Polecane posty

rafto    30

Za peluche troszkę lepiej płacą i biorą ją do gołębi ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Lepiej to znaczy ile?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

peluszki są dobre, ale tylko wizualnie (kolorowe nasiona) dlatego poszukują tego gołębiarze, stąd niższa cena, bo wartość paszowa jest niższa i plony również, zasadniczo niewylegające odmiany grochu siewnego zbiera się bardzo łatwo - u mnie z tarchalską nie było żadnego problemu

 

 

Tak, PIORIN robi kwalifikację polową.

 

piorin robi chyba wyłącznie bazówki, niższe stopnie to już inna bajka co widać po jakości materiału (nie oglądają tego na polu), 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6
Jeśli chodzi o potas to ja planuje siac sól miesiąc przed siewem na orke i wymieszam kultywatorem pytanie do was czy moge wraz z solą dać wapno granulowane magnezowe. Proszę o opinie. 
Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Kiedy ruszacie z siewem grochu?

Poznaniak 89r. da radę posiać na 6-8cm?

Może lepiej posiać po wierzchu i przejechać agregatem talerzowym - robił ktoś w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie masz docisków w tym poznaniaku? siać trzeba jak tylko da się wjechać w pole, bez wody nie będzie plonu, a u nas już od czerwca jest sucho

 

 

 

Jeśli chodzi o potas to ja planuje siac sól miesiąc przed siewem na orke i wymieszam kultywatorem pytanie do was czy moge wraz z solą dać wapno granulowane magnezowe. Proszę o opinie. 

 

 

to kiedy Ty chcesz zasiać ten groch? dolomit śmiało możesz rzucać, tylko czy taki granulat/kruszonka się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

u mnie sasiad bedzie sial lejkiem a potem agregatem tak mu doradzili inni ktorzy tak sieja

 

w ten sposob sieje pszenice i nawet ma dobre plony i wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

ja groch zasiałem w sobote tyle ze zielony jadalny troche pod włókninę ale wiecej bez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

A czy ktoś z was miał odmiane jadalnego grucju Model ? coś o ochronie i czy bardzo wylega ?

 

sąsiad miał tę odmianę i strasznie wyległa mimo nie najwyższego plonu (3,5t/ha) u mnie w tarchalskiej plon podobny, ale ustała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Lepiej to znaczy ile?

Z 2 -3 tyg temu się pytałem to 1200 zł/t a groch 1000 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Stosował ktoś w grochu/peluszce na IV, V klasie afalon + command? Jeśli tak to dawki standardowe 1+0,2 czy może zmniejszone. Czy może lepiej zastosować Stomp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Przyjechała pierwsza partia grochu i już mnie wkurzyli, materiał miał być w bigbagach przywieźli w workach po 50kg. MTN 260g co przy obsadzie 110roślin/m2 i sile kiełkowania 90% daje prawie 318kg/ha. Pierdziele sieje po swojemu po 280kh/ha co da niecałe 100 roślin/m2.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Przyjechała pierwsza partia grochu i już mnie wkurzyli, materiał miał być w bigbagach przywieźli w workach po 50kg. MTN 260g co przy obsadzie 110roślin/m2 i sile kiełkowania 90% daje prawie 318kg/ha. Pierdziele sieje po swojemu po 280kh/ha co da niecałe 100 roślin/m2.

 

jaka to odmiana? szukajcie materiału z centrum suszy, nasiona są mniejsze i mają super siłę kiełkowania bez względu na to czy plantacja była nasienna czy nie, kolega ma w Tarchalskiej MTZ 255 i siłę kiełkowania 98%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Koledzy mam pytanie mam zamiar posiać groch Tarchalska, z przeznaczaniem  na pasze głównie, oraz mam pytanie czy ta odmiana nadaje się na poplon po żniwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Przyjechała pierwsza partia grochu i już mnie wkurzyli, materiał miał być w bigbagach przywieźli w workach po 50kg. MTN 260g co przy obsadzie 110roślin/m2 i sile kiełkowania 90% daje prawie 318kg/ha. Pierdziele sieje po swojemu po 280kh/ha co da niecałe 100 roślin/m2.

 

A ja nie zamawiałem w q. tylko obsadę roślin na m2 110 szt i mają to sami przeliczyć na q.(ciekawe jak z matematyką się wykażą) bo się "przerysowałem" na pszenicy jesienią , była gruba i  w zasiewie wyszła drożej niż konkurencji w wyższej cenie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja specjalnie zamawiałem w q, bo chcę wysiać rzadziej niż zalecają (co roku tak robię i to nie tylko z grochem ale rzepakiem i zbożami też) aczkolwiek nie myślałem, że będzie aż taka różnica.

No nic, jeszcze troszkę czasu jest, zastanowię się czy domówić jeszcze z 500kg, aczkolwiek jak będzie taka pogoda to gdzieś 10 trzeba będzie wyjechać w pole. Żeby to był kwalifikat to bym się niczym nie przejmował i bym siał po 280kg/ha ale jednak to są nasiona bazowe na, które podpisałem umowę kontraktacyjna i nie chciał bym sam sobie strzelić w kolano.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Ja specjalnie zamawiałem w q, bo chcę wysiać rzadziej niż zalecają (co roku tak robię i to nie tylko z grochem ale rzepakiem i zbożami też) aczkolwiek nie myślałem, że będzie aż taka różnica.

 

 

Ale w czym problem np. dla 1 ha mamy 80 szt/m2*10000 m2 =800000 szt można było zaniżyć ilość ha do wysiewu  lub zamówić 800 000 szt/nasion (ktoś nie w temacie przeczyta i powie że wariaty że już nasion na kg się nie kupuje tylko na sztuki).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kolego żeby liczyć taj jak Ty (niedokładnie) trzeba znać kilka podstawowych parametrów, Np siłę kiełkowania. Twoje liczenie można sobie w tyłek wsadzić, bo chcąc mieć 80 roślin/m2 trzeba wysiać prawie 90 nasion/m2 których siła kiełkowania wynosi 90%. A ja żadnych parametrów w memencie kontraktacji nie znałem. I prosiłbym żebyś więcej takiego sposobu liczenia obsady na m2 nie podawał bo jest zły. Jak wiadomo, żeby wyliczyć normę wysiewu trzeba jeszcze znać MTN oraz dodać dodatkowe 5% na poślizg koła napędowego aparatów wysiewających.

A ja ze swoim "problemem" poradzę sobie, nie martw się.

Co do ceny to bie jest konkretnie ustalona, ale będzie wyższa w granicach 20-30% od ceny rynkowej.

Odmiana Batuta.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jakie nawozy proponujecie pod groch, myslę nad siarczan potasu +fosforan amonu czy lepiej polifoska chodzi mi o to które będą się lepiej rozkładały i działały  bo w polu susza do tego będzie siarczan magnezu przedsiewnie

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja dam ok 300kg Polifoski 6.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jakie nawozy proponujecie pod groch, myslę nad siarczan potasu +fosforan amonu czy lepiej polifoska chodzi mi o to które będą się lepiej rozkładały i działały  bo w polu susza do tego będzie siarczan magnezu przedsiewnie

 

dzisiaj spotkałem się z artykułem, w którym wskazano zapotrzebowanie na P -13kg oraz K - 40kg dla plonu 1t nasion wraz ze słomą, więc popularne wieloskładniki tego nie ogarną, wystarczy 100-120kg polidapu + 250-300kg soli potasowej, dlaczego chcesz aplikować siarczan? groch jest wrażliwy na chlorki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

u mnie zawsze idzie 70 P/ha i 120 K/ha zawsze w postaci soli i ngdy nie zauważyłem objawów toksyczności. Pózniej jeśli zajdzie potrzeba robienia od robaka to przy okazji idzie 150g boru. Ale przez ostatnie dwa lata można było wogóle nie pryskać.

 

Jak dużo straci się plonu obsiewając np. 3ci raz tymi samymi nasionami?

Edytowano przez mikipost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj