GrzegorzGrzegorz

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tymtus    42

Siemka. Mam pytanko. Jaki kombajn polecacie na 40 ha? Ja rozważam dwa kombajny: Massey ferguson 29 i claas dominator 76, co do claasa nie jestem pewien, czy 4 wytrząsacze to nie za mało.

Cena jaką chcę przeznaczyć +/- 50 000zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek1991    0

kosiłem różnymi i jednak pozostaje przy claasie kosiłem dominatorem znajomego bez porównania z innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

A co powiecie o droningborgach? np model 1900?? Byłbym wdzieczny za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ja się zastanawiałem także nad nimi (dokłądniej nad MF29, a z tego co wiem, to prawie to samo) ale nie jestem pewien, jak z częściami, i awaryjnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

@tymtus w złym kierunku te poszukiwania , trzeba szukać w śród sprawdzonych i nie zawodnych marek . Polecałbym john deere 985 , a jak ojciec coś dołoży to może starczy na 1085 .To są maszyny , ktore warto mieć bo są nie zawodne .Dobrym kombajnem jest claas dominator 105 , tez w tej cenie się zamknie i jeszcze coś zostanie kasy . Może być też nh 8080 też w miarę dobre kombajny do zboża i rzepaku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Sądzisz, że jd zamiast claasa? Claas kojaży mi się z długowiecznością, a jd z paliwem :D

Moja pierwsza myśl to był ja 1085, ale potem doszedł 86, jest nie stety troszkę za drogi, więc staneło na 76. Uważasz, że jd 1085 będzie lepszy niż dominator 76?

A teraz takie pytanie apstrakcyjne troszkę. Czy na 40ha dostałbym coś na PROW, np tc5040? Myślicie, że to by było w ogóle opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filp3090    0

nic kasy nie trzba dokladac kup se fortschritta e514 są to kombajn proste w budowie a co za tym idzie małoawwaryjne , są ekonomiczne, wydajne mają wygodne kabiny nie trzeba stac podczas jazdy jak w bizonie a za 35 ys.to kupisz bez prolemu 514 i to w dobrym stanie a nawet e514MDW troszeczke nowszą zwyklej e 514 no i jasno zieolony kolor dodam ze to kombajny niemieckie

Edytowano przez filp3090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam do WAS takie pytanie czy claas mercator 75 z rura hydr. i szarpaczem za 35tys bez kabiny to nie za wygorowana cena? heder 4,2m stan techniczny i wizualny jak na ten rocznik idealny. Tylko zastanawia mnie jedna rzeczy czy przy mojej odsprzedazy zbytnio na nim nie strace. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

W tamtym roku też miałem taki dylemat. Po obejrzeniu ze dwudziestu classów i przejechaniu masy kilometrów nie znalazłem nic sensownego.

Zrezygnowany kupiłem fortschritta e514 ale w super stanie, za 60000zł brutto i po pierwszym sezonie nie żałuje zakupu, 100 hektarów wykosił bezawaryjnie.

Edytowano przez JanuszM6040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JanuszM6040 za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Niby jest dużo ogłoszeń z kombajnami ale ciężko znaleźć jest coś dobrego. Oglądam Claasy i E 514 i cały czas nie mogę znaleźć czegoś dobrego. Na zdjęciach wyglądają nie które ładnie, bo handlarze umyją i nabłyszczą do zrobienia zdjęcia a w rzeczywistości jest .... Stwierdziłem że jak coś kupić to tylko zadbaną maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszystkim podziękować za rady i podpowiedzi, sporo mi pomogły przy podjęciu decyzji co do zakupu kombajnu. Właśnie klamka zapadła i kupiłem 514 z 1988r. Mam nadzieję że nie będę żałował tej decyzji. Kombajn według mnie wygląda na zadbany ( byłem sam go oglądać a nie miałem kogo zabrać ze sobą ), zakupiony prosto od rolnika. Stwierdzam że takie forum to fajna sprawa, bo sporo można się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

-- połączono --

 

witam wszystkich chcę kupic kombajn zbożowy i mam dylemat jaki wybrac nie patrzac na areał czy jelonki seri 9xx są godne uwagi i jak z czesciami i awaryjnoscio

 

cena to tak do 30 tyś

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jest to stara seria JD - sprawdzona i chyba najlepsza jesli chodzi o awaryjność. Co do części to są łatwo dostępne ale cena ich jest wysoka - obawiam się że wyższa od claasa. Niestety ale nowego nie kupisz i ciężko powiedzieć czy wybrany kombajn będzie służył na lata czy np. po sezonie będzie na sprzedaż. Za 30 tyś to cudów nie kupisz. Nic nie piszesz o areala - pamiętaj tylko o tym że im mniejszy kombajn tym większa szansa że jest mniej wypracowany. Za 30 tyś to brałbym pod uwagę: Merkatora 50, JD 955, Fahr M900-1002. Ale to moje zdanie:)

Przede wszystkim patrz na stan a nie tylko na markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam tak jak kolega akmaly napisał John deere seri 9xx to bardzo dobre i sprawdzone maszyny fakt cena cześci oryginalnych jest spora ale za to sa to produkty długowieczne , Polecałbym ci 970 sam mam takiego super maszynka do 30tys idzie kupic naprawde ładną i nie chodzi tu o wyglad zewnetrzny a o stan podzespołów mam go 4 sezony i jestem super zadowolony wydajnoscią przeskakuje rekorda a spali 2/3 tego co potrzebuje z056.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

dzieki akman nie patrze na marke ale jak jeżdze ogladac takie kombajny to z claasa to same ruiny praktycznie sa fahr m1000 ogladale i byl w stanie dobrym mozna powiedziec mechanicznie wszystko sprawne silnik zyletka ale troche trzeba by bylo posiedziec no i mam kolosiebie wlasnie jelonka tylko niepamietam jaki dokladnie model i jest droszy od fahna jakies 6tys ale stan super

 

a areal jest nie wazny bo bede sie staral zarobkowo i jeszcze dopisze ze jelonek jest sprowadzony a fahn od rolnika i zaniedbany byl i duzo rocznie kosil jakieś 150 ha w sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

powiem tak w tym roku takze mialem kupic kombajn tak samo włąsnie jak Ty ale Prow nie wypalił i musze ciagnik kupic a to juz nie lada wydatek. Wracajac do kombajn lepiej dołóż te 6tys w stosunku do 30 tys to moze i duzo ale w praktyce jak jeszcze go dokładnie przejrzysz z pewnosci przechodzi sezon bez awarii. Piszesz stan super ok. ale musisz sie na 100% liczyc iz przy pierwszym przegladzie cos bedzie nie tak bo siłą rzeczy podczas ogledzin wszystkiego nie dojrzysz i nie sprawdzisz zawsze jest cos do przeoczenia. a w tym fahr to tak troche jak rulertka moze wyłapałes wszystkie wady moze nie i raczej wyjdzie Ci on to samo co ten jd.

ps. Kieruj sie jakoscią nie ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

no pewnie że sie nieda wszystkiego wyłapać na sucho ale jak na teraz to niema sie do czego przyczepic no jeszcze sprawdze dokładniej przed kupnem tego jd a moze coś ktoś moze powiedzieć NH 1520 wiem ze trzeba patrzec takiego z silnikiem mocniejszym gdysz w słabszych jest możliwość ściecia wałków rozrządu

 

lub moze jakis inny model new hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

a dopowiem dokładnie jest to jd 730 taki dokłanie model wiec prosze jakie te kombajny są ich wady i plusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

troche starsze niz seria 9xx

mielismy 430 przez 10 lat i bardzo dobrze wspominam maszyne, jedyny problem byl z zapowietrzaniem sie, ale kranik do 360 zamontowany od dolu baku pomogl

ta seria chyba byla jeszcze na Prekinsie, lub czesc modeli

ogolnie trwala maszyna, wiekszosc paskow byla ori, jak dobrze pamietam,

wiadomo maszyna z lat 70 wiec trzeba bedzie wlozyc przynajmniej kilka nowych lozysk, byc moze kapcie, ale mysle ze jesli technicznie jest dobry to warto

mysle ze cena nie powinna byc wyzsza niz 20-22tys.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

no właśnie cena jest troche duża chce 27 tys i z kabino i jeszcze tak mysle popatrzec new hollany bo podobno też są dobre jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dobre nie dobre - ciężko powiedzieć. To są leciwe maszyny i trzeba rozpatrywać takie maszyny na konkretny kombajn a nie markę. Co z tego że ktoś Ci napisze że najlepszy jest np. JD, naawet jak napiszę że np 965. Jak ty trafisz na wyjechaną maszynye i tyko kasę stracisz. Szukaj takiego kombajnu aby był w dobrym stosunku ceny do jakości. Zobacz po sklepacz w okolicy jak stoją z częsciami do poszczególnych kombajnów - co z tego że jest internet jak padnie Ci w środku żniw i stoisz czekasz zamiast zarabiać lub zbierać swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

właśnie dzisiaj oglądałem jd 950 z silnikiem jd czy ktos moze mi powiedzieć jak jest z tymi silnikami

a z cześciami to nie powinno byc problemu umnie w okolicy nawet jak dzisaj ogladałem to sie dowiedziałem o nowym sklepie z czesciami i facet mowił ze bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj