Polecane posty

plapla123    8

Czy herbicyd Butoxone jest dobrym środkiem do zwalczania chwastów w grochu a moze znacie coś lepszego?


Czy herbicyd Butoxone jest dobrym środkiem do zwalczania chwastów w grochu a moze znacie coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Lepszy basagran , rok temu go stosowałem na działce gdzie jest zawsze dużo przytuli , gwiazdnicy i rumianu i groch był czysty ;)

Zimno i wieje jak diabli nawet jakby był szkodnik to bym nie wjechał ale go nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy herbicyd Butoxone jest dobrym środkiem do zwalczania chwastów w grochu a moze znacie coś lepszego?

Czy herbicyd Butoxone jest dobrym środkiem do zwalczania chwastów w grochu a moze znacie coś lepszego?

 

Jeśli masz samosiewy rzepaku to jest idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Witam. Koledzy czy jest środek na owies głuchy w grochu? Bo mam na polu dwa place gdzie mi się wysiał . Dodam tylko że w groch wsiany jest kminek ale i tak raczej nic z tego nie będzie bo dziki mi 20% pola zryły. Po siewie pryskałem na chwasty a czy teraz musze  jeszcze raz opyskać np. Basagramem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

zbiera sie powoli :)u mnie 4 długo wychodzil dalem głeboko i troche go deszcze przybiły ale teraz ladnie idzie :)a u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

cztery lata temu zaprawiałem  część bo mi brakło vitavaxsu i groch po tebukonazolu był tak skrócony że prawie nie było co zbierać. Nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Widziałem w twojej galerii, że zaprawiałeś też łubin oriusem i wyglądał też mizernie. Kiedy zauważyłeś, że groch słabo rośnie? Od razu czy dopiero po jakimś czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

od razu widać było różnicę słabe wschody, przebarwienia i bardzo powolny wzrost, mimo że go ratowałem różnego rodzaju stymulatorami niestety efekt był mizerny, więc zdecydowanie odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Dziś zwalczałem oprzędzika w grochu. Szkód wielkich jeszcze nie zrobił ale placami był bardzo liczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prowadzę doświadczenia polowe na środkach ochrony roślin i poszukuję bardzo pilnie uprawy grochu (w siewie czystym nie mieszankach) w okolicach warszawy ok 100 km w każdą stronę, potrzebuję działki ok 10 ar Doświadczenie jest odpłatne . jak cos proszę pisać prywatna wiadonmość nie jest to żadna ściema i proszę grzecznie o pomoc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś zwalczałem oprzędzika w grochu. Szkód wielkich jeszcze nie zrobił ale placami był bardzo liczny.

 

ja już jechałem w ubiegły piątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czym zwalczacie oprzędzika? 

W łubinie nigdy nie zwalczałem i zastanawiam się czy w grochu warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

To są przykładowe środki zwalczające oprzędziki ale bez podziału na gatunki bo pytanie było o łubin a temat dotyczy grochu

A-CYPER 100 EC A-Syper 100 EC Alfastop 100 EC Bulldock 025 EC Cyper-Fas 100 EC Decis AL Fastac 100 EC Fiesta 100 EC Jetstak 100 EC Tak Tak 100 EC Tekapo 025 EC

 

Uszkodzenia to na obwodzie blaszki liściowej są półkoliste wygryzienia blaszki


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie pytałem o łubin tylko stwierdziłem że łubinu nie pryskałem od opszędzików, brak uszkodzeń. W zeszłym roku w grochu były jakieś uszkodzenia ale czy warto jechać z insektycydem? Tym bardziej że powyższe środki działają na roslinie powieżchniowo. Wystarczy deszcz i opszędzik dalej moze sobie żerować

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7485

Pytanko czy ktoś stosował w grochu na jednoliścienne  taki środek o nazwie Labrador 05 EC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj