Skocz do zawartości

Zdjęcie

groch siewny

2624 odpowiedzi na ten temat

#2201 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1401 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 09:51

groch siewny

Ciekawa rada, tylko czy weźmiesz konsekwencje na siebie jak kolega polegnie finansowo? U mnie w rejonie już jeden  gość ma ponoć wystawiony rachunek za notoryczne pryskanie w trakcie oblotu.  Zabrane dopłaty na 5 lat. Przy kilkudziesięciu ha łatwo policzyć.

Po pierwsze mam pszczoły, a po drugie rozmawiałem z PiORINem i powiedzieli ze jak na plantacji nic nie kwitnie to smiało mozna pryskać nawet w południe, bo co wtedy wytrujesz???

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
groch siewny Dzisiaj, 07:44
  •  

#2202 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 10:12

groch siewny

No to ja miałem kontrolę PIORIN-u w czwartek i mi powiedziano, że absolutnie żadnych zabiegów w trakcie oblotu.

Z resztą u nas policja ma już trochę roboty bo dostają zgłoszenia od życzliwych. Policja przyjeżdża na miejsce spisuje protokół i informuje PIORIN. Ten wszczyna kontrolę. I dalej nie wiem jak jest, ale być może informują ARiMR, a ta wszczyna kontrolę z crossa. A ci to już wszystko prześwietlą i stąd tak dotkliwe kary???

PIORIN to chyba do maks 500zł może wlepić.

#2203 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 704 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 10:37

groch siewny

U nas jest jeden popierdolony pszczelarz który wydzwania bez przerwy na PIORiN. Przyjeżdżają na pole, sprawdzają co się pryska, jak nie ma kwitnących roślin to przepraszają i odjeżdżają... U mnie już prawie każdy rolnik miał w maju taką kontrolę (z donosu) i nikt nie dostał mandatu...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2204 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 04 czerwiec 2017 - 19:00

groch siewny

A groch nie jest samopylny?

Właśnie widziałem pierwszy kwiatek :)

#2205 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 04 czerwiec 2017 - 20:33

groch siewny

Ja dziś byłem obejrzeć moje zasiewy - wysokość około 60 cm i dopiero pierwsze kwiaty (Batuta). Nie bardzo pamiętam, ale w zeszłym roku pierwsze strąki były chyba na 20-30 cm nad ziemią. Wygląda ładnie, ale widać już koła z brakiem wody (bonitacja od IV a po VI) Siew po 20 marca.

Odnośnie pszczelarzy -  to też nie możemy tak na nich psioczyć bo dla nich pszczoła jest tym czym np tuczarnia świń dla innego rolnika. Dla wielu to jedyne źródło dochodu - i tu dopiszę że nie małego, a nawet konkretnego. I sam może bym się tym interesem zajął gdyby nie to  że jest to owad, który za wszelką cenę chce mnie wysłać na  wieczny odpoczynek.

#2206 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 10:58

groch siewny

Ktoś mi doradza na strakowca Fyfanon 440. Podobno bezpieczny dla pszczół i długo działa. Ktoś to stosował w grochu?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#2207 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 704 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 13:43

groch siewny

Bezpieczny dla pszczół w rzepaku do BBCH 57 czyli przed kwitnięciem. Także zastanowił bym się dwa razy zanim bym go zastosował w kwitnącym grochu (rozwój pierwszych strąków)

#2208 Share TheLukasTeam

TheLukasTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 18:53

groch siewny

Witam, zauważyłem u siebie pierwsze kwiatki, mogę go jeszcze pryskać na strąkowca? Jeśli tak, to czym?

#2209 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1401 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 19:55

groch siewny

Ja dziś byłem obejrzeć moje zasiewy - wysokość około 60 cm i dopiero pierwsze kwiaty (Batuta). Nie bardzo pamiętam, ale w zeszłym roku pierwsze strąki były chyba na 20-30 cm nad ziemią. Wygląda ładnie, ale widać już koła z brakiem wody (bonitacja od IV a po VI) Siew po 20 marca.

Odnośnie pszczelarzy -  to też nie możemy tak na nich psioczyć bo dla nich pszczoła jest tym czym np tuczarnia świń dla innego rolnika. Dla wielu to jedyne źródło dochodu - i tu dopiszę że nie małego, a nawet konkretnego. I sam może bym się tym interesem zajął gdyby nie to  że jest to owad, który za wszelką cenę chce mnie wysłać na  wieczny odpoczynek.

kolego kolego... ja mam pszczoły hobbistycznie i powiem Ci że pszczelarstwo nie jest tak dochodowe jak Ci sie wydaje

Rolnik z powołania :-)

#2210 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 21:03

groch siewny

Może dlatego, że hobbistycznie. Ale i tu już można wyróżnić tych co produkują na jakość i tych co na ilość. Wydaje mi się, że na razie ci drudzy wygrywają. Bo podają non stop syropy, melasy i kto wie co jeszcze, aby tylko ilość była. I co najważniejsze to mają zapewniony zbyt na ten produkt miodopodobny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2211 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 21:53

groch siewny

Mogę stosować sumi alpha jak groch zaczął kwitnąć ? czy polecacie coś innego  <_<

#2212 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 02:38

groch siewny

Ja mam zielononóżki hobbystycznie i nie wyobrażam sobie jak można produkować jaja. Podchodzę do moich kur z sercem a nie jak do maszyn produkujących. Pewnie stąd brak opłacalności. Chociaż po nadwyżkę jaj przyjeżdżają po 100km. I kurkom bardzo służy śruta z zawartością grochu :)

Jak pojawi się pierwszy strąk przygotowany proteus. Czy warto dodać superam? Koszt niewielki... Nie ufam pyretroidom i wszystkim działającym powierzchniowo. Tak bardzo kusi żeby po kwitnieniu spróbować dimetoat...

#2213 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4119 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 10:29

groch siewny

Witam, zauważyłem u siebie pierwsze kwiatki, mogę go jeszcze pryskać na strąkowca? Jeśli tak, to czym?

czekaj na pierwsze strąki, pojawią się zapewne w pełni kwitnienia całego łanu

najlepiej pryskać mospilanem czy proteusem, ale i zwykły insektycyd zastosowany z głową, tak aby nie zaszkodzić zapylaczom, wystarczy

Polska B

#2214 Share TheLukasTeam

TheLukasTeam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 18:04

groch siewny

Dzięki kolego, w takim razie czekam na strąki ;)

#2215 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 19:10

groch siewny

Jak długo kwitnie groch? 

#2216 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 06 czerwiec 2017 - 20:47

groch siewny

Moj groch ma około 50 cm wysokości zalezy gdzie ale przeważnie 50 cm. Pojawiaja sie jakies pojedyncze kwiatki może z kilka kwiatków na 1 ha. Owadów żerujących niezauważyłem. Bede pryskał końcem kwitnienia Proteusem jedynie na dniach opryskam dolistnie Borem. Jeszcze z  35 cm powinien urosnąć. Według badan COBORU groch medal osiąga wysokość około 85 cm. Też pryskacie na strąkowca wodą w dawce 600l na ha tak jak w etykiecie w proteusie??

#2217 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 21:38

groch siewny

Właśnie, ta dawka wody  to jakiś kosmos. 250-300l/ha nie wystaczy? 600l to chyba spłynie po roślinach :wacko:

#2218 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 21:49

groch siewny

Pryskam normalną dawką wody, taką jak zboża. Co myslicie o dodaniu taniego adiuwantu? Groch ma dosyć dużo wosku. Może zwiększy skuteczność?

#2219 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 22:01

groch siewny

200 -250l starcza?

Adiuwant na moje oko też by się przydał by to do liscia przlepic tylko nie wiem czy potrzeba bo Proteus jest w formulacji olejowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2220 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów

Napisany 06 czerwiec 2017 - 22:19

groch siewny

Wychodzi mi około 250-280l. No nie pomyślałem o formulacji proteusa. Superam kosztuje chyba 12zł a daje się 50ml na 100l wody więc podnosi koszt zabiegu o 1,5zł. A chyba nie zaszkodzi?