 10cm ( i to nie wiem czy by poszedł) he a nie 30zm i wiecej, jak to sie robi na glebach cięzkich.

 

Ja kiedys pojechałem podorac 100KM ciagnikiem z 4 zagonawą , bo nie chciało mi sie bawic półzawieszanym. ciagnik z podniesieniem nie ma zadnego problemu, a isc nawet po równym nie zawsze chciał he.

 

Tak to jest jak sie ma lekkie ziemie i po równym. Chyba nigdy w zyciu nie miałes do czynienia z takimi warunkami. Nie kupowałbym tak mocnego ciagnika jak by sobie radził z tym o połowe słabszy. Po cóz ktos ora 5 skibowym pługiem ciagnikiem o mocy 270KM. Jak na pokazach chodzi z np 9 skib :(

 

Dlatego napisałem ze jest mozliwe zeby 140KM ciagnik ciągnoł 5 zawieszana, ale po równym i na niezbyt cięzkich ziemiach.

 

tak ze przemys swoją teorie raz jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

moją teorię nadal uważam za jak najbardziej aktualną a kosmos to moim zdaniem 240 km do 5 skib i do tego jeszcze orka pionowego zbocza ja nie mam problemów (JD 6610 około 115km) z orką 4 skibowym ibisem + dwurzędowy campbell + croscill na II klasie (muszę przyznać, iż pole równiutkie i nie zakamienione)

 

a na rozluźnienie atmosfery proponuję filmik ukazujący pług 5 skibowy, o którym mowa;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=Di_f9LXuBLE...%20p%C5%82ugiem

 

(przepraszam, iż nie określę dokładnie źródła ale ktoś chyba na tym forum podał ten link)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Postanowiłem odświeżyć ten temat bo Mnie po prostu śmieszy. W żadnym wypadku 140Km nie da rady z 5 obracaną. @mav ma rację, u nas pracował U1614 i Zetor 16145 i ledwo ledwo dawały radę z Kvernelandem obracanym 5 skib (jak ktoś chce wiedzieć jaki model to proszę poszukać jest podany w kilku postach, zabezpieczenie śruby ścinające z płynną regulację. :P ) Dopiero Valmet Mega 8850 190KM pracował z tym pługiem jak należny i Packomat można było używać.

Co do filmiku Ecomat to tak jakby pług podorywkowy pracujący na głębokości około 10 do max 18cm. Odsyłam do strony Kvernelanda jest tam zdjęcie tego pługa i widać, że skiba to max 35cm szerokości.

jeśli traktor zdoła podnieść pług to również nie powinien mieć kłopotów z uciągnięciem go, natomiast gdy ciągnikowi będzie brakowało mocy to można jeszcze zmniejszyć szerokość roboczą pługa

po co kupować ciężki pług 5 skibowy jak można kupić lekki 4 skibowy? Podnośnik mniej obrywa.

Z drugiej strony pług pługowi nie równy. Kiedyś w książce o mechanizacji rolnictwa znalazłem, że na jedną skibe powinno przypadać od 30KM w górę w zależności od ziemi, no chyba że zamiast ziemi masz piasek :)

 


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Gorzej jak będziesz go chciał podnieść, raczej nie da rady.

Teściu ma Lemkena 5 Euro opal, waży niby 1400 i ma 4 siłowniki wspomagające, na 2 nie podniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Ale to jest pług zagonowy, a koledze chodzi o obrotówkę. Lepiej kup 4+ a w razie zmiany ciągnika na mocniejszy dokupisz jeden korpus. Wujek ciąga ibisa 4 i co chwile gubi któreś z tylnych kół na drodze. O uciągu w ogóle zapomnij bo Ibis stawia opory jak radło.


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

Kup 4+1 . Będziesz ciągał 4 skiby, a jak w przyszlosci kupisz większy ciągnik to akurat 5 skiba się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a może coś zachodniego zachodnie są droższe ale lżej się ciągnął


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Najlepiej to kup coś zachodniego i nie za ciężkiego, najlepiej 4 skiby zapas mocy się przyda :) Na 4 skiby pojedziesz szybciej ciągnik będzie miał lżej i mniej spali. w moich rejonach jeszcze nigdy nie spotkałem 16-tki z 5 skibowym pługiem obracanym.Jak dla mnie to 5 skibowy pług obracany to jest za dużo jak na podnośnik ursusa :)

Edytowano przez mateusz25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Nie kupuj 5 w obrocie bo ci nie podniesie chyba ze bedzie na zabezpieczeniu kolkowym ale to tez na 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hendryk21    2

nie róbcie śmiechu że 16 piątki obrotówki nie podniesie, albo że nie pociągnie, najlepiej załóżcie jedną skibę a później narzekajcie że jest to gówno a nie maszyna kupa złomu itp. jak go porwiecie bo ciągnik miał za dużo siły, mój belarus 1025 dał radę podnieść belarusa 82 jak mu się układ kierowniczy roz...bał, miał wtedy ok. 2500kg na podnośniku


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj