Polecane posty

marek1977    1272

Groch u mnie ma po 3-4 kwiatki. Przechodzę i patrzę, a w kwiatku widzę coś ciemnego - chrząszcz strąkowca. To chyba nie ma co czekać z zabiegiem? Czy mospilan będzie dobry?

 

Poczekaj, aż zaczną pojawiać się strąki (1-3cm) i dopiero opryskaj ,radzę dać Proteusa 0,75l jak dobrze pamiętam,będzie lepszy niż Mospilan i do tego jest zarejestrowany w grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dobry Ale jak cenowo wyjdzie? ja polecam Bulldock wychodzi cos ok 15 zl.

tylko pytanie jak podziała w dawce 0,2l/ha bo w wiekszej pszczoly truje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

etykieta buldocka jest ciekawa, w dawce powyzej 0,2 prewencja dla pszczol 7 dni a w rzepaku na luszczynowe zalecaja dawke 0,25l. cos tu nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Nawet Proteusem trzeba pryskać po oblocie bo ma w składzie pyretroid (10g/l).

Każdy pyretroid jest bardzo toksyczny dla pszczół. Tylko niektóre są dopuszczone do stosowania wieczorem. Najlepiej szukać tych dopuszczonych do stosowania w rzepaku podczas kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

czymkolwiek sie pryska trzeba to robic po oblocie pszczół. Chodzi mi o to, że w etykiecie Bulldock 025EC jest bałagan i to poważny

 

Szkodniki łuszczynowe (pryszczarek kapustnik, chowacz podobnik)
Maksymalna/zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 0,25 l/ha
Termin stosowania: po wystąpieniu szkodników, w początkowym okresie opadania
płatków kwiatowych.

 

W przypadku dawki 0,2 – 0,4 l/ha
W celu ochrony pszczół i innych owadów zapylających nie stosować na rośliny
uprawne w okresie kwitnienia
. Nie stosować kiedy występują kwitnące chwasty. Nie
używać w miejscach, gdzie pszczoły mają pożytek, a także na roślinach, których
kwitnienie może rozpocząć się przed upływem okresu prewencji. Prewencja- 7 dni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Bezpieczny dla pszczół jest Mospilan a jak walczy z strąkowcem-ktoś się wypowie ?

Actara byłaby skuteczna (tak myślę) ale prewencja 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamadam241    20

witam mam pytanie w jakiej fazie pryskac groch na robale i czym mam proteusa chyba sie nada? 1 raz mam groch wiec pytam u mnie zaczyna kwitnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czymkolwiek sie pryska trzeba to robic po oblocie pszczół. Chodzi mi o to, że w etykiecie Bulldock 025EC jest bałagan i to poważny

 

Szkodniki łuszczynowe (pryszczarek kapustnik, chowacz podobnik)

Maksymalna/zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 0,25 l/ha

Termin stosowania: po wystąpieniu szkodników, w początkowym okresie opadania

płatków kwiatowych.

 

W przypadku dawki 0,2 – 0,4 l/ha

W celu ochrony pszczół i innych owadów zapylających nie stosować na rośliny

uprawne w okresie kwitnienia. Nie stosować kiedy występują kwitnące chwasty. Nie

używać w miejscach, gdzie pszczoły mają pożytek, a także na roślinach, których

kwitnienie może rozpocząć się przed upływem okresu prewencji. Prewencja- 7 dni

 

 

a tu jeszcze inaczej http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl/p/Bulldock-025-SC-250ML/1181 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Zrobiłem dziś zabieg Mospilanem. Widoczne są chrząszcze strąkowca. Ale to co zobaczyłem wjeżdżając w groch zaparło aż dech w piersi.  Latają tysiące malutkich motyli. I obawiam się, że może to być pachówka strąkóweczka. Sąsiedzi co rok lub dwa sieją peluchę bez ochrony chemicznej na dopłaty, więc zagrożenie jest konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

W jakich dawkach i ilości wody zazwyczaj stosujecie Proteus w grochu? Zgodnie z etykietą czy po swojemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubelskirol    1

W jakich dawkach i ilości wody zazwyczaj stosujecie Proteus w grochu? Zgodnie z etykietą czy po swojemu?

0,75 L na ha, jakieś 300 litrów wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

u mnie pełno mszycy u grochu zaczyna kwitnać czym moge ja potraktować?proteusem che jechac za okolo tydzien na pierwsze straczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Co lepsze na strąkowca, poskładał mi pełno jaj na pierwszych straczkach, mospilan czy proteus, a moze cos innego? w poniedziałek przeleciałem cyperkilem, mszyca leży ale niedługo wylęgną sie mlode strakowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Na mszyce i inne skrzypionki pryskam Bi 58 Nowy 400 EC Polecam na drugi dzień owady już padają :) Jak i w zbożu i grochu :D


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Na głupotę ludzką nie ma lekarstwa niestety, nawet jak wycofają to znajdzie się delikwent co i tak wytruję większość zapylaczy w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Groch nie potrzebuje zapylaczy jest samo pylny tak samo i rzepak już 60 % niema nektaru bo jest zmodyfikowany genetycznie , zim niema szkodników coraz wiencej niedośc że cena spada to jeszcze i pszczoła. To jak prowadzić produkcję rolną pryskam samym wieczorem zaznaczam samym wieczorem to wocha uprawy grochu bo pszczoła zapach zmienią bo był stosowany środek , a podrugie niech pszczoły na moje przestrzeń powietrzną na polem  nie wlatują tak powiedziałem jednemu pszczelażowi...Zgłosiłem to na policje takiego pszczelaża że wołcha czym pryskam jest natrentny  zabiegi wykonuje samym wieczorem wedle prawa i pszczelaż dostał kopa i morda w kubeł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To jak prowadzić produkcję rolną

Normalnie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Groch nie potrzebuje zapylaczy jest samo pylny tak samo i rzepak już 60 % niema nektaru bo jest zmodyfikowany genetycznie , zim niema szkodników coraz wiencej niedośc że cena spada to jeszcze i pszczoła. To jak prowadzić produkcję rolną pryskam samym wieczorem zaznaczam samym wieczorem to wocha uprawy grochu bo pszczoła zapach zmienią bo był stosowany środek , a podrugie niech pszczoły na moje przestrzeń powietrzną na polem  nie wlatują tak powiedziałem jednemu pszczelażowi...Zgłosiłem to na policje takiego pszczelaża że wołcha czym pryskam jest natrentny  zabiegi wykonuje samym wieczorem wedle prawa i pszczelaż dostał kopa i morda w kubeł ...

to ze pryskasz wieczorem to nie znaczy ze nie trujesz jest pojecie prewencji. kolego dbaj o pszczoły bo to potrzebne owady


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

To że groch nie potrzebuje nie znaczy, że możesz truć wszystko w okolicy.

Jakbyś był z moich stron to sam bym na ciebie napuścił Inspekcje Ochrony Roślin i ARiMR żeby ci polecieli po dopłatach. Etykieta środka obowiązuje wszystkich niezależnie od wykształcenia i stanu umysłu.

Jak kiedyś zaszczycisz moje strony to chętnie cię uduszę bo zużywasz "moje"powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

wczoraj pryskalem wieczorem byla rosa  PROTEUSEM i mam takie pytanie w zwiazku z tym

po jakim czasie on dziala bo mszycy jest bardzo duzo i nie widze zeby cos jej bylo

jak pryskalem ziemniaki mospilanem to dopiera za 2 dni stonka spadla czy z tym srodkiem jest podobnie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marley313    2

Czy 30 minut wystarczy, zeby mospilan wchłonąl się?

Edytowano przez marley313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Proteus to mieszanka Calipso z Decisem. Ten pierwszy należy do tej samej grupy co Mospilan i działa długo. Decis to pyretroid, a więc preparat totalny szybko działający, kontaktowy. Teoretycznie powinien zadziałać od razu, ale zapewne z uwagi na połączenie dwóch grup chemicznych jego stężenie jest mniejsze więc i działanie może być wolniejsze. Wydaje mi się, że po 3 dniach mszyca powinna już spadać. Przy czym to że ona jest na grochu nie oznacza, że nadal żeruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj