Polecane posty

marcinus    2

A czy afalon bierze choć troche samosiewy zbóż ? czy trzeba i tak pryskać na jednoliścienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

A czy afalon bierze choć troche samosiewy zbóż ? czy trzeba i tak pryskać na jednoliścienne 

 

Z tego co ja zauważyłem to samosiewów nie bierze ,na jednym polu nie opryskałem na jednoliscienne a widziałem że cos wschodzi groch miał wysokość 1,5 m a owies głuchy tak ze 30 cm większy ,po zbiorze miałem mieszankę grochu z owsem pryskałem standardowo afalon +command

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Ja może ostrzegę tych co nie używali jeszcze comanndu.

Musicie wykonać oprysk praktycznie w idealnych warunkach, bo niewielki ruch powietrza skutkuje przebarwieniami w koło opryskiwanego pola  i kłopotami z sąsiadami. Objawy widoczne po około 2 tygodniach.

Ja w tym roku dodałem do afalonu 0,1l/ha i ogólnie myślę nad rezygnacją z tego środka, nawet kosztem ewentualnej poprawki basagranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Koledzy jak posieje groch w mieszance z owsem i jęczmieniem i po siewie opryskam afalonem i comandem to spali zboże? Z drugiej strony jak taką mieszankę opryskam powschodowo np. chwastoxem to spali groch?

 

Darek nie siej mieszanki - będzie wszystko leżało (owies i jęczmień również mają problemy z utrzymaniem się w pionie :) ). groch wcześniej dojrzeje jak zboże i się pozałamuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Command jest świetny na przytulie. O ewentualnym wybieleniu zbóż należy wcześniej poinformować sąsiadów i że to nie zaszkodzi zbożom, bezszwanku wyjdą z tego.

 

 

wyczyściłem skrzynke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na jednoliścienne pryskałem elegantem.
Co do commandu, to rezygnacja z tego środka na rzecz basagramu to dla mnie finansowa pomyłka.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Zamówiłem zamiast Basagranu Corum z adiuwantem Dash. Wychodzi taniej niż Basagran (w zeszłym roku dałem 2l) i coś na samosiewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Można powiedziec pryskany groch lezał na wieszchu afalon 1l + commandu 0,20 ml ,  nie szkodzi wschodom grochu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

galan99  czyli nic się nie dzieje złego jak za płytko posiany i opryskany ?  czy nic się nie stanie dałem 1.1l afalonu na ha miało być 1 czy mogą pojawić się przebarwienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Groch korzonki puszcza już na głebokość 4 cm za jakieś tydzień będą listki ale z mojej obserwacji nic się nie dzieje złego jest OK... Dałem  afalon 1l + commandu 0,20 ml ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

jeśli popryskam jutro 1l afalon + 0,2 command a przez kolejne dni będą spore deszcze to wpłynie jakoś negatywnie ? czy przeczekać te 5 dni i później polecieć z opryskiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czy ktoś kiedyś skracał/regulował/usztywniał groch? Słyszałem, że niektórzy stosują antywylegacz. Nigdy tego nie robiłem ale w tym roku ze względu na przesiewy będę musiał coś pomyśleć aby groch nie poległ od ilości zastosowanego azotu w przedploniem


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamówiłem zamiast Basagranu Corum z adiuwantem Dash. Wychodzi taniej niż Basagran (w zeszłym roku dałem 2l) i coś na samosiewy.

 

Gdzie kupiłeś bo nie mogę n igdzie dostać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Czy ktoś kiedyś skracał/regulował/usztywniał groch? Słyszałem, że niektórzy stosują antywylegacz. Nigdy tego nie robiłem ale w tym roku ze względu na przesiewy będę musiał coś pomyśleć aby groch nie poległ od ilości zastosowanego azotu w przedploniem

To po jakiej uprawie zasiałeś groch i ile tam jest N ? Jakie odmiany siałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pewnie ze 140kg/ha N. Jednak posiałem pszenicę jara.

W tym roku znowu Batuta.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam groch juz wschodzi dopiero sie pokazuje ,a owies głuchy juz 3 cm ;/czym go załatwić macie jakies sprawdzone srodki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Elegant.

Czym w tym roku będziecie zwalczać rzepak w grochu o ile się Wam pojawi? Chce spróbować czegoś nowego, jakiś propozycje?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ze zwalczaniem owsa głuchego poczekaj trochę bo ta roślina późno wschodzi. Czasem wschody pojawiają się jeszcze na początku maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Ze zwalczaniem owsa głuchego poczekaj trochę bo ta roślina późno wschodzi. Czasem wschody pojawiają się jeszcze na początku maja

 

Dzieki.

 

Musze czekać aż groch rozwinie 3 -4 liscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jakim nawozem można zasilić groch po zasianiu?

Teraz to możesz zasilić roślinę następczą.

 

Właściwie możnaby wysiać sól plotasową i kirezyt ale te nawozy zaczną działać pewnie gdzieś za miesiąc pod warunkiem że będzie odpowiednia ilość deszczu żeby woda przemiesciła je w strefę korzeni. 

Żeby uspokoić sumienie możesz kilka razy dolistnie dać PKMg np kristalon pomarańczowy + siarczan Mg ale to niwiele pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj