Skocz do zawartości

Pług do 16xx

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2007 - 21:05

Pług do 16xx czy szostka z turbo 140 koni da rade z obrotowym azurowym plugiem 5 skibowym na 234klasie ziemi???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do 16xx Dzisiaj, 16:04
  •  

#2 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 26 luty 2007 - 22:55

Pług do 16xx he, da rade po równym z pługiem max 40cm na skibe do głebokosci 30cm na glebach nie najcięzszych. Oczywiscie jezeli mówimy o ciagniku zachodnim dobze dociązonym :)

#3 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 27 luty 2007 - 10:56

Pług do 16xx jejku. napisałeś dwa wątki na temat jaki pług wybrać a teraz kolejny jaki ciągnik pociągnie te pługi. Takie pytanie wg mnie mogło się znależć w tamtych wątkach.
all rights reserved

#4 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 27 luty 2007 - 16:17

Pług do 16xx @1rajdzik widze, że wczuwasz się w role moderatora, chcesz komuś zaimponować ? Co do tego czy pociągnie to kwestia obciążenia, a 5 skib dla 140 km to "pikuś".

#5 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 27 luty 2007 - 20:51

Pług do 16xx tak wiesz zgłosiłem już się na kandydata przy następnej turze. Zauważ proszę że każdy z nas ma coś tu do powiedzenia niezależnie od ilosci postów, a tego typu posty już sie zdarzały i jaśniej mówiące że "zbędny temat", "niepotrzebnie zaśmiecasz miejsce".
all rights reserved

#6 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 28 luty 2007 - 00:14

Pług do 16xx Hvb3000 ja ciagam 5 skib JD 200KM o wadze 11t niedaleko mnie te same 5 skib (taki sam pług) ciaga Fendt 270KM 9,5t i nie powiedziałbym że pikuś. W moich warunkach 140 KM nawet by nie drgnoł.

#7 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 13:43

Pług do 16xx jeśli traktor zdoła podnieść pług to również nie powinien mieć kłopotów z uciągnięciem go, natomiast gdy ciągnikowi będzie brakowało mocy to można jeszcze zmniejszyć szerokość roboczą pługa

#8 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 16:24

Pług do 16xx kissmy...
według twojej teori ciagnik 100KM jest wstanie ciagnąc mój pług, bo przeciez podniesie półzawieszany bez problemu he

przemysl to jeszcze raz :rolleyes:

#9 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 22:04

Pług do 16xx Witam nie poradzi sobie z takim pługiem 5 z azurowymi otkładniami to do ciagnika 180 konego a jak masz meczyc traktor i siebie to kup a jak chcesz normalnie orac to kup sobie 4 darade i bedze miał troche zpasu mocy a lepiej miec nad niz za mało tym bardzej ze ma pracowac na 2 3 klasie
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#10 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 22:22

Pług do 16xx Miałem okazje kilka lat temu orać JD. 4255(ok145KM),z 7 skibowym,na wózku.Orka była w granicach 25cm,i z prędkością 8-7km/h.Ciągnik ciągną maszynę bezproblemowo,fakt że pole proste jak boisko no i czarnoziem.
@peres100-jak masz zamiar kupić taki pług do ciągnika 140km to lepiej najpierw pożycz od kogo ś taki sprzęt i sprawdź,bo morze być ok albo będzie nieciekawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 22:45

Pług do 16xx

kissmy...
według twojej teori ciagnik 100KM jest wstanie ciagnąc mój pług, bo przeciez podniesie półzawieszany bez problemu he

przemysl to jeszcze raz :rolleyes:

no dobrze istotnie trochę przesadziłem co nie zmienia faktu, iż 100 konny ciągnik uciągnie taki pług (tzn taki jaki podniesie ale zawieszany) i mogę się o to założyć;p no może nie na maksymalnym rozstawie i z optymalną prędkością nawet niedawno widziałem 170 konnego JD z 7 skibową obrotówką ale na wózku i wyglądało to trochę nieporadnie jak jechał z prędkością piechura a co do podnoszenia pługu czy też pługa to miałem na myśli maszynę zawieszaną bo ta półzawieszana to troszeczkę nadinterpretacja;d obalająca swoją drogą moją teorię

#12 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 23:28

Pług do 16xx kisssmy... no i dalej brniesz w kosmos :rolleyes:

mój sąsiad ma zawiesza 5 obracalną puttingera servo i co? podnopsi ją TM170 z 1,3t na przodzie (dalej jest niestabilny, mozna sobie wyobrazic jak by to wygladału przy ciagniku 140KM) i Cóż z tego, jak go zwezi na max to po ciezkich ziemiach ledwo jedzie, a jak sie zacznie górka to juz stoi (dobze ze ma 4+1):) Chyba nie widziałes nigdy cieżkich gleb na górkach o upadku terenu po 50 i wiecej metrów na krótkich odcinkach:) Gwarantuje ci ze nigdzie nie pojedziesz :( no chyba ze bedziesz orał na 10cm ( i to nie wiem czy by poszedł) he a nie 30zm i wiecej, jak to sie robi na glebach cięzkich.

Ja kiedys pojechałem podorac 100KM ciagnikiem z 4 zagonawą , bo nie chciało mi sie bawic półzawieszanym. ciagnik z podniesieniem nie ma zadnego problemu, a isc nawet po równym nie zawsze chciał he.

Tak to jest jak sie ma lekkie ziemie i po równym. Chyba nigdy w zyciu nie miałes do czynienia z takimi warunkami. Nie kupowałbym tak mocnego ciagnika jak by sobie radził z tym o połowe słabszy. Po cóz ktos ora 5 skibowym pługiem ciagnikiem o mocy 270KM. Jak na pokazach chodzi z np 9 skib :(

Dlatego napisałem ze jest mozliwe zeby 140KM ciagnik ciągnoł 5 zawieszana, ale po równym i na niezbyt cięzkich ziemiach.

tak ze przemys swoją teorie raz jeszcze :)

#13 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 00:10

Pług do 16xx moją teorię nadal uważam za jak najbardziej aktualną a kosmos to moim zdaniem 240 km do 5 skib i do tego jeszcze orka pionowego zbocza ja nie mam problemów (JD 6610 około 115km) z orką 4 skibowym ibisem + dwurzędowy campbell + croscill na II klasie (muszę przyznać, iż pole równiutkie i nie zakamienione)

a na rozluźnienie atmosfery proponuję filmik ukazujący pług 5 skibowy, o którym mowa;D

http://www.youtube.c...uBLE... pługiem

(przepraszam, iż nie określę dokładnie źródła ale ktoś chyba na tym forum podał ten link)

#14 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 kwiecień 2010 - 17:41

Pług do 16xx Postanowiłem odświeżyć ten temat bo Mnie po prostu śmieszy. W żadnym wypadku 140Km nie da rady z 5 obracaną. @mav ma rację, u nas pracował U1614 i Zetor 16145 i ledwo ledwo dawały radę z Kvernelandem obracanym 5 skib (jak ktoś chce wiedzieć jaki model to proszę poszukać jest podany w kilku postach, zabezpieczenie śruby ścinające z płynną regulację. :P ) Dopiero Valmet Mega 8850 190KM pracował z tym pługiem jak należny i Packomat można było używać.
Co do filmiku Ecomat to tak jakby pług podorywkowy pracujący na głębokości około 10 do max 18cm. Odsyłam do strony Kvernelanda jest tam zdjęcie tego pługa i widać, że skiba to max 35cm szerokości.

jeśli traktor zdoła podnieść pług to również nie powinien mieć kłopotów z uciągnięciem go, natomiast gdy ciągnikowi będzie brakowało mocy to można jeszcze zmniejszyć szerokość roboczą pługa

po co kupować ciężki pług 5 skibowy jak można kupić lekki 4 skibowy? Podnośnik mniej obrywa.
Z drugiej strony pług pługowi nie równy. Kiedyś w książce o mechanizacji rolnictwa znalazłem, że na jedną skibe powinno przypadać od 30KM w górę w zależności od ziemi, no chyba że zamiast ziemi masz piasek :)

5 skib obracane
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#15 Share kruszyna877

kruszyna877

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:07

Pług do 16xx Mam pytanie czy ma ktos ursusa 1634 i ibisa 4+1? chce taki pług kupic ale czy nie bedzie za duzy?

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:23

Pług do 16xx Gorzej jak będziesz go chciał podnieść, raczej nie da rady.
Teściu ma Lemkena 5 Euro opal, waży niby 1400 i ma 4 siłowniki wspomagające, na 2 nie podniósł.

#17 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:25

Pług do 16xx Spokojnie nie za duży da sobie rade dla porównania zobacz to

#18 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:29

Pług do 16xx Ale to jest pług zagonowy, a koledze chodzi o obrotówkę. Lepiej kup 4+ a w razie zmiany ciągnika na mocniejszy dokupisz jeden korpus. Wujek ciąga ibisa 4 i co chwile gubi któreś z tylnych kół na drodze. O uciągu w ogóle zapomnij bo Ibis stawia opory jak radło.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#19 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:33

Pług do 16xx no wiem może wiele to nie wniosło do tematu ale chciałem pokazać głupotę operatora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:35

Pług do 16xx Kup 4+1 . Będziesz ciągał 4 skiby, a jak w przyszlosci kupisz większy ciągnik to akurat 5 skiba się przyda :)