Polecane posty

greg91    59

Mam nadzieję nigdy czegoś takiego nie miałem,w ogule w tym roku to kosmos jest co trochę to mi coś się przypala i to wszystko w sprawdzonych środkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po Butoxone 2l na ha to normalne że groch opuścił wąsy czesne i czy groch się pozbiera za jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Idzie gdzieś dostać Corum w mniejszych opakowaniach nich 10 litrów? Gdzie bym nie dzwonił to mają 10 litrów bądź wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czy po Butoxone 2l na ha to normalne że groch opuścił wąsy czesne i czy groch się pozbiera za jakiś czas?

Miałem taki objawnpo tym środku. Pogoda jest sprzyjającą więc powinien się pozbierać.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Oprzędziki mam  :( , miałem im darować , ale za dużo sobie pozwalają . Co sądzicie , żeby przy okazji dać 50% dawki Corum (na chwasty) , a później resztę ?Chwasty wychodzą z fazy siewek  , rumiam 1 para liści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Mieszał ktoś Basagran z Leopardem lub agilem? Można???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    322

u mnie jakos nie zadziałał afalon po siewie i wychodzą miescami różne chwasty jak myslicie warto poprawiac basagranem? a moze groch zadusi te chwasty. bo koszt oprysku jest spory a mam tego 10 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Witam czy pryskacie jakąś grzybów-ką już groch lub odżywkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Nie no chyba jeszcze nie czas :blink:  Ja w tym tygodniu korektą herbicydowa + tani śm***dziel na robale a za jakies 2-3 tygodnie pożądny śm***dziel + fungicyd i może mikroelementy. Mam na dzieje że to powinno wystarczyć


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Podaj receptę na korektę herbicydową. Tanio chyba nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4
Napisano (edytowany)

Oprzędziki atakują 

post-39687-0-51640000-1494879187_thumb.jpg

Edytowano przez luk7530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Też dzisiaj jechałem na jednoliscienne ale nic nie dawałem na oprzedzika bo go nie widać przynajmniej u mnie.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Podaj receptę na korektę herbicydową. Tanio chyba nie będzie?

Na części Corum 1l/ha a na reszcie Butoxone 3l/ha. Oba zabiegi po ok 150 Pln/ha. Troche serce boli jak sie widzi fakturę


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Czeka mnie pryskanie na jednoliścienne, mam kupiony Agil, będę też pryskał Buldogiem na oprzędzika. Można łączyć te zabiegi czy zrobić jakąś przerwę w opryskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja dzis pryskałem od jednolisciennych i od oprzedzików.

 

chwastnica juz powschodziła?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

chwastnica juz powschodziła?

od  sąsiada z tamtego roku stokłosa przez miedze przelazła i w jednym miejscu sporo tego jest. Na srodku nie ma ale przy miedzach jakas chwastnica jest. Opryskałem 1,5l Superem a za kilka godzin Buldogiem od robactwa. Nie mieszałem bo bałem sie ze obnize działanie insektycydu. Mój groch narazie nie jest wysoki bo siany był 10 kwietnia. Po siewie odchwaszczany Stompem Aqua 3,5l na ha. Miejscami trafia sie rumian ale za tydzien podjade i powyrywam go. Nie ma go sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

u mnie nie ma vchwastnicy albo ma jeszcze czas, albo pendigan ja trzyma


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

pierwszy rok sieje groch a co to ten oprzedzik?

 

google nie gryzie

oprzedzik-szary_80695_465_367413.jpg


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

u mnie tego szkodnika na razie nie widać i nie widać objaw na szczęście , ale zaczynają jednoliścienne wychodzić , a groch ma po 3 wąsy -\ można jeszcze jakimś leopardem polecieć , czy coś innego polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Dzisiaj na jednoliścienne (owies głuchy) pryskałem Agilem, za ok. 3 dni okaże się, jak zadziała. Mój groch też ma po 3 wąsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj