Polecane posty

ENDRIUROL    39

faktycznie dajecie 1- 1,25l corum na ha plus dash0,5? wystarcza taka ilosc? bo basagranu aaz 2,5-3l ha co robi przepasc cenowa na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Mi nie udało się dostać Corum i pojadę dzisiaj Basagranem w dawce 2l i 1,5 l adiuwanta olejowego na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Nie chciałem już zamawiać przez internet bo mam zamiar w tym tygodniu pryskać groch, a na majówkę robię sobie wolne. Basagran w dawce 2l z adiuwantem dużo drożej nie wychodzi, dostałem w cenie 118 za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

U mnie oprzędzik już pogryzł liście, pryskane było Bulldockiem tydzień temu

Edytowano przez eagle19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja w tamtym roku. Nie wiem czy był to dokładnie 7 liść ale zabieg był wykonywany przy okazji regulacji pszenicy. Przejechałem ok 20m na próbę, w żniwa nie było widać różnicy. Wszystko leżało tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

co to jest za istota? dzisiaj znalazłem w grochu, parę sztuk latało nad plantacją. nie podobny jest do oprzędzika.

IMAG0075[1].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
Dnia 1.05.2018 o 14:17, Mateuszurawiski napisał:

Stosowal ktos z was trineksapak etylu (moddus) w,dawce 0,2l/ha w fazie 7 liscia  aby ograniczyc wyleganie ? 

 

Nie stosowałem ale wg mnie nic nie utrzyma grochu w pionie. Taka jest genetyka rośliny i zawsze legnie, nie znam żadnego grochu samokończącego, co innego bobik czy łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

U mnie Corum ładnie powyginał chwasty ale było potem kilka dni konkretnych opadów wraz z wysokimi temperaturami i niedawno powschodziły nowe, głupiego robota.... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Groch batuta pryskany przed wschodowo afalon + commandt . I jeszcze dzisiaj zabieg odżywka  mikroelementy 

20180504_144845.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Takimi tylko się cieszyć umnie nie padało od świąt i miejscami kiepsko powschodził a miejscami wygrzewa się do słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Na jednej 3ha działce pojawił się chaber w grochu ,jakim środkiem go zniszczyć ,czy zostaje tylko Basagran w dawce 3l ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783
Napisano (edytowany)

Z autopsji polecam Corum, u mnie kapitalnie wyczyścił chabra. Ostał mi się na polu mijak i na nim widać już duży chaber a tam gdzie opryskane to czyściutko, ale niedawno powschodziły nowe po deszczach, ale na tej działce jest po prostu ogromny zapas nasion chwastów.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Techmaster    0

Panowie jak możecie to wspomóźcie. Pierwszy rok z grochem. Powschodowo będzie pryskany Basagran 1,25l/ha + Atpolan i Cyperkill. Potem planuje poprawić daweczką 0,3l Basagranu. Co polecicie na dalsze zabiegi ? Może jakaś odżywka w postaci siarczanu magnezu albo aminokwasy ?

 

Tak wyglądało jedno z pól pierwszego maja. Dziś już pędy czepne są wyraźne. Siane późno bo 17 kwietnia.

20180501_111730.jpg

20180501_111746.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzix123    0

Panowie, przed wschodowo zastosowalem 1000g pendimetaliny +300 g metrybuzyny myślałem ze będzie petarda lecz brak wilgoci przyczynił się do kiepskiej skuteczności, chwastow przepuściło miejscami 3-4 sztuki na m2 w niektórych miejscach jest ttoche wiecej są w fazie około 2 -3 liścia , groch wypuszcza juz wąsy czepne.Czy ma ktoś z forum doświadczenie z MCPA ? Jaka dawka nie jest fitotoksyczna dla grochu.(Gdy z MCPA nie wypali pójdzie corum, proszę też nie proponować MCPB).Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Dawałem 60g MCPA jako dodatek do Corum ale jak chcesz solo to nie wiele taka dawka wniesie. Było MCPA w Barox kiedyś i o ile pamietam tam było 120-150g MCPA/ha.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki oprysk zastosowac na gorczyce polna  w grochu  na  jednym  kawałku  gdzieś  mi  teraz wyszła/ ? Pryskacie czymś teraz od grzyba ?  Jaka  odżywka najlepsza.  Dodam że  pierwszy raz uprawiam  ta rośline

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    323
mam pytanko jak robicie z zazielenianiem? groch pryskany nie daje zazieleniania a nie pryskany nie nadaje sie do niczego. wiec ? niby nie pryskany a pryskany
czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja zazielenienie załatwię poplonami a groch normalnie pryskam szkoda pole zachwaszczac  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj