Polecane posty

KlimekPL    782
Napisano (edytowany)

Myślałem o jakimś środku działającym systemicznie w roślinie, aby robak mógł go pobrać, bo te strąkowce (i mszyce w sumie też) są sprytnie poukrywane pod liśćmi albo wewnątrz nierozwiniętych liści i taki zwykły śmierdziuch może ich nie sięgnąć. :ph34r:

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886
12 godzin temu, Zetor-7340 napisał:

No i Corum z Basagranem zawiódł. Chwasty w niskim stadium ale są, trafiaja się rdesty i przytulia gdzie nie gdzie też się znajdzie. Groch pokazuje pierwsze kwiatki, nie zrobi teraz grochowi większej krzywdy? Desykacja będzie konieczna? 

A kiedy pryskałeś ? U mnie efekty po corum 1l/ha widać bylo dopiero po 4 dniach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    187
Napisano (edytowany)

W takiej fazie, Corum mi wyszło 1,15 i Basagramu 0.85. Początkowo widać było jak chwasty usychaja, ale coś zostało. W poprzednim sezonie stosowałam Pendigan i było czysto sporadycznie maruna została. W łubininie poszedł Stomp aqua i też ładnie wyczyścil. 

IMG_20180425_124757.jpg

Edytowano przez Zetor-7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    136
Napisano (edytowany)

nie ma popytu na groch kompletnie nikt tego nie chce brać ;w świętokrzyskiem jeden z największych pośredników oferuje groch w sprzedaży po 720 zł/t aż strach pytać po ile będzie w żniwa w skupie jak pszenica po 650 zł niżej ... kompletna porażka a grochu posiane po okolicach

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
4 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Na mszyce wystarczy ale stronkowiec jest twardy jak chleb z biedeonki pyretroid nie da rady

Chleb z biedronki leży tydzień i jest miękki, bo tyle najeb... chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
Panowie mam pytanie, wczoraj leciałem w grochu lampartem na perz , teraz będę leciał corumem i takie pytanie się nasuwa ile odczekać po zastosowaniu lamparta z drugim zabiegiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Moja strategia bedzie taka buldoc 025 na pachowke na poczatku kwitnienia po 10 dniach poprawka sherpa to nie drogie. Do tego dam mospilan na strakowca po 10-14 dniach proteus 110. I jak będzie potrzeba to jeszcze dursban. Sporo tego ale zaniedbaj robaka to zobaczysz co na przyczepie bedzie

18 minut temu, WOJTUNIO napisał:

Moja strategia bedzie taka buldoc 025 na pachowke na poczatku kwitnienia po 10 dniach poprawka sherpa to nie drogie. Do tego dam mospilan na strakowca po 10-14 dniach proteus 110. I jak będzie potrzeba to jeszcze dursban. Sporo tego ale zaniedbaj robaka to zobaczysz co na przyczepie bedzie

Pisalem to idac na pole gdzie rosnie groch siany 14.04 juz sa pojedyncze kwiaty. A w kwiatach juz strakowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
wpisz corum cena w google i wyskoczą Ci sklepy z dostawą kurierem będziesz miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Jak się ma porana rosa na cyperkil w grochu nie mogę wieczorem bo wtedy jestem w pracy, groch zaczyna kwitnąć  mam plan taki teraz cyperkil w trakcie kwitnienia decis i pod koniec Proteus co wy na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
ja tam jadę gdy pierwszy kwiat się pojawia mospilanem potem 2tyg później proteus i czysto ani dziurki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
40 minut temu, greg91 napisał:

Jak się ma porana rosa na cyperkil w grochu nie mogę wieczorem bo wtedy jestem w pracy, groch zaczyna kwitnąć  mam plan taki teraz cyperkil w trakcie kwitnienia decis i pod koniec Proteus co wy na to.

A ten cyperkil to niby na co ma byc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521
Dnia 5/26/2018 o 20:03, WOJTUNIO napisał:

Moja strategia bedzie taka buldoc 025 na pachowke na poczatku kwitnienia po 10 dniach poprawka sherpa to nie drogie. Do tego dam mospilan na strakowca po 10-14 dniach proteus 110. I jak będzie potrzeba to jeszcze dursban. Sporo tego ale zaniedbaj robaka to zobaczysz co na przyczepie bedzie

Pisalem to idac na pole gdzie rosnie groch siany 14.04 juz sa pojedyncze kwiaty. A w kwiatach juz strakowiec.

Strąkowiec to chyba jak sie pierwsze strąki pojawiają to składa na nich jaja a larwy się wgryzają do środka


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

>Czy przed zbiorami mogę groch desykować glifosatem? Chodzi o to że chciałbym później ten groch rozsiać. Nie będzie problemu z nasionami po glifosacie? W zeszłym roku stosowałem Reglone, ale teraz mam trochę perzu i chciałbym przed rośliną następną wyczyścić pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
jeśli opryskasz glifosadem to większość roślin może nie wzejść, ale nie musi tak być bo wkońcu rzepak desykowany i tak schodzi, ale jeśli chcesz dalej go siać to ja bym nie rysykował najwyżej opryskaj tam gdzie perz jest a reszte na nasienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

jeśli opryskasz glifosadem to większość roślin może nie wzejść, ale nie musi tak być bo wkońcu rzepak desykowany i tak schodzi, ale jeśli chcesz dalej go siać to ja bym nie rysykował najwyżej opryskaj tam gdzie perz jest a reszte na nasienie

Tyle co na siew to reglone a reszte wal glifosatem. Taniej i perz troche załatwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451
3 godziny temu, Adrenalinaa napisał:

Jedz Reglone i bedzie po problemie bedziesz mogł to siać :)

Po zwykły glifosat  nawet taki galup  i po tym zabiegu tez można siać i schodzi w 100 % ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

glifosat działą na zielone czesci roslin tak wiec na brazowy strak nie poszkodzi a osuszy to co zielone zostało z rosliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
2 godziny temu, galan99 napisał:

Po zwykły glifosat  nawet taki galup  i po tym zabiegu tez można siać i schodzi w 100 % ...

Podpisuję się pod tym , 4 lata siałem nasiona po glifosacie i wschody b.dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

również sieję od 3 lat nasionami po glifosacie i wszystko wschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj