Skocz do zawartości

Zdjęcie

groch siewny

2624 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2463 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 19 marzec 2017 - 05:56

groch siewny

Od łubinu odejmij średnio jedną tonę :D to wyjdzie ci 1,5t/ha średnio (chyba że ty siałeś na jakiś dobrych polach i faktycznie miałeś te 2,5t), nakłady na groch większe się zgadza ale tylko w nawożeniu i nic po za tym. Bo od robala i jednego i drugiego trzeba pryskać. Groch mszyca łubin oprzędzik, cena w sprzedaży obu niemal że taka sama, tylko plus dla łubinu że mniejsze ilości łatwiej sprzedać na metry.

Jak by ktoś był zainteresowany groch miałem jeden rok i pociągnąłem go wig-p 3l/ha było elegancko. Ziela zero groch cały. Tylko tak sobie myślę czy czasem jeszcze czegoś tam nie dodałem, musiał bym patrzeć w notatki, ale jak coś to jedynie comand mogłem dodać.

Droższy jest przede wszystkim materiał siewny i to dwukrotnie. Ale z resztą się zgodzę. W zeszłym sezonie (udanym dla strączkowych) w moim przypadku koszt wyszedł w granicach 2200zł/ha. Groch plonował na poziomie 4,5t/ha, praktycznie wszystko sprzedałem w żniwa po 930zł/t z podwórka. Dodając do tego dodatkową dopłatę robi się ciekawy zysk z hektara.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
groch siewny Dzisiaj, 07:47
  •  

#1842 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 19 marzec 2017 - 10:18

groch siewny

Od łubinu odejmij średnio jedną tonę :D to wyjdzie ci 1,5t/ha średnio (chyba że ty siałeś na jakiś dobrych polach i faktycznie miałeś te 2,5t), nakłady na groch większe się zgadza ale tylko w nawożeniu i nic po za tym. Bo od robala i jednego i drugiego trzeba pryskać. Groch mszyca łubin oprzędzik, cena w sprzedaży obu niemal że taka sama, tylko plus dla łubinu że mniejsze ilości łatwiej sprzedać na metry. 

Jak by ktoś był zainteresowany groch miałem jeden rok i pociągnąłem go wig-p 3l/ha było elegancko. Ziela zero groch cały. Tylko tak sobie myślę czy czasem jeszcze czegoś tam nie dodałem, musiał bym patrzeć w notatki, ale jak coś to jedynie comand mogłem dodać.

może żółty to 1,5 tony wyda ale sieje wąskolistny i te 2 do 2,2 tony z ha nakosiłem. Zważone, oczyszczone i poworkowane. Jednego roku sporo mi sie wysypało bo bardzo pozno kosiłem to wyszło 1500 kg a jak by na czas było wykoszone to tez byłoby z 2 tony a moze i wiecej bo jeden kawałek sasiad uwalił mi comandem i był niski i słaby

#1843 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1401 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 14:46

groch siewny

czy SCENIC 080 FS bedzie dobra zaprawa do grochu?

Rolnik z powołania :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1844 Share Kowal148

Kowal148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 17:13

groch siewny

Witam, mam problem, w czwartek posiałem groch Tarchalska, w piątek miałem go opryskać mieszaniną linuron+chlomazon ale zdążyłem objechać pole do okoła i zaczęło lać, wiać i tak do dzisiaj... według etykiety można pryskać do 3 dni po siewie. a co będzie jak popryskam 4 czy 5 dni po? stoi w opryskiwaczu rozrobiony środek 1500l szkoda żeby się zmarnował. groch posiany na 6cm, ziemie mozaiki z przewagą lekkiej

#1845 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 839 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 19 marzec 2017 - 17:51

groch siewny

Po 7 dniach pryskałem , ale w susze . Ja bym pryskał .

#1846 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2351 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 18:18

groch siewny

Droższy jest przede wszystkim materiał siewny i to dwukrotnie. Ale z resztą się zgodzę. W zeszłym sezonie (udanym dla strączkowych) w moim przypadku koszt wyszedł w granicach 2200zł/ha. Groch plonował na poziomie 4,5t/ha, praktycznie wszystko sprzedałem w żniwa po 930zł/t z podwórka. Dodając do tego dodatkową dopłatę robi się ciekawy zysk z hektara.

Kula, a siałeś może groch bez zaprawiania? pytam bo nie mam kiedy zaprawić, a nająć nie ma kogo do pracy.

#1847 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2463 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 18:31

groch siewny Nie stosuje zapraw w grochu.

Dwa sezony temu na próbę część zaprawiłem, część nie. Nie było najmniejsze różnicy więc dalej nie zaprawiam.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#1848 Share kamilc017

kamilc017

kamilc017

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 18:35

groch siewny Do kiedy najpóźniej powinno się wysiać groch?

#1849 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1401 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 19:09

groch siewny

Nie stosuje zapraw w grochu.

Dwa sezony temu na próbę część zaprawiłem, część nie. Nie było najmniejsze różnicy więc dalej nie zaprawiam.

nie zaprawiasz, a pryskasz na grzyba?

#1850 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2463 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 19:11

groch siewny Nie.

Pryskałem tylko jak miałem nasiona elitarne z Rolimpexu na rozmnożenie, ale różnicy w stosunku do plantacji nie opryskanej nie widziałem. Fakt, że był suchy rok.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 20:21

groch siewny

http://www.agrofoto....w-na-motylkowe/

Na zachodzie Europy jest taki mix dopuszczalny, stąd tak zapytałem - czy ktoś testował (TopAgrar chyba 4/2015).

Stosował ktoś to co podane jest w tabeli? - czyli powschodowo w fazie 5- 10cm grochu 2l stomp + 1 l basagran?

Wsiałem w piątek groch. Sporo leży na wierzchu. Jutro wedle etykiety powinienem opryskać zakupionym pendiganem w dawce około 3,5l/ha. Ale czytając to zwątpiłem bo w sumie ta mieszanka wydaje się być jeszcze rozsądna cenowo. Zapowiadają jeszcze przymrozki, więc jest jakieś ryzyko osłabienia działania herbicydu, a dodatkowo to co nie przykryte mogę spalić. A tak  przy dużej wilgotności czepi się ziemi.

Warunki jutro mogą nie pozwolić na wykonanie zabiegu - jak długo można czekać po siewie z zastosowaniem pendiganu/stompu?

#1852 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1401 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 22:01

groch siewny

ja czekam az kiełki sa jakiś 1cm od wierzchu mieszem pendinan i glifosat

#1853 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 22:02

groch siewny

1L Afalonu + 0.2L Commandu czy taka mieszanka wystarczy na groch bez późniejszej poprawki czy trzeba będzie jeszcze robić po tym oprysku poprawkę ?? Czy może macie inne sprawdzone środki żeby obyło się bez poprawki?? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#1854 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 19 marzec 2017 - 23:22

groch siewny

U mnie wystarcza. Później tylko jednoliścienne

#1855 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 07:26

groch siewny

A ile dni po siewie pryskasz? Zaraz czy kilka dni odczekujesz jednak? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#1856 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 20 marzec 2017 - 09:17

groch siewny

Zawsze wychodziło zaraz po siewie, najwyżej następnego dnia. 2 lata temu kilka godzin po oprysku spadł obfity deszcz i padało kilka dni. Groch wyszedł z przebarwieniami ale z dnia na dzień poprawiało mu się i nie miało wpływu na plon. Na jednoliścienne to pryskam gdzieś na początku maja, zależy jakiej wielkości jest owies głuchy

#1857 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 11:59

groch siewny

ja czekam az kiełki sa jakiś 1cm od wierzchu mieszem pendinan i glifosat

jakie dawki pendinana? n.w?

Stosował ktoś to co podane jest w tabeli? - czyli powschodowo w fazie 5- 10cm grochu 2l stomp + 1 l basagran?

Wsiałem w piątek groch. Sporo leży na wierzchu. Jutro wedle etykiety powinienem opryskać zakupionym pendiganem w dawce około 3,5l/ha. Ale czytając to zwątpiłem bo w sumie ta mieszanka wydaje się być jeszcze rozsądna cenowo. Zapowiadają jeszcze przymrozki, więc jest jakieś ryzyko osłabienia działania herbicydu, a dodatkowo to co nie przykryte mogę spalić. A tak  przy dużej wilgotności czepi się ziemi.

Warunki jutro mogą nie pozwolić na wykonanie zabiegu - jak długo można czekać po siewie z zastosowaniem pendiganu/stompu?

ja bym na twoim miejscu pole talerzował jak najszybciej ! bo kiełka jeszcze groch napewno nie ma i strat nie powinno być. Bo jak zostawisz groch na wierzchu nic z niego nie bedzie przy pierwszym  słonecznym dniu uschnie. Jednego roku tak zostawiłem ! 

Edytowany przez janczar810, 20 marzec 2017 - 12:01.

#1858 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1401 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 13:08

groch siewny

jakie dawki pendinana? n.w?

3l/ha

#1859 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 14:04

groch siewny

Czy odmiana Wenus jest odmianą żółtą grochy? Bardzo to ważne dla mnie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 20:27

groch siewny

1L Afalonu + 0.2L Commandu czy taka mieszanka wystarczy na groch bez późniejszej poprawki czy trzeba będzie jeszcze robić po tym oprysku poprawkę ?? Czy może macie inne sprawdzone środki żeby obyło się bez poprawki?? 

Ja myślę położyć 1,5 l linuronu + 0,2 chlomazonu bo u nas mocne ziemie i nic nie powinno sie stać 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu