Polecane posty

mirro    6401

Mam pytanie odnośnie skuteczności siewu. Czy ktoś sieje groch Vaderstatem Rapid i jak głęboko w ogóle da się tym ustrojstwem zasiać?

Zgodnie z tym co pisze janczar810 mam problem z głębokością siewu, gleby gliniaste. Do tej pory przerabiałem temat agregatów na bronie wirowej raz z siewnikiem z redlicami stopkowymi a potem z talerzowymi. Talerzowe przy wczesnym siewie i wilgotnej ziemi sprawowały się gorzej niż stopkowe. Oczywiście przy spłyconym siewie groch dostał po tyłku doglebówką. Dlatego zastanawiam się nad czymś takim. I tu jeszcze jedno zagadnienie, Wał oponowy jak sprawa z zapychaniem się i ugniataniem, czy nie robi to klepiska? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mam Rapida, ziemie gliniaste i groch sieje tak na 7-8cm bez najmniejszego problemu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

No to chyba trzeba powiedzieć zestawom na wirówkach pa,pa i coś takiego znaleźć, trochę szkoda bo fajne ale po co się męczyć i stresować?

Z nawozem czy bez?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

A ja tak zapytam, czy ktoś siał groch siewnikiem Agro-Masz SR300 na stopkach? Jeśli tak, to jak głęboko i jak wyglądały wschody po tym siewniku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Dzięki!

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

A ja tak zapytam, czy ktoś siał groch siewnikiem Agro-Masz SR300 na stopkach? Jeśli tak, to jak głęboko i jak wyglądały wschody po tym siewniku?

 

ja siałem, docisk na maksa i lżejszej ziemi można dość głęboko zasiać, ale na glinie 2cm.

zdjecia mam w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Ile planujecie posiać grochu w tym roku wiecej ?  mniej? jakiś gosć z ministerstwa tak zacheca do siania grochu

 

https://www.agrofakt.pl/rosliny-straczkowe/

 

tylko cały czas powtarzaja że musimy zbudować zaplecze pasz białkowych alternatywe do śruty sojowej tylko która mieszalnia pasz chce kupić groch bo ja pytałem w kilku zadna nie chcę

 

 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wszystko zależy od tego kiedy zaczną się siewy. Swojego będę siał po 330-350kg/ha czyli ok 90-100szt/m2. Kupnego to się okaże ale więcej jak 90szt/m2 na będę siał chyba że późno zaczniemy.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

A ja chciałem zasiać 200 kg/ha , ale kupiłem grochu że wyjdzie 260 kg/ha 

 

Muszę zważyć 1000 ziaren chyba jednak żeby się nie okazało że za mało 

 

Ktoś mi poda jakiś wzór żeby wpisać masę 1000 nasion i wyjdzie mi ilość na m2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Ile planujecie posiać grochu w tym roku wiecej ?  mniej? jakiś gosć z ministerstwa tak zacheca do siania grochu

 

https://www.agrofakt.pl/rosliny-straczkowe/

 

tylko cały czas powtarzaja że musimy zbudować zaplecze pasz białkowych alternatywe do śruty sojowej tylko która mieszalnia pasz chce kupić groch bo ja pytałem w kilku zadna nie chcę

 

było 1.4ha teraz około 3ha jeśli dobrze pójdzie

mam około 10km do kaszarni więc ze zbytem nie ma problemu  B)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

ja siałem, docisk na maksa i lżejszej ziemi można dość głęboko zasiać, ale na glinie 2cm.

zdjecia mam w galerii

Dzięki kolego za wskazówki. Wiosną się okaże jak u mnie siewnik poradzi sobie z grochem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ile planujecie posiać grochu w tym roku wiecej ? mniej? jakiś gosć z ministerstwa tak zacheca do siania grochu

 

https://www.agrofakt.pl/rosliny-straczkowe/

 

tylko cały czas powtarzaja że musimy zbudować zaplecze pasz białkowych alternatywe do śruty sojowej tylko która mieszalnia pasz chce kupić groch bo ja pytałem w kilku zadna nie chcę

Aaa o powierzchnię Tobie chodzi. W zeszlym zaplanowane miałem 15ha w tym 30. Ale na to nie miała wpływu dopłata do strzaczkowych tylko zmiana w układzie płodozmianu w gospodarstwie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie też zmiana struktury zasiewów - zrezygnowałem całkowicie ze zbóż jarych (owies) - w tamtym roku 3ha grochu w tym 7,6ha i 3 ha łubinu wąskolistnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No widzisz, a ja znowusz wprowadzam zboża jare, dokładniej jęczmień.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeszcze się nie zastanawiałem, ale raczej paszowy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mi też. Ale trzeba trochę pomyśleć o ziemi, dać jej trochę "odpocząć".


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

odpocząć ziemi. czy to średniowiecze? u mnie "goła" ziemia ma prawo byc tylko jesienia po orkach do wiosennych siewów. po zniwach zawsze sieje poplony


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj