Polecane posty

koczas    80

A boxerem nikt nie pryska? Przecież to elegancki srodek sprawdza się u mnie w zbożu,  ziemniakami i Lubinie.  Na pewno 500 razy lepszy od Afalonu.  Jadę z grochem na wiosnę po długiej przerwie i dam boxer 3 litry i pendiganu 2 litry.

p.s co do brudzenia pendiganu to stomp aqua podobno nie brudzi

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
11 minut temu, koczas napisał:

A boxerem nikt nie pryska? Przecież to elegancki srodek sprawdza się u mnie w zbożu,  ziemniakami i Lubinie.  Na pewno 500 razy lepszy od Afalonu.  Jadę z grochem na wiosnę po długiej przerwie i dam boxer 3 litry i pendiganu 2 litry.

p.s co do brudzenia pendiganu to stomp aqua podobno nie brudzi

Przed wschodowo ten pakiet będziesz stosował? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Po Siewie polecę i wiem, ze będzie ok. Trochę drogi ten boxer ale wole dać więcej i mieć spokój.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
12 godzin temu, koczas napisał:

Po Siewie polecę i wiem, ze będzie ok. Trochę drogi ten boxer ale wole dać więcej i mieć spokój.   

Ale po siewie bez pośrednio czy za pare dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbował ktoś może siać groch z łubinem ?

Łubin sieje kilka lat ale jest bardzo niski i praktycznie smyka się z kosy, groch jest wyższy może by to coś dało ewentualnie myślę nad łubinem z owsem co sadzicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

To może zmień odmianę łubinu?

W tym roku widziałem na polu łubin wsiany na dopłaty, fakt że gleba IIIa ale jakieś 1-1,1 m miał na pewno. Kwitł na niebiesko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam odmianę regent czy jakoś tak tez kwitnie na niebiesko ta odmiana mi pasuje bo dojrzewa bardzo wcześnie jak zboża i sama usycha a niektóre odmiany to do końca września i jeszcze na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Na jakiej klasie gleby siejesz? Niby w opisie jest podana przeciętna wysokość, ale te 50 cm to chyba powinien urosnąć? Sam mam ochotę na tą odmianę tylko boję się o zgryzanie przez sarny - jak u Ciebie z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sieje na 5-6 klasie w tamtym roku z 1ha było około 3t w tym roku niecałe 1,5 tony choć był lepszy ale zwierzyna  wyjadła około 40 arów ze nie było nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

To tu jest problem, na te klasy to groch zółty, wąskolistny na lepsze gleby. 

Czy zmieszać z grochem/peluchą to nie wiem - bo raczej na pewno łubin zostanie przerośnięty i nawet zagłuszony. Na pewno trzeba by mocno zmniejszyć normę wysiewu grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze powinien być żółty ale są to gleby mozaikowate miejscami się trafiają nawet 3a i zaryzykowałem i wyszło dużo lepiej niż z żółtym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Witam,

planuję posiać groch na nowej działce, mocna glina IIIa. Działka rok leżała odłogiem, mocno pozarastana chwastami, głównie ostrożeń. Poszedł glifosat, talerzówka i wykonałem orkę. Mam pytanie odnośnie wspomnianego ostrożnia, istnieje ryzyko, że powschodzi w grochu? Czym go zwalczyć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie wiem, czy groch w takim stanowisku to dobry pomysł. Może lepiej coś na poplon? Ewentualnie jakaś roślina o szybkim wzroście i dużym zagęszczeniu.

Tu jest temat o tym chwaście - może coś Ci pomoże:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Kupiłem kwalifikat C1. Zdolność kielkowania  83 % trochę mało co ? W zbożach jest chyba minimum 90 % ? 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Dla mnie nędza.

Jaka cena?

Przy wysiewie 300kg ponad 50 kg będzie tylko drogo zakupioną próchnicą. Wolałbym od rolnika nawet C2  kupić po uprzednim sprawdzeniu zdolności kiełkowania.

I pewnie ze 300zł by jeszcze na hektarze w kieszeni zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Zapewne za C1 zapłacił około 220 zł za 100 kg. Siew średnio wychodzi 300-320 kg na ha czyli trzeba kupić te 350 kg i wychodzi ładna sumka 770 zł na ha - dopłata za materiał siewny 147 zł = 623 zł. Od rolnika ładny groch można kupić za 100 zł czyli te 350 zł na ha wyjdzie a nie ponad 600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59
6 godzin temu, Taurus83 napisał:

Kupiłem kwalifikat C1. Zdolność kielkowania  83 % trochę mało co ? W zbożach jest chyba minimum 90 % ? 

Kupowałem z centrali pszenżyto Preludio kwalifikat C1 i miało 81% zdolności kiełkowania. Chciałem odmianę Twingo lub Grenado, ale nie mieli ich bo miały zdolność kiełkowania grubo poniżej 80%. Taki rok niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Najlepiej aby kilka lat nie było obornika na polu i odczyn gleby zbliżony do obojętnego. Swoją drogą po co groch w takie stanowisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak dałeś obornik to groch może nie wytworzyć bakterii brodawkowych bo będzie miał za dużo azotu i będzie go brał z ziemi. A to nie o to chodzi. I jak ma za dużo to na bank będzie leżał. Nawet groch po grochu nie powienien być krócej niż 3lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie w tym roku będzie groch na stanowisku gdzie był wiosna dawany obornik, myślę że nie powinno mu to zaszkodzić. Za rok się wypowiem czy była to dobra decyzja chociaż wiem że niektórzy sypią azotem po głównie żeby groch lepiej rósł. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To nie o to chodzi z tym azotem, groch potrzebuje startową dawkę azotu aby w początkowym stadium szybciej się rozwijać, a za dużo nie może być aby nie ograniczyć powstawania bakterii brodawkowych ( po ma zbierać azot jak ma go pod dostatkiem ).

Startowa dawka nie oznacza tylko stosowania nawozów mineralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj