Polecane posty

krecikuryn    6

Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja siałem grochopeluszke podobne

 

oprysków pełno jest musiał bym poszukać w papierach czym to ja pryskałem.

 

ale szczerze tak od początku to proponowałbym zaprawić szczepionka (nitraginą) i również zaprawą nasienną przed siewem. fungicydów moim zdaniem jest mało, jeśli wogóle insektycydów pełno i tego trzeba pilnować. u mnie w grochopeluszce wdał się zgorzel pod koniec czerwca to jest właśnie tzw zgorzel świętojański i pół pola praktycznie nie oddała plonu;(

 

hm... a siew ja grochopeluszke siałem 230kg/ha później oprysk po siewie, następnie jak groch miał ok 10cm wysokości( herbicydy). a później to tylko oprysk na insektycydy bo w grochu to prawie jak z rzepaku pełno tych robaszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

Siałem tą odmianę. Zalecana obsada dla tej odmiany to ok 120 roślin/m2, co przy dużej MTZ u tej odmiany daje ok 280-320kg/ha. Kupiłem niezaprawioną, zaprawiałem jedynie nitraginą. Z oprysków jedynie herbicydy najpierw agil, następnie basagran, oczywiście wszystko powschodowo. Przeznaczony na paszę więc z insekcydów zrezygnowałem, strąkowca niewiele. kl. IV pH 5,9 PKMg b. wysokie. Uleciało 5t/ha, ale można lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Też mam już kupione nasiona i facet z gospodarstwa nasiennego zalecił mi 250kg/ha czy to nie za mało?? też jest niezaprawiony więc trzeba będzie nitraginą potraktować. mrobak dzięki za cenne rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Sieje groch tarchalska,zaprawiam nitraginą i zaprawą do nasion.

Wysiew w granicach 300 kg/h.Nawozy raczej tylko P K- lubi się położyć.

Ziemia klasy 3b odość niskim ph.

Opryski to herbicyd pendigan bezpośrednio po siewie,dość skuteczny

i tanio wychodzi.

Więcej ochrony nie stosuje bo nie ma potrzeby.

Groch stosuje jako dodatek do paszy dla trzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konieczne jest tak jak wcześniej pisałem zaprawianie nasion. nie wielki nakład a bezpieczeństwo o choroby o wiele większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

Doszedłem do wniosku, że sam dobrze nie zaprawie i nie warto się truć. Tym bardziej, że strączkowych na tycz stanowiskach w czasach historycznych raczej nie było.

Sam uprawiałem na IVa IVb . Generalnie, jak każdy groch, preferuje ziemie dobre, ale lżejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

ja polecam audit z limagraina fajna niska odmiana ladnie plonuje najwazniejsza zaprawa przed siewem oraz nitragina a na chwasty harierr dobrze dziala a te wszystkie preparaty po siewie to takie srednie sa szczegolnie basagran duzo kasy malo efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Jakie orientacyje dawki nawozów?? planuje 48 P, 92K, 16Mg, 16S ph ok. 6.0, kl. 4b i 5. tylko kurcze musze dokupić nasion bo 250kg,ha może być mało. MTZ to 231 więc wychodzi prawie 300kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

Oj jakoś tej odmiany na kl. 5 nie widzę, ale klasa klasie często nie równa, nie wiem jaką masz kulturę. Ja na 5 miałem i buraki, ale były i takie, że z żytem były problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

5 klasa w bardzo dobrej kulturze, co prawda do tej pory była tam monokultura zbożowa, ale słoma zostawała na polu, wapnowane systematycznie, tak samo z nawożeniem mineralnym, pole wolne od chwastów. w 2012 było żyto hybrydowe z plonem 5,5t/ha.

 

Acha nasiona mają być w części do siewu więc czym nie traktować grochu aby się nadawały?? reszta do sprzedania na pasze pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A jaką odmianę grochu polecicie do mieszanki ze zbożem i w jakich dawkach żeby nie wyłożyło i jakie zboże nadaje się najlepiej na taką mieszankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Ja wysiewam właśnie groch Tarchalska w mieszance z pszenżytem jarym

Nagano.Mieszanka w proporcji 50/50.Wysiew ok 250 kg/ha i jest dobrze.

Można dodać owsa nieoplewionego,ale nie próbowałem takiej mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

a pszenżyto jare zazwyczaj zbiera sie na końcu, nie przeszkadza to w niczym jak groch dojrzeje wcześniej?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Chcę w tym roku po raz pierwszy zasiać groch w czystym siewie odmiana to Piast czy ta odmiana nadaje się do czystego siewu .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

A co powiecie o odmianie Milwa bo chce ją posiac z jęczmieniem jarym.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Jak dla mnie kiszka.

Plon słaby, wymagania mimo wszystko spore. Siej ogólnoużytkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

A co powiecie o odmianie Milwa bo chce ją posiac z jęczmieniem jarym.

Milwa bardzo dobra odmiana polecam. Plon jaki uzyskałem to 4,5 t/ha tylko przy wykonywaniu dwóch zabiegów herbicydowych, miał być fungicyd oraz pestycyd lecz został przegapiony termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj