Skocz do zawartości

Zdjęcie

groch siewny

2618 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1080 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 20:43

groch siewny

Ja też zastosowałbym afalon z commandem, ale pole 2,5 km długie, a po sąsiedzku ozimina.  Jestem pewien, że coś powieje do sąsiada, więc odpuszczam command. Zakupiłem pendigan

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
groch siewny Dzisiaj, 01:26
  •  

#1862 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 21:25

groch siewny

Od łubinu odejmij średnio jedną tonę :D to wyjdzie ci 1,5t/ha średnio (chyba że ty siałeś na jakiś dobrych polach i faktycznie miałeś te 2,5t), nakłady na groch większe się zgadza ale tylko w nawożeniu i nic po za tym. Bo od robala i jednego i drugiego trzeba pryskać. Groch mszyca łubin oprzędzik, cena w sprzedaży obu niemal że taka sama, tylko plus dla łubinu że mniejsze ilości łatwiej sprzedać na metry.

Jak by ktoś był zainteresowany groch miałem jeden rok i pociągnąłem go wig-p 3l/ha było elegancko. Ziela zero groch cały. Tylko tak sobie myślę czy czasem jeszcze czegoś tam nie dodałem, musiał bym patrzeć w notatki, ale jak coś to jedynie comand mogłem dodać.

wig-p co to za środek?

Stosował ktoś to co podane jest w tabeli? - czyli powschodowo w fazie 5- 10cm grochu 2l stomp + 1 l basagran?

Wsiałem w piątek groch. Sporo leży na wierzchu. Jutro wedle etykiety powinienem opryskać zakupionym pendiganem w dawce około 3,5l/ha. Ale czytając to zwątpiłem bo w sumie ta mieszanka wydaje się być jeszcze rozsądna cenowo. Zapowiadają jeszcze przymrozki, więc jest jakieś ryzyko osłabienia działania herbicydu, a dodatkowo to co nie przykryte mogę spalić. A tak przy dużej wilgotności czepi się ziemi.

Warunki jutro mogą nie pozwolić na wykonanie zabiegu - jak długo można czekać po siewie z zastosowaniem pendiganu/stompu?

Ja to stosowałem 3 lata z rzędu i będę nadal jechał tą mieszanką (przesiewanie rzepaku grochem, rzepaku od groma wszystko ścieło). Chyba że uda mi się po siewie na części zastosować pendimetaline + później najwyżej poprawka Basagramem. Mieszanina basagramu + pendimetalina nie może się nakładać ponieważ groch w tym miejscu dość długo choruje.

#1863 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 21 marzec 2017 - 15:06

groch siewny Jeszcze jedno pytanie, w jakim rozstawie siejecie groch? Ja sieję co 12,5 cm choć kusi mnie co drugi rządek zasiać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3964 postów

Napisany 21 marzec 2017 - 21:15

groch siewny

wig-p co to za środek?

O przepraszam kolego, chodziło o wing P

http://www.agro.basf...tails_9033.html

3l/ha, tanio nie jest ale skutecznie. Chociaż nie wiem czy nie wycofali go ze sprzedaży, ale substancje chyba obie są możliwe do kupienia.

#1865 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 22 marzec 2017 - 08:20

groch siewny

Damian, a w soi też by to się sprawdziło?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1866 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 09:25

groch siewny

pendimetryna w soi za granica ma rejestracje nie wiem jak ta druga substancja, bo nie znam jej

Rolnik z powołania :-)

#1867 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 22 marzec 2017 - 09:36

groch siewny

No własnie ja też i dlatego pytam.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1868 Share Gruby123

Gruby123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 10:55

groch siewny

Posiada może ktoś groch na sprzedaż nadający się na siew z powiatu bialskiego .

#1869 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 11:46

groch siewny

No własnie ja też i dlatego pytam.

to jaki problem zrob doswiadczenie wydziel jakies 3 m kwadratowe wylicz dawke popryskaj ręcznym i bedziesz wiedział.

Ja tak robiłem z butaxone i teraz wiem ze soje pali

#1870 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2347 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 18:59

groch siewny

Posiada może ktoś groch na sprzedaż nadający się na siew z powiatu bialskiego .

ile Ci trzeba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1502 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 19:45

groch siewny

Panowie ważne pytanie. Jak ma się sprawa siania grochu po Lancecie tzn. w ubiegłym roku był stosowany Lancet w pszenicy teraz ma być groch i mam lekkie obawy czy nie odbije się to na grochu? Siał ktoś moze po Lancecie i może podzielić się informacjami tutaj na forum? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#1872 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3964 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 20:13

groch siewny

Damian, a w soi też by to się sprawdziło?

Soję pryskałem SENCOR LIQUID 600SC 0,4l/ha, oraz comand 0,2l/ha. Było bardzo czysto, ale było sucho soja się długo zbierała i w sierpniu gdy chyba poważniej popadało wylazło dużo rumianowatych. Ogólnie to nie był udany rok dla soi.

Ten zabieg był przeprowadzony w idealnych warunkach czyli bardzo mokra gleba. I coś mi świta że jeszcze na drugi dzień mocno dopadało i soja nie miała najmniejszych oznak uszkodzenia.

#1873 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 marzec 2017 - 21:00

groch siewny

Witam stosował ktoś stomp aqua powschodowo w grochu jadalnym  ? czy nie było negatywnych skutków ?

#1874 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 21:04

groch siewny

Do kiedy można siać groch.Pytam bo w naszym rejonie mokro,nie wiem czy za tydzień cokolwiek będzie można robić

#1875 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 21:18

groch siewny

Panowie, posiałem groch w piątek na 7-8 cm głęboko, we wtorek opryskałem command 0.2l + afalon 1l + atpolan soil maxx 0.3l na wilgotną glebę i dziś(środa) padało cały dzień. Jest się czego obawiać? teoretycznie atpolan chroni przed wymywaniem oprysku w głąb gleby ale pierwszy rok go stosowałem i nie wiem jak to jest naprawdę  :mellow:

#1876 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 839 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 22 marzec 2017 - 21:20

groch siewny

Panowie ważne pytanie. Jak ma się sprawa siania grochu po Lancecie tzn. w ubiegłym roku był stosowany Lancet w pszenicy teraz ma być groch i mam lekkie obawy czy nie odbije się to na grochu? Siał ktoś moze po Lancecie i może podzielić się informacjami tutaj na forum? 

Siałem po Mustangu forte ( aminopyralid jest problemem) Groch trochę chorował ( sucho było ), ale plon był dobry .

#1877 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 21:23

groch siewny

Witam stosował ktoś stomp aqua powschodowo w grochu jadalnym  ? czy nie było negatywnych skutków ?

ja stosuje od dawna pendigan i jest ok

#1878 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 21:48

groch siewny Ja też nie wiem kiedy wjadę, w 3 dni ponad 30 litrów. Gdzie bardziej mokro rzepak zaczyna robić się brązowy, gnije.

#1879 Share AS2

AS2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 23 marzec 2017 - 02:15

groch siewny

Ja 2 lata temu zasiałem groch po Lancecie i nie zauważyłem żadnych negatywnych konsekwencji jego zastosowania. Nic nie żółkło, rósł normalnie. Przed grochem, na jesieni miałem poplon z gorczycy, ale to chyba w niczym grochowi nie pomogło (w sensie, że gorczyca zamiast grochu, wchłonęła resztki Lancetu z gleby). 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2536 postów

Napisany 23 marzec 2017 - 07:20

groch siewny

Potwierdzam to co kolega wyżej napisał.

Poczytaj etykietę i zobaczysz już jesienią można siać m.in. rzepak, gorczycę na poplon itp. Wiosną to już tym bardziej.