Gość peres100

Pług do 16xx

Polecane posty

tomek1025    0

radził bym ci jak coś z innej firmy brać pług bo unia jest bardzo ciężka i z tego co wiem to na tabelkach czasami mniejszą wagę piszą bo mi goście z agroskładu go odradzali bo mówili ze dużo więcej waży ten pług niż jest napisane a z uciągiem powinno być ok jak nie masz dużych górek i super ciężkich gleb ja mam mtz1025 i pług agro maszu 4+ i dobrze sobie rade ciągnik daje rade z nim wiec myślę ze jak ty masz 50 koni więcej to powinien dać rade u nas niedaleko gościu ma mf jakiegoś 145km i ma pług 5 skibowy obrotowy i daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

hendryk21 ty za tył go podniosłeś 82 przód miał w górze? Bo ja to 385 starą 1224 z pełnym obciążeniem od 16 podniosłem i jechałem 20 km, a MTZ 82 to bym MF 255 podniósł za przód i normalnie bym jechał.

 

Tu nie chodzi że nie da rady orać 5 skibowym bo 6 skibowym 1634 pójdzie, ale podnieść pług obrotowy, który waży 1700 kg albo więcej i jest ponad 5 metrów długi.

To nie 1634 na zwykłym podnośniku, nie wzmacnianym.

Pisałem wcześnie, Teściu ma pług Lemkena 5 Euro opal i z zwykły podnośnik z pompą 26,5, i z dwoma siłownikami podnosił ale bez przedpłużków,.

Po założeniu przedpłużków 1634 nie podniosła pługa, z ziemi na podwórku.

Nie dała rady. Koniec.

Musieli założyć jeszcze dwa siłowniki pomocnicze i na 4 siłownikach podnosi bez problemu.

Pług według katalogu waży 1430 kg, w tej wersji co mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koło Słupska w miejscowości Bydlin jest pewien gospodarz który posiada ową 1634 która pracuje tylko z przyczepami oraz pługiem Kverneland 5cio skibowym obrotowym na resorach. Z uciągiem daje rade, podnoszeniem też ( tylko dwa wspomagające) i z obrotem także więc porównaj sobie wagi i zapotrzebowanie mocy różnych marek to sobie sam odpowiesz na to pytanie.


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

pług pługowi nierówny. Niektórzy piszą ze ich 5 skib wazy 1430 kg a moja 4 wazy 1800kg to po 1. Po 2 zależy jaki ma rozstaw korpusów czy 90 czy 100 po 3 czy ma siłownik wspomagający obrót po 4 czy chcesz kupić 5 skib żeby orać np. 5x40 to lepiej kup 4 skiby po 50. Po 5 mam 1614 i nie wiem dokładnie jak te ciągniki różnią się podnośnikiem ale u mnie w 4 obrotowej (overum) podnośnik ma dosyć tzn. 2 razy pękł sworzeń ramienia na który wisi lewe cięgno. Tyle z mojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ZTS 16245 czyli to samo co 1634, nie ma roku żeby nie pękały sworznie trzymające wieszaki. Ciągam pług Kverneland LD85, 4 korpusy i agregat Kverneland Compact 4m bierny z wałem zębatym i siewnikiem Nordsten. Pług jest dość lekki, ale agregat już swoje waży. Podnośnik nie wzmacniany. Z podnoszeniem i obrotem pługa nie ma problemu, agregatu z max wysuniętym hydropakiem i pełnym sienikiem nie podniesie, trzeba siewnik "wciągnąć" na agregat. generalnie nie jest źle, tylko ta stal na sworznie to o kant tyłka potłuc. Będe zakładał wzmocnione ramiona podnośnika, gdzie sworzeń jest podparty w 2 miejscach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A mój KV 5 skib LB Vario 85 waży 1720 kg, ważyłem go sam na wadzę. To ja 4 waży 2400 no to ładnie.Jaka to firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ja wiem tyle do polskiej mocy plug 4 skibowy obrotowy na rozstawie 100 na resorze to juz duzo na podnosnik tak jak pisali przedmowcy co z tego ze on podniesie jak nie wytrzymuja ramiona i wszystko inne w podnosniku a ciagnik z tym plugiem musi pracowac niekiedy caly dzien rozgrzeje sie dobrze olej i juz moze byc problem z podniesieniem jak bedzie pompa troche podchlastana itp . Takze jak chcesz kup 4x50 i w zupelnosci wystarczy waga bedzie mniejsza a 2m bedzie bral takie jest moje zdanie a ty zrobisz jak zechcesz ja napewno nie kupilbym 5 bo nie poradzi podnosnik bo z uciagiem da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

W sąsiedniej wsi mają 1634, lata z pługiem Kverneland ED100 4 skibowy i już ją raz raz rozpołowili... ale ona orze ok 300ha z tego co wiem to ją zrobili i lata dalej z tym pługiem. To przełamanie to było najprawdopodobniej z winy operatora bo przejeżdżał przez bruzdę i przód poszedł w górę a kierowca nie zdążył zareagować.... skrzynia pośrednia nie wytrzymała mocnego uderzenia o glebę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

no to widzicie jak jest z 4 skibowym a teraz dla porownania kverneland EM 100 4skibowy wazy 1290kg a unia ibis XXL tez 4 wazy ponad 1700kg to dla podnosnika juz dosc nie mowiac o masie 5 korpusu i wysiegu metr do tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszyna877    0

chodziło mi o pług z zabezpieczeniami kołkowymi czyli lżejszy. teraz orałem phx5 wiec brałem 2m i do tego wał ciagał i nie miał cięzko, dlatego chciałbym spróbowac 2,5m brac. a jeżeli chodzi o udźwig to mam agregat uprawowo siewny amazone 4m z brona wahadłową i wałem oponowym, nie wim ile on dokłdnie waży ale jest bardzo cięzki. do niego jeszcze 400 kg zboza ładuje i bez problemu podnosi. także nie ma problemu z gruberem 3,5m zab. sprężynowe 1200kg waży i zero problemu, wiem że pług jest dłuższy ale o wiele mniej waży np od amazone uprawowo siewnego. a w razie draki można odkręcić 5 korpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszyna877    0

Witam. kupiłem jednak ibisa xxl 4+1, chciałem powiedzieć, że 1634 daje rade z udźwigiem pługa i z uciągiem także nie ma problemu. co prawda mam go ustawionego na 5x43cm czyli 215cm idzie bez problemu. w tym roku przestawie go na 5x50 cm i zobaczymy jak bedzie szedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario817    0

Chce kupic plug uni xls zastanawiam sie nad zwyklym lub plus (corn) mam ciagnik zts 16245 tyl ma jak ursus 1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Mam Zetora 16245 odpowiednik twojej 1634 i mam pług vogel noot 4 obrót i gdybym miał tylko możliwość dokręcił bym mu 5 skibę, ma 2 siłowniki pomocnicze. I myśle że podniesie bez większej spiny ;P a o uciągu to już nie wspomnę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario817    0

mam dylemat jaki kupic xls z silownikiem liniowania jest tanszy od xxls o 2tys zl i silownik liniowania jest w standarcie tylko czy zetorek bedzie do podnosil bo jest ciezszy. napewno plug bedzie mial odkladnie longa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

W transporcie to tak ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj