Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś

137 odpowiedzi na ten temat

#121 Share AgroDavidosTV

AgroDavidosTV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 15:08

swojego aż 4 ha :D głównie na zarobek bo lakalna spółka się nie wyrabia ;) a w obrębie dwóch wiosek są zaledwie 3 kombajny i każdy najpierw kosi sobie :D Bizonem bez orkanu 350 zł na godzinę z orkanem 380zł biorą ;) nw połowa z tego zostanie po odliczeniu amortyzacji i paliwa ? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Dzisiaj, 05:48
  •  

#122 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 06 sierpień 2015 - 15:49

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś To sporo biora ;) Ja mysle ze na poczatek dobry by byl Fortschritt 514. Malo pali i malo awaryjny. A wydajnosc troche lepsza od 56. Jesli z sieczkarnia bys bral 320zl to i tak dobrze zarobisz :)
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#123 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 17:27

Mercatorem 75 w tamtym roku u mnie kosił.Przy 3hektarach myślałem że cały dzień zejdzie,strasznie wolno kosi i bardzo wolno porusza się po drodze.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#124 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 21:30

w tej cenie kupujesz ładnego Forsza E 514 i bijesz na głowe wszystkie supry i mercatory w okolicy, pod warunkiem że nie zdzierasz z ludzi

KS Falubaz

#125 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 13:49

Case 923,

Spalanie, 24 ha spalił mi 200 litrów. W tym 15 ha było z sieczkarnią. KUpiłem go już parę ładncyh lat temu, pasy dostępne choć droższe niż w bizonie. Poważnych awarii typu silnik, czy skrzynia nie miał. A jeśli będzie... to będę naprawiał. Polecam. 

I właściwie to chciałem go sprzedać, i kupić nowszy. Ale jak pomyślałem... ile w niego zainwestowałem. Bo nie ma co się oszukiwać, kupiłeś używanego, to najczęściej jest sporo spraw do wymiany, pasy, kilka łożysk. Więc po co, nikt raczej nie zapłaci 35 tyś. za kombajn 35 letni

#126 Share kyrtapwpolu

kyrtapwpolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, próba do wyciągnięcia z ziemi jak najwięcej zysków, patrzenie w przyszłość z inwestycjami... Patrzenie się na galopujące konie.

Napisany 11 wrzesień 2016 - 12:37

Witam, jaki kombajn polecacie do 37500zł był podobny temat lecz 3 lata temu więc zakładam nowy. Kombajn chcę zakupić na wiosnę 2017r więc ceny powinny troszkę pójść w dół na ten okres jakieś 2-4tys. zł jak na tą sumę. W żniwa byłem oczarowany fortschritt e-512 gdyż wykosił mi 10,5 ha (pszenica jara 5,5t, ozima 6,5t) w 10 godz  bez najmniejszej awarii. Po żniwach zastanowiłem się na e-514 a obecnie nie wiem, rozsądek mi podpowiada że claas ma klasę i trzeba go brać. Fakt że nad e-512 znajomy dużo przesiedział a nawet 2 lata temu z 2gratów zrobił jeden.... pod koniec żniw zaczął mu się już psuć tylko że wykosił nim w tym roku ok 120-140 ha, chciałbym również zakupionym kombajnem jeździć po usługach więc raczej heden nie powinien być węższy niż 3,5m. Doradźcie coś :)  :)

Dodam że bizona nie chcę, podobno części to podróby podrób robią i palą ok18-20l na ha. Nie krytykuję polskiej maszyny żeby mnie zaraz nikt nie zjechał tylko napisałem co przeczytałem

#127 Share tractor560

tractor560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 11 wrzesień 2016 - 16:26

my mamy claasa mercatora 60 mamy go 5 lat i w tym roku nic sie z nim nie działo ... jedynie co robilismy to łancuch od ślimaka w hederze ( groszowa sprawa) oraz paski od młocarni bo dość spękane były... daliśmy za niego 27 tyś ... rocznie kosi ok 20 ha czyi nie za dużo no ale sprzęt najlepszy :D dodam jeszcze ze bizona zo56 wyprzedzaliśmy w robocie .. na 300 metrowym polu my byliśmy na koncu a u sąsiada byl dopiero w 3/4 pola... a żyto u nas było dużo lepsze ... wiec jak coś polecam mercatora :D jak nie bd chciał rozejrzyj sie nad Fahrem albo tym fortschrittem bo to też fajne sprzęty... moim zdaniem to jest tak ze jak ktos o coś dba to raczej nie powinno się psuć :D

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

#128 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 11 wrzesień 2016 - 18:15

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Lepiej wez coś większego niż mercator.Forshnity e-514 bardzo fajne sprzęty dość wydajne,cicho w kabinie.Forsza lepiej trafić w dobrym stanie niż classa,do którego części na pewno będą droższe(choć class tez bardzo fajne kombajny)

#129 Share tractor560

tractor560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 11 wrzesień 2016 - 18:52

to zależy ile ha ma forumowicz i czy to gospodarstwo sie znacząco rozwija... jak sie szybko rozwija to moim zdaniem forszaja lepiej kupić niż mercatora ... wszak oba niemieckie sprzęty... na 60 ha forszaj dałby rade spokojnie

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#130 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 20:47

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Dla mnie osobiście mercatory to przezytki,ich produkcja przypada w większości przypadków na lata 70,forsz będzie z 15 lat mldszy albo Jescze więcej.Wydajnosciowo też będzie przepaść na korzyść Forsza

#131 Share kyrtapwpolu

kyrtapwpolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, próba do wyciągnięcia z ziemi jak najwięcej zysków, patrzenie w przyszłość z inwestycjami... Patrzenie się na galopujące konie.

Napisany 11 wrzesień 2016 - 20:47

Dzięki panowie za odpowiedź, raczej wezmę claasa. możliwe że dominator  85, nie za duży kombajn ale tż nie mały, będę nim kosić ok 10 ha swojego i ok50-70 ha po ludziach. więc powinien wystarczyć

#132 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 07:45

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś polecam dominatora 85, duży zbiornik, duża wydajność, mało pali, rura hydrauliczne rozkładana, idealnie ustawiony nie gubi ziarna i czyści idealnie.

#133 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 12 wrzesień 2016 - 08:28

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Ja wiem, że kupuję się patrząc na stan techniczny, wydajność, a nie wygląd ale patrząc na taki wehikuł jak 85 to trochę wstyd tym na podwórko wjechać. Wejdź na Olx i ustaw filtr cenowy i patrz po kombajnach. Coś co się prezentuje lepiej napewno znajdziesz chociaż w tej cenie i tak wszystko wiekowe będzie.
Jako, że i gustach się nie dyskutuje to może tylko ja tak mam że mi się on nie podoba ;-)

Edytowany przez romek6340, 12 wrzesień 2016 - 08:30.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#134 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 19:18

Nie wygląd pracuje a wydajność i jak najmniejsza awaryjność sprzętu,a przy tym i cena wchodzi w rachubę, kolego romek.

#135 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 13 wrzesień 2016 - 16:40

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Ja mam Dominatora 80 i jestem bardzo zadowolony.Fakt że trochę w niego włożyłem ja przyjechał od Niemca ale od tamtej pory awarie są bardzo sporadyczne.Co do kształtu tego kombajnu to jakoś mi nie przeszkadza.Ludzie jeszcze Wistulami kosza i nie narzekają

#136 Share Mij168

Mij168

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 16:43

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś za tyle spokojnie znajdzie sie e 514 mdw

#137 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 17:29

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś W porównaniu z niektórymi wynalazkami dominator nie wygalda zle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#138 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 15:24

Witam. Posiada ktoś z użytkowników może jakiś namiar na rzetelną osobe/firmę sprowadzającą maszyny, w tym wypadku chodzi oczywiście o kombajn z zagranicy?