Polecane posty

jacek3773    230

z analizy ziemi wyszło mi ( w  mg na 100g gleby)fosfor 6,7     potas  24 Magnez  4,7 ph7,4 i takie nawozy mi zaproponowano oczywiście w odpowiednich dawkach, mam rędzine z czarnoziemem w mozaice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

siarczan Ci zaproponowano, gdyż to bardzo drogi nawóz, lepiej skusić się na sól i po prostu rozrzucić ją jak najwcześniej, aby część chlorków została wypłukana,

 

racja groch bardzo pozytywnie reaguje na bor, najlepiej w połączeniu z molibdenem,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

siarczan Ci zaproponowano, gdyż to bardzo drogi nawóz, lepiej skusić się na sól i po prostu rozrzucić ją jak najwcześniej, aby część chlorków została wypłukana,

 

racja groch bardzo pozytywnie reaguje na bor, najlepiej w połączeniu z molibdenem,

Bardzo Mądra odpowiedż :) Czytam dużo o grochu który równie będę siał  ale poza tym sam jestem rolnikiem i na nawozach się znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Pany i Panie,

wczoraj zasiałem swój pierwszy w życiu groch - odmiana Audit.

http://www.yacenty.pl/2015/03/groch-siewny-zaczynamy-sezon-2015/

Podpowiedzcie mi proszę czym to najlepiej teraz opryskać?

Niby wyczytałem ze jak ziemniaki czyli command i afalon, zaraz po siewie. Kurcze w nocy temp spada do 0 czy te środki podziałają?

Jak wy praktykujecie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

Koledzy, czy ktoś z Was siał groch na polu gdzie przedplon w poprzednim roku był opryskany mustangiem forte lub lancetem plus? Wiem że teoretycznie nie powinno się tak robić (wrażliwość grochu na aminopyralid) ale jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Kolego żeby liczyć taj jak Ty (niedokładnie) trzeba znać kilka podstawowych parametrów, Np siłę kiełkowania. Twoje liczenie można sobie w tyłek wsadzić, bo chcąc mieć 80 roślin/m2 trzeba wysiać prawie 90 nasion/m2 których siła kiełkowania wynosi 90%. A ja żadnych parametrów w memencie kontraktacji nie znałem. I prosiłbym żebyś więcej takiego sposobu liczenia obsady na m2 nie podawał bo jest zły. Jak wiadomo, żeby wyliczyć normę wysiewu trzeba jeszcze znać MTN oraz dodać dodatkowe 5% na poślizg koła napędowego aparatów wysiewających.

 

A ja ze swoim "problemem" poradzę sobie, nie martw się.

 

Co do ceny to bie jest konkretnie ustalona, ale będzie wyższa w granicach 20-30% od ceny rynkowej.

 

Odmiana Batuta.

 

Spokojnie kolego, Ja zamówiłem że mam uzyskać obsadę xx roślin/m2 i nie bardzo interesuje mnie siła kiełkowania w tym momencie "mądrzy" mają to tak policzyć aby było xx zdrowych ziarniaków na m2 , jeżeliim się nie uda to podziękuję za współpracę nie są jedni na rynku.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Panowie, 2 pytania

1. Co powinno być na fakturze za groch siewny? Groch siewny czy peluszka?

2. w sobote posiałem groch, do kiedy mogę go spokojnie popryskać mieszaniną command i afalon? Niestety w sobotę nie zdążyłem bo sie okazało ze mam za mało srodków w domu, teraz wieje i na 3 dni do przodu zapowiadają wichury. Co robić?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Że nie zdążyłeś to dobrze bo duże opady po oprysku powodują że środek jest przemieszczany w głąb ziemi, a to nie jest dobre dla grochu.

Teraz  musisz opryskać zanim groch zacznie wschodzić, groch wschodzi bardzo szybko zwłaszcza po deszczu, ja najpuźniej pryskałem 6 dni po siewie i było ok.

Na fakturze musisz mieć napisane to co kupiłeś groch siewny lub peluszka , oba zapisy są prawidłowe zarówno do dopłat do materiału siewnego jak i do dopłat bezpośrednich

 

Edytowano przez JanuszM6040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

na fakturze mam: PELUSZKA SIEWNA AUDIT A500 KG

czyli rozumiem jest ok.

Wiesz u nas jakoś specjalnie nie padało nie lało - problemem jest wiatr - głupotą wjeżdzać w pole jak miernik pokazuje 6-8 a w porywach to i ponad 12m/s


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Też pryskaliśmy Afalonem i Commandem tylko 10 kwietnia. U mnie groch wschodził jakieś 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Planuje zasiać w tym sezonie groch na potrzeby przetwórni, dzwoniłem do neich dzisiaj termin siewu groszku na moim terenie przewidują na koniec kwietnia, teraz pytanie do was czy moge już teraz rozsiać sól potasowom z wapnem węglanowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie macie przebarwień po chlomazonie?

 

 

na fakturze mam: PELUSZKA SIEWNA AUDIT A500 KG

czyli rozumiem jest ok.

 

zasadniczo nie ma takiego gatunku jak peluszka siewna, są pastewne odmiany grochu siewnego i tego ARR może się czepiać, proponuję załatwić korektę faktury i dowiedzieć się dlaczego tak to ujęli na fakturze, aby nie było problemu z dopłatą do materiału siewnego,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

Ponawiam pytanie i bardzo zaleźy mi na Waszej odpowiedzi.

 

Czy ktoś z Was siał groch na polu gdzie przedplon w poprzednim roku był opryskany mustangiem forte lub lancetem plus? Wiem że teoretycznie nie powinno się tak robić (wrażliwość grochu na aminopyralid) ale jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

z tego co tutaj wyczytalem to mam rozumiec ze trzeba miec fakture zakupu groszku aby zglosic pole do zazielenienia

i co wkoncu z tym lancetem ewentualnie mustangiem forte  - bedzie ten groszek czy nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Planuje zasiać w tym sezonie groch na potrzeby przetwórni, dzwoniłem do neich dzisiaj termin siewu groszku na moim terenie przewidują na koniec kwietnia, teraz pytanie do was czy moge już teraz rozsiać sól potasowom z wapnem węglanowym.

groch źle reaguje na świeże wapnowanie a jednocześnie nie jest specjalnie wrażliwy na obniżone pH, więc z wapnem proponuję poczekać do zbioru, natomiast sól proponuję rozrzucić jak najwcześniej,

 

z tego co tutaj wyczytalem to mam rozumiec ze trzeba miec fakture zakupu groszku aby zglosic pole do zazielenienia

i co wkoncu z tym lancetem ewentualnie mustangiem forte  - bedzie ten groszek czy nic z tego

faktura jest niezbędna do uzyskania dopłaty do materiału siewnego, a czy do zazielenienia się okaże niedługo;] odnośnie do pozostałości herbicydów to też się okaże jakie będzie ich oddziaływanie, jeśli zastosowane były pełne dawki, słoma przyorana i do tego sezon był stosunkowo suchy, to ja bym nie ryzykował szczególnie, że etykieta takiej uprawy nie proponuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

czyli jak rozsieje sól dwa miesiące przed siewem to nic się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

jeśli zastosowane były pełne dawki, słoma przyorana i do tego sezon był stosunkowo suchy, to ja bym nie ryzykował szczególnie, że etykieta takiej uprawy nie proponuje

 

Dzięki za poradę!

 

Zdaję sobie sprawę, że jest ryzyko uprawy grochu na polach gdzie rok wcześniej stosowano mustang forte lub lancet plus. Ale interesuje mnie jak to jest w praktyce. Jak mocno groch odchoruje i czy w ogóle przeżyje, a może nie ma specjalnie spadku plonu?

 

Słyszałem już różne opinie. Niektórzy twierdzą że po takim eksperymencie owszem groch jest przygaszony ale nie jest tragicznie. Inni sugerują że nawet można nie zauważyć negatywnego wpływu. Ale słyszałem też opinie że plantacja może całkiem wypaść. Ale to wszystko słyszałem raczej w formie plotek...

 

Ja miałem wszystkie zboża w gospodarstwie opryskane mustangiem forte i teraz w związku z zazielenianiem mam problem bo pewnie będę musiał zasiać groch na takim właśnie polu...

 

Czy ktoś z Was wie jak to w praktyce wygląda?

Edytowano przez jasjas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tego mustanga to też mnie zaskoczyliście bo nawet etykiety nie sprawdziłem a pryskałem owies w ubiegłym roku mustangiem forte a teraz będzie groch.. a jakie stosujecie nawożenie dolistne ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

czy wapno mozna rozsiac na orke bez wymieszania z glebą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj