Polecane posty

Pajej    231

wow spadło 3l w czerwcu juz sie nazbierało 6... ;[


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

no to u mnie tylko dziś spadło 6 litrów ;) choć jak na Wielkopolskę maj/czerwiec w tym roku są wyjątkowo mokre ;) chwilami aż za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A kiedy na wiosnę chcesz to zaorać jak groch trzeba siać jak tylko da się wejść w pole? Jak wjedziesz orać to będzie najlepszy czas na siew. Zobacz sobie w temacie o gryce co robi wiosenna orka. Groch wymaga uregulowanego pH, gdzieś słyszałem że tam gdzie udaje się jęczmień to uda się groch. Lepiej zasiej łubin wąskolistny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Mam taka działkę III-IV może kapka V klasy od lekkiej podchodzącej pod piach po czerwoną ciężka glinę. pH bez rewelacji ale pszenżyto rosło jakoś. 

Dałby rade tam groch? Orkę robiłbym wiosną, bo mokra działka i nie wiem czy wyschnie po orce jesiennej chyba że próbować bezorkowo po pinnochio. 

 

Nie chce mi się siać tych poplonów, a jeszcze kapustowate odpadają i szukam alternatywy w strączkach. 

Sam 3 razy deklarowałem groch jako obszar proekologiczny, po to żeby nie siać poplonów i świetnie to działało, ale niestety durnie z KE i PE nie potrafią żyć bez utrudniania życia ludziom: http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/copa-cogeca-o-glosowaniu-ws-zazieleniania,72018.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Pryskacie już koledzy groch na strąkowca czy czekacie jeszcze? Drugie pytanie czy po przekwitnieniu grochu można stosować Dursban czy jednak nie można? Zostało mi trochę z buraków i tam myślałem żeby go wykorzystać na części grochu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Jak sobie radzicie z pryskaniem w czasie kwitnienia? u mnie jest tragedia po przejeździe 

U mnie podobnie. Założyłem folie pod brzuch ciągnika (skrzynia i tylny most) i opryskiwacz. Zawsze jeżdżę dana ścieżka tylko w jedna stronę. Prędkość 5-6 km/h. Założę jeszcze folie pod przód ciągnika, ale jak dokupię osłonę walu (MTZ 82). Bez niej wał wciąga folię ;[

A propos może rzepakowcy maja jakieś patenty, tam to ciągnika nie widać  :) Ale raczej groch jest bardziej kruchy i szybciej się łamie. Nie myślałem że to taka delikatna roślinka.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Pryskacie już koledzy groch na strąkowca czy czekacie jeszcze? Drugie pytanie czy po przekwitnieniu grochu można stosować Dursban czy jednak nie można? Zostało mi trochę z buraków i tam myślałem żeby go wykorzystać na części grochu. 

ja bym pryskał

po jakim czasie wchłania się dursban? jak deszcz spadnie po godzinie od oprysku zmyje środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Groch raczej ciężko osłonić. Zasadnicza różnica między opryskiem w grochu i w rzepaku jest taka, że przy zastosowaniu plandeki pod ciągnikiem, uzyskujesz efekt "gładkiego spodu", nie ma zakamarków gdzie roślina mogłaby sie zaczepić i być wyrwana, wszelkie uskoki są załagodzone i może sie swobodnie kłaść. Rzepak się podniesie, bo ma łodygę grubą i w miarę sprężystą, a groch jest cieniutki jak trawa, a masa liściowa i strąki na wierzchu na tyle go obciążają, ze sam nawet nie jest w stanie ustać. Coś tam się moze podniesie o ile ma wąsy i jest gęsty, ale bez cudów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie U mnie groch jest w polowie kwitnienia czy mozna teraz go pryskać na stronkowca czy czekać az Przekwitnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

gdyby nie padało to w piątek już by był pryskany, nie pozostaje nic jak czekać na odpowiednie warunki  :mellow:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ja przygotowany jestem do pierwszego zabiegu insektycydem w grochu ale na szczęście ani jednego robaczka u mnie nie ma, więc czekam spokojnie ;)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja też nie widziałem strąkowca, pojedyńcze mszyce są, i to grochowa mszyca zielona mała że powaga z lupą trzeba chodzić :D strąkowca jak najlepiej się rozpoznaje ? groch lasso jak na moje piachy to ładnie wyrósł,zaczął kwitnąć, popadał deszczyk i juz widzę że jest rok na bobowate u nas bo łubin ma po 5-7 strąków na głównym pędzie i boczne jeszcze kwitną :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Mszyca grochowa mała?? Toż to kolos w świecie mszyc.  Ja jak znajdę to ze 4mm ma  - taka wypasiona. Trzeba potrząsnąć rośliną i te największe spadają na dłoń  - wtedy łatwo je zobaczyć. bo kamuflaż mają bardzo dobry.

 

Co do strąkowca to żebyście się nie zdziwili, że go nie ma. Nie wchodźcie w łan tylko patrzcie z boku. Jak coś wam mignie przed oczyma to podążajcie wzrokiem za tym. Jak usiądzie szybka diagnoza.  Ten bydlak jest taki cwany, że jak podchodzisz do niego to moment spada na ziemię. Ewentualnie szukajcie w zwiniętym stożku z kwiatami - tam lubi włazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Pryskałem dziś groch , a że groch wyrósł dość wysoki miejscami 1,20 m  i mam pytanie czy groch choć trochę podniesie się ze ścieżek czy takie przejazdy wpływają na wysokość plonu w tych ścieżkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

to co przygniotłeś kołami z pewnością już idzie na straty, reszta powinna się nieco podnieść


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Mecenas wciąż kwitnie. Oprysk nr 1 Proteusem był 15.06 (czwartek).

 

- Kiedy robić zabieg nr 2 (również Proteusem)? Doradca z firmy nasiennej mówił, żeby powtórzyć oprysk od 5-7 dni po pierwszym zabiegu.

- Jeśli kwitnie, to czy mogę dać Siarczan magnezu+ Mikro?

- A może odzywkami opryskać już po przekwitnięciu ? Adob tek właśnie zaleca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Mój groch odmiana Medal siany 10.04 jest w fazie kwitnienia i juz pojawiły sie pierwsze strąki. Proteusem bede pryskał pod koniec kwitnienia i w razie konieczności po 10-14 dniach od pierwszego zabiegu. Wysokość grochu to około 80-90 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no i na grochu nie widziałem ale wczoraj to jest 22 czerwiec znalazłem na podwórku czyli jakiś nalot, 21 opryskałem cześć i teraz jak nie będzie padać dokończę resztę proteusem, zwalczy on te co były i te co naleciały ? jak juz przekwitnie to czym można pryskać tańszym ?  to pewnie luknołem jakąś młoda mszycę że mała była :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy ,czy opryskujecie groch na grzyby .Coś się pojawia .Małe ciemne kropki .Na liściach na pędach nawet na nowych ostatnich zawiązkach kwiatowych .Miejscami jest więcej kropek w innych mniej .Słabo je widać i trzeba się przyjrzeć .Co to może być ,czy to choroba grzybowa ?

 

 

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

no i na grochu nie widziałem ale wczoraj to jest 22 czerwiec znalazłem na podwórku czyli jakiś nalot, 21 opryskałem cześć i teraz jak nie będzie padać dokończę resztę proteusem, zwalczy on te co były i te co naleciały ? jak juz przekwitnie to czym można pryskać tańszym ?  to pewnie luknołem jakąś młoda mszycę że mała była :P

 

Ja wczoraj wieczorem opryskałem groch. Kwitnie od przeszło tygodnia, pierwsze strąki już są wyraźnie widoczne. Strąkowców przez kilka dni znalazłem 3-4 sztuki (takie kilkudziesięcio minutowe spacery w grochu), ale tak jak ktoś wcześniej już napisał, ciężko ich znaleźć, ponieważ chowają się w kwiatkach, a groch ma je zwrócone ku dołowi. I weź tu ich szukaj. Próg szkodliwości to około 2 sztuki na m2 lub 1 sztuka na 1 kg nasion, więc moim zdaniem łatwo można przegapić "sprawę". Na przyszły tydzień prognozowane są upały, więc ułatwiło mi to podjęcie decyzji, tym bardziej że dzień wcześniej spadł całkiem spory deszcz..

 

@Rafał

Ja od grzybów nie będę go pryskał, chociaż u mnie groch wygląda w porządku - bez jakichś objawów chorobowych.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie pada prawie ,co dzień ,a też trafiają się ulewy .Chyba ,że te ostatnie upały to zrobiły ,bo było 30 st w cieniu przez 3 dni .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Może to być Askochytoza.
Ja stosowałem Azoksystrobine na początku kwitnienia.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Dziś byłem na lustracji swojego. Wszystkie kwiaty już zaschły, podobnie jak i ostatnie zawiązane strąki. Na roślinie jest po 4 strąki. W strąku od 2 do 6 ziarniaków - wiele ciągle ulega redukcji. Rośliny od dołu już schną. Takiej suszy jeszcze nie miałem. Zeszły rok wydawał się suchy, ten go przebił.

Ale ogólnie średnia z rośliny na razie wychodzi 10-12 ziarniaków. Gdyby to się utrzymało to nadal jest szansa na 2,5-3t/ha. Kilka pól dalej oglądałem groch siany dużo później. Ilość strąków podobna, tylko ziarniaki w strąku są masowo redukowane i jak z 6 zostanie 2 to będzie dobrze. Moje nadają się już do zbioru na zielono. Za dwa tygodnie będzie biało na polu

 

Odnośnie chorób powiem co zaobserwowałem na łubinie żółtym znajomego. Otóż kilka dni temu spadło około 5 mm deszczu w ciągu 12 godzin (3 chmury mega burzowe :blink: ) I to wystarczyło aby antraknoza poraziła łubin. Nie opryskał i żal patrzeć jak wszystko zasycha. Nie zawiąże nawet jednego strąka. Pożytku wielkiego i tak by nie miał bo rośliny przy tej suszy i palącym herbicydzie osiągnęły około 20cm, ale po przyoraniu chociaż poplon by był, a tak lipa.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj