Polecane posty

Tomaszek8504    52

I nie opryskałem doglebówką, nie sądziłem że ten Corum kosztuje 400zł na hektar, masakra. Zostaje basagram albo butoxone ale też nie tanio. Co teraz zrobić.. Opłaca się dać tyle kasy na corum, niby 500kg grochu więcej i jest na oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Ja opryskałem przedwschodowo wieczorem ale ziemia sucha, nie popadalo a deszcz we wtorek ma byc...

Renault85-15TX napisał:

U mnie po commandzie i afalonie groch był czysciutki do samych zbiorów jedynie gdzie nie gdzie rzepak wylazl. Teraz szukam alternatywy dla Afalonu bo nie uśmiecha mu się ladowac środków za ponad 200zł na ha gdzie zysk na grochu jest średni.

Pryskałeś na mokrą ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
posiałem w czwartek groch, niestety sporo leży na powierzchni... Jak myślicie czy agregat teraz żeby wdrapac go głębiej jest dobrym pomysłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

lepiej zostaw jak jest bo narobisz więcej szkody niż pożytku

ten co leży na wierzchu i tak sobie poradzi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Właśnie byłem obejrzeć i już wypuścił kiełek więc zostaje tak jak jest ._. Pole to bagno więc może coś z tego na wierzchu też wzejdzie... wysłałam prawie 300kg na ha, może wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Dzisiaj zasiałem w końcu groch.  Odmiana Batuta w ilości 110szt/m2. MTN-271g. Zaprawiany Vitavax i Nitraginą. Opryskałem przed wschodowo na wilgotną glebę Afalon 1 l + 0.2 l Command + 0.4 l Remix (adiuwant). Na szczęście było bez wietrznie więc myślę że nie będzie przypaleń u sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jak tam Panowie u was groch ? Mój sie przebija na swiat. Niestety nie zdążyłem opryskac przedwschodowo i pójdzie basagram lub jakiś generuj niedługo zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U mnie też sporo na wierzchu zostało grochu, siewnik coś nie bardzo radził sobie z zagłębianiem się w glebę mimo tego, że pole po zimowej orce było uprawione najpierw talerzówką a potem jeszcze agregatem. Te nasiona co są w ziemi to już powschodziły a te co na wierzchu... to są tylko na wierzchu.

Powiedzcie, co lepiej zastosować na odchwaszczanie powschodowe Basagran czy Corum?

Według zalecanych dawek podanych w etykietach i porównaniu kosztów to Corum wychodzi 200zł/ha a Basagran 350zł i jest to dla mnie dziwne, bo Corum ma więcej substancji aktywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
7 godzin temu, KlimekPL napisał:

U mnie też sporo na wierzchu zostało grochu, siewnik coś nie bardzo radził sobie z zagłębianiem się w glebę mimo tego, że pole po zimowej orce było uprawione najpierw talerzówką a potem jeszcze agregatem. Te nasiona co są w ziemi to już powschodziły a te co na wierzchu... to są tylko na wierzchu.

Powiedzcie, co lepiej zastosować na odchwaszczanie powschodowe Basagran czy Corum?

Według zalecanych dawek podanych w etykietach i porównaniu kosztów to Corum wychodzi 200zł/ha a Basagran 350zł i jest to dla mnie dziwne, bo Corum ma więcej substancji aktywnych.

Corum to jest to samo co Basagran czyli substancja bentazon 480 g/l ale wzbogacony o substancje imazamoks 22,4 g/l. Ja w tamtym roku stosowałem Basagran z adiuwantem olejowym w dawce 2,25 l/ha i było czysto na polu. W tym roku będę pryskał Corum, zastanawia mnie ta zalecana dawka 1,25 l/ha z adiuwantem, czy to nie za mało skoro Basagranu zalecają ponad 2l na ha?

Edytowano przez eagle19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Są tylko zestawy. Litrówek raczej nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejek0    3
Dnia 15.04.2018 o 14:46, KlimekPL napisał:

U mnie też sporo na wierzchu zostało grochu, siewnik coś nie bardzo radził sobie z zagłębianiem się w glebę mimo tego, że pole po zimowej orce było uprawione najpierw talerzówką a potem jeszcze agregatem. Te nasiona co są w ziemi to już powschodziły a te co na wierzchu... to są tylko na wierzchu.

Powiedzcie, co lepiej zastosować na odchwaszczanie powschodowe Basagran czy Corum?

Według zalecanych dawek podanych w etykietach i porównaniu kosztów to Corum wychodzi 200zł/ha a Basagran 350zł i jest to dla mnie dziwne, bo Corum ma więcej substancji aktywnych.

Skąd Ty chłopie wziąłeś cene za Corum 200zł/ha ??  I Ty zaawansowany jesteś niby ...tylko w czym 

11 godzin temu, mf235angol napisał:

To prawda cienżki temat z Corum :-( I chciał sprzedać 2x5 + Dash 1600 zł :-(

Następny bystry ...czy połowa ludzi nie rozumie ,że 1L Corum +1L adiuwanta Dash kosztuje 300-350 zł ? na 1ha przy zalecanej dawce 1,25L Corum  koszt to około 400zł

Edytowano przez andrzejek0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2018 o 13:03, Ist napisał:

posiałem w czwartek groch, niestety sporo leży na powierzchni... Jak myślicie czy agregat teraz żeby wdrapac go głębiej jest dobrym pomysłem?

to jak siałeś nie było widać ??? kurde ja to sieje na ok 5 cm głęboko i sprawdzam to w kilku miejscach bo mam mozaike gline piach no i zwykla ziemie na kazdym polu tak mam, muszę wtedy zwiększać docisk redlic albo zmniejszyć w zależności od gleby. Teraz nic już nie rób poczekaj jaka będzie obsada i wtedy albo zostawić albo czymś przesiać.

Dnia 14.04.2018 o 15:40, Ist napisał:

Właśnie byłem obejrzeć i już wypuścił kiełek więc zostaje tak jak jest ._. Pole to bagno więc może coś z tego na wierzchu też wzejdzie... wysłałam prawie 300kg na ha, może wystarczy

co z tego że wypuścił, masakra groch ogólnie lubi w czasie wegetacji dużo wody, ale do wschodów czy zasiewów lubi suchszą glebę, trzeba było owies zasiać jak pole bagno, owies to poradzi sb ale nie groch,,,,300 kg z czego to wzięłaś z głowy ? trzeba wg paramatrów wyliczyć albo samemu zbadać właściwości mat. siewnego i na tej podstawie policzyć normę wysiewu. 

Dnia 9.04.2018 o 12:54, wojtal24 napisał:

 

to raczej pelucha lub ciecierzyca

nie zaprawiaj nitraginą to niestety nic nie daję, sam robiłem doświadczenie,to tylko strata pieniędzy i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, andrzejek0 napisał:

Skąd Ty chłopie wziąłeś cene za Corum 200zł/ha ??  I Ty zaawansowany jesteś niby ...tylko w czym 

Następny bystry ...czy połowa ludzi nie rozumie ,że 1L Corum +1L adiuwanta Dash kosztuje 300-350 zł ? na 1ha przy zalecanej dawce 1,25L Corum  koszt to około 400zł

https://rolno-ogrodniczy.pl/p10236,zestaw-2x1l-corum-502-4-sl-1x1l-dash-hc.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Raczej nie kręcą. Kiedyś kupowałem od nich chociażby taki zestaw i za te 37zł istotnie przysłali łącznie 40g Granstaru + Trend.

https://rolno-ogrodniczy.pl/p7263,granstar-ultra-sx-50-sg-2x20g-trend-90-ec-150ml.html

Dlatego właśnie zastanawiałem się, dlaczego Basagran wychodzi o wiele drożej a ma nieco "uboższy" skład.

A swoją drogą ktoś praktykował stosowanie bentazonu w łubinie? Bo szukam czegoś do nalistnego stosowania na dwuliścienne i nie ma nic zarejestrowanego ale szukam środków "skutecznych", niekoniecznie "legalnych". :P Taki Corum ma rejestrację w grochu, bobiku i soji a czy łubinowi zaszkodzi? Toż to również strączkowe, ale człowiek niedoświadczony to pyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7
Do tego pana bystrego Co usłyszałem w sklepie to napisałem ja nie byłem zainteresowany tą ilością wienc odpuściłem a ile kosztuje w innych punktach nie sprawdzalem kupiłem co innego za ok. 180 zł/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192

Mogę w takiej fazie pryskać na samosiewy, zeby trochę je przyhamować. Już pojawiają się pierwsze wąsy?

groszek.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578
2 godziny temu, Zetor-7340 napisał:

Mogę w takiej fazie pryskać na samosiewy, zeby trochę je przyhamować. Już pojawiają się pierwsze wąsy?

groszek.jpg

Opryskasz teraz a zapowiadają deszcze na 27 , 28 to po tych deszczach popryskać na samo siewy bo po deszczach wyskoczy masa chwastu i będzie rozczarowanie wielkie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
Dnia 13.04.2018 o 23:32, Tomaszek8504 napisał:

I nie opryskałem doglebówką, nie sądziłem że ten Corum kosztuje 400zł na hektar, masakra. Zostaje basagram albo butoxone ale też nie tanio. Co teraz zrobić.. Opłaca się dać tyle kasy na corum, niby 500kg grochu więcej i jest na oprysk

Zrób sobie mieszankę z basagranu i chwastoksu extra w takim składzie jak dawny barox i będziesz zadowolony przy mniejszych kosztach,jak słyszę o tym Corumie  za 400zł/ha gdzie groch po 700zł to, aż mnie mdli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Od kiedy Corum kosztuje 400zł/ha??? Corum +Dash to jest ok 160zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Wypowie się może ktoś kto stosował Corum w tamtym sezonie w dawce zalecanej 1,25 l/ha. Jak zadziałało na chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65
10 godzin temu, marek1977 napisał:

Zrób sobie mieszankę z basagranu i chwastoksu extra w takim składzie jak dawny barox i będziesz zadowolony przy mniejszych kosztach,jak słyszę o tym Corumie  za 400zł/ha gdzie groch po 700zł to, aż mnie mdli.

napisz kolego w jakich dawkach to stosować bo chyba będę miał poprawkę po nuflonie i boxerze. a można taka miksturę na mieszankę owies, jęczmień groch zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj