Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś

137 odpowiedzi na ten temat

#101 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 08:24

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Jak silnik zdrowy to napewno pochodzi jeszcze długie lata a jak słaby to zaraz padnie:) Co można więcej Ci odpisać - silniki JD to jedne z najlepszych silników ale w jakim stanie jest w tym kombajnie to ja tego nie wiem. Jedynym minusem tych silników jest dość duże jak na swoją moc zużycie paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Dzisiaj, 00:52
  •  

#102 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 10:51

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś czy spalanie 10l na godzine pracy z sieczkarnia, heder 3m przy silniku 4cyl. to duzo?

kolego ta 730 nie jest przypadkiem z okolic Lubartowa ?

Edytowany przez izydor6280, 17 czerwiec 2013 - 10:55.

Polska B

#103 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 11:03

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Spalanie 10l na 1 godzinę to dużo. Proszę nie już nie udowadniać że tak mało palą JD. Są super, 1l/h w ta czy inna stronę przy takiej długowieczności maszyny raczej nie mają znaczenia. Z sieczkarnią, ale w jakim zbożu bo napewno w jęczmieniu to duuużo ale w dorodnej i dużej pszenicy to już nie.

#104 Share sewe

sewe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 07:26

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś no i jeszcze nie udało kupić kombajnu a a 730 to na podlasiu koło Skółki jest i tam silnik perkinsona i heder 4m i najgorzej że kołomnie niema teraz jakoś wyboru z kombajnów praktycznie wiekszośc to padaki i tak myśle zo moze cośjeszcze zobzczyc z new holland i sma niewiem co wybrac

#105 Share Landini123673

Landini123673

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 luty 2014 - 09:39

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Ja polecam class dominator 48 lub 58 u mnie pracuje bez przeszkód :D

#106 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:00

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Dołączam się do postów chciałbym kupić kombajn do 35 tys. w gre chyba wchodzą bizon super 89 lub record 86/87. Nie wiem czy może jakiś forschnit 514 choć nie wiem.
Zastanawiam się na c zwrócić uwagę przy zakupie owego cuda ...
Kombajn będzie kosić ok 20 ha swojego no i może troszkę na paliwo ale najwyżej drugie 20ha. Nie zależy mi na zarobku raczej chcę ograniczyć koszty koszenia (rocznie ok 10 tys.). Myślę że w kilka lat by mi się zwrócił. Nie wiem jakie są koszty eksploatacji takiego kombajnu ewentualnie czy dużo może się zepsuć

No tak tylko że Dominator 85 nie w tym przedziale cenowym @wojtal

Edytowany przez aster453, 03 kwiecień 2014 - 12:38.

#107 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:21

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś Polecam Dominatora 85 na takim areał prosty łatwy w obsłudze w miare oszczedny
ZETOR TEAM

#108 Share RolnikMarian6226

RolnikMarian6226

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 21:30

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś w tej cenie ostatnio kupiłem dronningborga d3000,jest ciekawym kombajnem,opinie ma bardzo dobre ale jak się sprawuje to dopiero się okaże w żniwa ;)

#109 Share rolnikpr

rolnikpr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 19:39

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś kup john deerasą najlepsze najlepsza stal polecam

#110 Share Zetor25

Zetor25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 08:21

I podobnie jak kilku użytkowników, stanąłem przed wyborem kombajnu. Przeczytałem cały wątek i nadal nie wiem co kupić. Chodzi mi o maszynę na zarobek. Tak do 200 ha rocznie. Ważne jest dla mnie bezawaryjność i ewentualnie koszty części. Ponieważ nowsze maszyny naszpikowano bardzo drogą i zawodną elektroniką, więc te od razu odpadają. Szukam maszyny, którą sam dam radę naprawić. Co polecacie ? Dla przykładu ile kosztuje remont skrzyni w poszczególnych modelach ? Ile kosztują paski do poszczególnych modeli itp. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Edytowany przez Zetor25, 09 listopad 2014 - 08:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 09 listopad 2014 - 15:01

jak sie ma 200ha do koszenia to sie idze po nowy lub co najwyzej 5-6 lat kombajn a nie kupuje jakiegos starego dziadostwa i liczy ile pasek kosztuje

#112 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 09 listopad 2014 - 22:09

Mój Tata kosi w sezonie 200 ha rekordem  od 95r i bez problemu się wyrabia z koszeniem z reguły do końca sierpnia czasem i wcześniej.

Więc nie opowiadaj bzdur że tylko nowy lub prawie  nowy podoła temu zadaniu.

#113 Share Zetor25

Zetor25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 19:30

jak sie ma 200ha do koszenia to sie idze po nowy lub co najwyzej 5-6 lat kombajn a nie kupuje jakiegos starego dziadostwa i liczy ile pasek kosztuje

Tu nie o pasek chodzi, tylko o awarie, a te jak juz występują, to na maxa. Jeden sąsiad ma Claasa i padła mu skrzynia. Koszt 20 tys zł. Drugi kupił nowego Johna Deera i padł mu na polu - na gwarancji. Zanim przyjechali z serwisu, to maszyna stała w polu 7 dni. Nowe kombajny może są i ładne, ale to właśnie jest esencja dziadostwa. Szukam kombajnu, który sam naprawię i do którego można wszędzie kupić graty, a które są tańsze niż nowy kombajn. Pozdrawiam.

#114 Share plus6070

plus6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 21:51

Tu nie o pasek chodzi, tylko o awarie, a te jak juz występują, to na maxa. Jeden sąsiad ma Claasa i padła mu skrzynia. Koszt 20 tys zł. Drugi kupił nowego Johna Deera i padł mu na polu - na gwarancji. Zanim przyjechali z serwisu, to maszyna stała w polu 7 dni. Nowe kombajny może są i ładne, ale to właśnie jest esencja dziadostwa. Szukam kombajnu, który sam naprawię i do którego można wszędzie kupić graty, a które są tańsze niż nowy kombajn. Pozdrawiam.

Kupujac nowy kombajn trzeba poznac wczesniej opinie o serwisie dilera. Skoro stała zepsuta 7 dni (pół żniw) nowa maszyna John Deere to znaczy, że diler ma fatalny serwis albo John Deere ma kiepska baze czesci.

Nowe kombajny nie są złe a raczej wydajne. Jak masz kasę na nowy i chcesz prosty w naprawie kombajn z dobrą wydajnością to weź pod uwagę serie TC w nh no i oczywiscie patrz na serwis dilera czy jest konkretny czy bylejaki, czy maja opinie szybkich czy nie bo przy kombajnie to wazne.

#115 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 08:44

Kolego Zetor25 - myślisz że do starszych JD czy Claasów części są takie tanie i łatwo dostępne? Są części na które trzeba czekać 2 czy 3 dni a doliczając remont to masz tydzień żniw z głowy. Takie awarie jak skrzynia to w każdym kombajnie będzie to spory koszt i czas. Zależy oczywiście jaka ta skrzynia bo jak jest hydrostatyczna no to jeszcze musisz mieć kogoś co to zrobi. Tanie części i łatwa dostępność to jedynie bizon, pomimo że jakość tych części jest często fatalna i masz do wyboru słabe albo tragiczne to jednak łatwo dostępne i tanie. Ale jak padnie Ci nawet w bizonie skrzynia ( co przy pagórkowatym terenie jest normą co kilka lat:)) też musisz swoje odstać. Często w maszynach typu JD, Claas itp skrzynia plus przełożenie napędu na koła, wytrzymują po 20 parę lat. Raczej też nie pada to tak bez wcześniejszych oznak:) JD zyskał uznanie serią 9xx, która ze względu na żywotność była niesamowita. Pomimo chyba najdroższych części i sporego spalanie chyba najbardziej liczną na polskiej wsi. Nowsze JD już takie super nie są. Wszystko zależy jaka maszyna się trafi, jak dbał o nią poprzedni właściciel i ile ma za sobą. Jeden będzie służył i służył a drugi przyprawi Ci trochę siwych włosów. Nie ma na to żadnej reguły. Jedynie w nowych masz gwarancję choć jak słucham opinii to żadna marka na polskim rynku nie ma czystego sumienia. Co do Rekorda to jak kupił ktoś nowego na 200ha to miał dość długie żniwa ale dlaczego miał nie obrobić. Kiedyś stare po PGR-owskie Supry po tyle kosiły i niektóre jeszcze do dzisiaj służą - oczywiście po naprawach. Popatrz sobie na dostępność części w okolicy i jaka marka najczęściej robi po polach to łatwiej będzie z częściami. Ja mam DF, niby prosty, mało awaryjny i dobrze się spisuje. Nawet myślałem nad zmianą na delikatnie większy tej samej marki choć z dostępnością części jest różnie, łożyska, pasy to najmniejszy problem. Do wspomnianej skrzyni jeszcze parę lat temu tylko ślusarz ale już widziałem w sklepach części, silnik to dostaniesz każdą pierdołkę. Sporo pasuje od Bizona i Claasa. Ale maszynę musisz poznać, do sklepu z częścią no i czasami trochę czasu poszukać. Co do Claas i JD w okolicy to dostanę wszystko i to mam możliwość wyboru między nową a używką.

#116 Share Zetor25

Zetor25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 11:04

Ja na prawdę nie mam nic przeciwko tym nowym maszynom, ale fakty mówią same za siebie. Ci co kupili nowe sprzęty wiedzą dokładnie ile kosztuje roczny tzw koszt serwisu gwarancyjnego. Większość z tych czynności jest wyłącznie w celu wyłudzenia kasy. Niby potrzebne wymienianie świec żarowych, czy płynów. Po dwóch latach za koszty tego serwisu można by kupić drugi kombajn. Wyznaję zasadę, że maszyna ma obowiązek pracować dla i na rolnika, a nie odwrotnie. Fabryki maszyn rolniczych zarabiają na sprzedaży maszyn. Gwarancja powinna być ustalona urzędowo na 5 lat, na wszystko. Innymi słowy producent miałby obowiązek tak wykonać maszynę, aby ta pracowała bezawaryjnie przez 5 lat. Inaczej on płaci za wszystko. 

#117 Share Bartek_IHC

Bartek_IHC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 20:05

Moim zdaniem za tą cenę rozglądałbym sie za Dominatorem 80 lub 85 z silnikiem najlepiej Merca albo Perkinsa. Polecam dlatego że sam posiadam Dominatora 85 z Perkinsem i już 4 lata żadnej awarii, no i do tego duża wydajność, ja swoim hektar pszenicy przy hederze 3,30 metra robie w 1h20m. Poza tym Claas ma duży zbiornik ziarna co pozwala na rzadsze postoje. Co do spalania też jest ok przynajmniej w Perkinsie bo co do Merca to nie wiem.

Części są dostępne ale tak jak pisali wcześniej trzeba za nie troszkę więcej zapłacić, pomimo to gorąco polecam Claasa ponieważ są to niezawodne maszyny :)

#118 Share AgroDavidosTV

AgroDavidosTV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 14:09

Witam, może mi ktoś podpowiedzieć i podzielić się swoją wiedzą jaki kombajn byłby najlepszy prosty w obsłudze z dostępnymi częściami i mało awaryjny :D Rozmyślamy nad Claasem Mecatorem 75 lub Bizonem ZO 56 za te pieniądze chyba można kupić w miarę przyzwoitą maszynę :) biorę pod uwagę jeszcze Deutz Fahr co na ten temat myślicie ? :)

#119 Share CaseBizon

CaseBizon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 14:38

Ja bym Ci polecił Bizon Zo56 sami mamy taki kombajn czasami mlucilo sie nim nawet do 100 ha na sezon i z tego co wiem to nie bylo z nim nic az tak powaznego zeby CI go nie polecic :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 06 sierpień 2015 - 14:47

Co do bizona to się nie będę wypowiadał negatywnie bo sam będę miał na sprzedaż :D

Zapytam o co innego. Dużo masz swojego do koszenia czy kupujesz tylko pod usługi. Jak to 2 to jakie masz zapotrzebowanie na koszenie bo wcale nie jest to tak opłacalne jak by się mogło wydawać.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/