Skocz do zawartości

Zdjęcie

groch siewny

1598 odpowiedzi na ten temat

#581 Share RobertIwanski87

RobertIwanski87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 12:44

groch siewny

Panowie, jakie odmiany grochu polecacie w siewie z pszenica jara?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
groch siewny Dzisiaj, 18:20
  •  

#582 Share marek28366

marek28366

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 14:58

groch siewny

Panowie ponawiam pytanie, ponieważ jest dosyc pilne, a nie znalazłem na forum odpowiedzi, czy moge opryskać groch siewny po siewie afalonem 1l/h + command 0,2l/h na glebie kl. lV i V czy może zmniejszyć dawkę commanda do powiedzmy 0,15l/h. Pytam ponieważ słyszałem, że opryski przedwschodowo nie zabardzo nadają się na piaszczyste gleby bo bardzo przenikają w głąb gleby i mogą uszkodzić groch.

#583 Share sebek52

sebek52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 16:44

groch siewny

Planuje posiać groch  lejkiem i wymieszać płytko kultywatorem z broną. Praktykował ktoś z Was taki sposób siewu? Proszę o opinie na ten temat. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź plantacje grochu! zobacz »

•  

#584 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 18:32

groch siewny

ja praktykowałem na poplon, oczywiście ze względu na nierównomierność wschodów, koszt nasion i brak powtarzalnej głębokości usadowienia nasion odradzam takie praktyki, bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zlecenie siewu usługodawcy

Panowie ponawiam pytanie, ponieważ jest dosyc pilne, a nie znalazłem na forum odpowiedzi, czy moge opryskać groch siewny po siewie afalonem 1l/h + command 0,2l/h na glebie kl. lV i V czy może zmniejszyć dawkę commanda do powiedzmy 0,15l/h. Pytam ponieważ słyszałem, że opryski przedwschodowo nie zabardzo nadają się na piaszczyste gleby bo bardzo przenikają w głąb gleby i mogą uszkodzić groch.

jak już wspominałem ciężko będzie uniknąć fitotoksycznego działania chlomazonu na groch, więc ja bym z niego zrezygnował na rzecz pełnej dawki linuronu, jak się okazało są też tańsze "adiuwanty doglebowe" oleje kosztują już od 15zł/ha i przy commandzie ich zastosowanie wydaje się konieczne

#585 Share mar353

mar353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:12

groch siewny

Mam pytanie co faktura na zakup grochu ma do dopłat na zazielenianie gdzie takie info?????

#586 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:33

groch siewny

Pewnie w tym tygodniu.

Jeśli się sieje groch po mustangu forte czy lancecie plus to słyszałem że istotne jest czy była zbierana słoma czy nie. Ja niestety słomę przyorałem. Ciągle mam nadzieje że na forum jest ktoś kto wie jak to jest w praktyce...

dzisiaj dzwoniłem ho hodowcy żeby upewnić się jak siać i wg i napomniałem o mustangu i powiedział mi że na takim polu po mustangu rośliny będą miały przychamowany wzrost i będą niższe rośliny i pewnie będzie niższy plon, lecz na koniec powiedział że niekoniecznie i tak może być bo gleba glebie nierówna...

Ja dzisiaj posiałem groch :) jako drugi po yacentym :)

#587 Share jasjas

jasjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:46

groch siewny

W ubiegłym roku miałem na glegach gliniastych groszek zielony po Lancecie. Słoma była talerzowana i orane wiosną przed siewem. Plon 8 ton z hektara.

Dzięki, no to mnie pocieszyłeś, bo ja miałem podobną agrotechnikę i gleby :-)

dzisiaj dzwoniłem ho hodowcy żeby upewnić się jak siać i wg i napomniałem o mustangu i powiedział mi że na takim polu po mustangu rośliny będą miały przychamowany wzrost i będą niższe rośliny i pewnie będzie niższy plon, lecz na koniec powiedział że niekoniecznie i tak może być bo gleba glebie nierówna...

Ja dzisiaj posiałem groch :) jako drugi po yacentym :)

Kolejna optymistyczna wiadomość! :-)

#588 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:53

groch siewny

Kolejna optymistyczna wiadomość! :-)

jutro o 6 rano jade opryskać bo pogoda ma się popsuć... oby to nie zaszkodziło groszkowi

#589 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 marzec 2015 - 19:56

groch siewny

dokładnie adiuwanty są niedoceniane, ale ten do doglebówek z tego co zauważyłem kosztuje około 50zł/ha, więc do linuronu to bardzo drogie uzupełnienie

No to poszaleli z ceną, jak taki afalon czy inny linuron kosztuje niewiele więcej to wielu rolników próbować nie będzie.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#590 Share sebek52

sebek52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 20:39

groch siewny

A czy da rade posiać groch zwykłym starym siewnikiem zbożowym? Takim na dużym żelaznym kole. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 22:28

groch siewny

Wiadomo może już coś jak wygląda sprawa z fakturą na groch i dopłatą za zazielenienie?

#592 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 10:06

groch siewny

Ludzie co może mieć faktura do zazieleniania? Skąd takie informacje? To w końcu ważne co obsiane czy tylko papier ma się liczyć? Sam wczoraj posiałem 4,5 ha grochu i o fakturze nawet nie pomyślałem. Chyba że chodzi o nabicie kasy firmie nasiennej.

#593 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 16:31

groch siewny

nie sluchaj kretynow

ktos glupote walnal i teraz kazdy powtarza

jaka fakture do zazielnienia?   zazielenienie to dywersyfikacja upraw oraz utrzymanie obszarow proekologicnych. a obszary proekologiczne to nie tylko groch ale takze zagajniki, rozlewiska. wiec nie bardzo wiem do ktorego aspektu ma byc potrzebna faktura za zakup grochu;D

#594 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1478 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:12

groch siewny

ja praktykowałem na poplon, oczywiście ze względu na nierównomierność wschodów, koszt nasion i brak powtarzalnej głębokości usadowienia nasion odradzam takie praktyki, bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zlecenie siewu usługodawcy

jak już wspominałem ciężko będzie uniknąć fitotoksycznego działania chlomazonu na groch, więc ja bym z niego zrezygnował na rzecz pełnej dawki linuronu, jak się okazało są też tańsze "adiuwanty doglebowe" oleje kosztują już od 15zł/ha i przy commandzie ich zastosowanie wydaje się konieczne

Dlaczego adiuwant jest konieczny przy Comandzie chcę go dać na bobik i niewiem czy nie przypali?

#595 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 20:19

groch siewny

jeszcze nie spotkałem się z brakiem odbarwienia jakiejkolwiek rośliny po chlomazonie, łubin potrafi całkowicie rozwalić, także proponuję uważać

No to poszaleli z ceną, jak taki afalon czy inny linuron kosztuje niewiele więcej to wielu rolników próbować nie będzie.

znalazłem już tańszy, za 15zł/ha

A czy da rade posiać groch zwykłym starym siewnikiem zbożowym? Takim na dużym żelaznym kole. 

ogarnie, jeśli masz kółka do fasoli to już w ogóle super, najważniejsze, aby nie śrutował nasion

Chyba że chodzi o nabicie kasy firmie nasiennej.

dokładnie wyłącznie o to chodzi, faktura jest niezbędna dla uzyskania dopłaty do nasion z ARR

#596 Share udzio

udzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 09:25

groch siewny

Jak nawozicie groch(peluszkę)?

URSUS 2812 AgroBis

#597 Share mar353

mar353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 14:17

groch siewny

nie sluchaj kretynow

ktos glupote walnal i teraz kazdy powtarza

jaka fakture do zazielnienia?   zazielenienie to dywersyfikacja upraw oraz utrzymanie obszarow proekologicnych. a obszary proekologiczne to nie tylko groch ale takze zagajniki, rozlewiska. wiec nie bardzo wiem do ktorego aspektu ma byc potrzebna faktura za zakup grochu;D

też tak myślałem

#598 Share slawekr6

slawekr6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 00:22

groch siewny

Witam panowie prosze o poradę. Otóż w zwiazku z zazielenianiem muszę zasiać groch pierwszy raz w życiu. Stanowisko po burakach. Tylko nie mam pojęcia odnośnie nawożenia, planuje dać 300 kg/ha Yary 5-15-30 a jak stosuje sie dawke azotu?  Ile kg składnika i czy całość  przedsiewnie czy część  po wschodach? Może być saletrzak czy lepiej saletra i jaką odmiane polecacie i ile kg na hektar sie grochu wysiewa? Prosze o porade  bo nie mam o nim pojęcia.

#599 Share makqq1

makqq1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:24

groch siewny

Witam czy jest ktoś ze Świetokrzyskiego i siał już groch?, bo wydaje mi się że jeszcze za wczesnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 20:03

groch siewny

no jestem dzis miałem wysiać nawozy i uprawić  ale wietrzysko straszne i sobie odpuściłem , a zsiewem muszę jeszcze poczekać aż podeschnie trochę