GrzegorzGrzegorz

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś

Polecane posty

Przymierzam się do zakupu kombajnu za ok. 35 tyś zł. i nie wiem jaki wybrać. Nigdy nie miałem żadnego kombajnu a nie chciał bym się na minę wsadzić. Dziękuje z góry za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

bizon z56 z kabiną części masz tanie i dostępne:) i za te pieniądze można kupić nowszego bizonka z lat 90 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

Jeżeli chcesz kupić kombajn żeby w żniwa ,,zarobkować" kup sobie bizona a dla siebie polecałbym coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisz ile będzie kosił i czego. W tej cenie najlepszy Mercator modele masz od 50 do 75 zależy ile będziesz kosił rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Za te pieniądze JA bym kupił dominatora 80 na hydrostacie w mercedesie ma dobra wydajność w zbożu i można w rzepak śmiało wiechać a jak mniejszy to claas mercator 75 naprawde polecam te maszyny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1996    1

jak masz kupować bizona za 35tyś to lepiej dołożyć 7-10tyś i kupić np. new holland clayson 8080 na hydrostacie. ja też rozmysłałem kupno bizona za 37tyś w bardzo dobrym stanie ale wybór padł na takiego nh. nie ma porównania pomiędzy tymi kombajnami a do nh większość częsci pasuje od bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bizona albo Rekorda ewentualnie 514 części praktycznie wszędzie dostaniesz a na jakim areale masz nim pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jak masz kupować bizona za 35tyś to lepiej dołożyć 7-10tyś i kupić np. new holland clayson 8080 na hydrostacie. ja też rozmysłałem kupno bizona za 37tyś w bardzo dobrym stanie ale wybór padł na takiego nh. nie ma porównania pomiędzy tymi kombajnami a do nh większość częsci pasuje od bizona.

 

wskaż mi nh 8080 za taką cene. he chyba jakaś skarbonka bez dna.

 

bizon z56 z kabiną części masz tanie i dostępne:) i za te pieniądze można kupić nowszego bizonka z lat 90 :P

 

tylko czy warto kupować kombajn patrzac na rocznik ? bo raczej budowa i materiały użyte sa tej samej jakości a bym smiał nawet twierdzić iz starsze modele sa wytrzymalsze.

 

Napisz ile będzie kosił i czego. W tej cenie najlepszy Mercator modele masz od 50 do 75 zależy ile będziesz kosił rocznie

 

Mercator według mnie byłby najlepszym wyborem za 35tys masz praktycznie maszynke tralala stan idealny ale o takie teraz cieżko.

Warto również zastanowić sie nad NH Clayson 15XX (aby tylko nie 1530 i 1520 sa to maszynki małej wydajności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Troszkę byś dołożył i kupił mojego Bizonka ( jest w galerii ) sprzęt w super stanie lejesz paliwo i śmigasz następne żniwa bez żadnego wkładu finansowego ze stołem do rzepaku. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Polecam New Hollanda Claysona 1530 lub większego. Głupotą jest mówiac że to kombajn małej wydajności. Kosa 4 m i szybciej skoszę hektar niż bizonem. Części na podzespłach Bizona dostaniesz wszędzie. Silnik Forda nie do zajechania a pali połowę tego co Bizon w dodatku nie musisz stac jak w bizonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Prosze moderatora o usuniecie tego posta

Prośba rozpatrzona z wynikiem negatywnym

||

||

V

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1996    1

@janczar810, ja kupiłem tydzien temu takiego nh 8080 z hederem 5,1m za 43,5tys, stanbardzo dobry jedynie wizualnie troche gorzej. 2 lata chodził bez awaryjnie bo został kupiony od goscia co u mnie kosił. na allegro jest tez kilka za ok 50 tys

Edytowano przez slowik1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

@slowik1966 albo miales farta i trafiła sie okazja bądź facet potrzebował gotówki od zaraz :) albooo czego Ci nie zyczę cos tam użytkownikowi w nim nie pasowało i spodziewał sie kosztownego remontu. Jeśli niebyło by to problemem prosiłbym o fotki maszynki :) heder silnik góra dół kabina wytrzasacze i ogolnie z grubsza

bo jesli faktycznie stan b. dobry to tylko nic innego tylko pogratulować zakupu takie moje zdanie

 

a tak wracajac do tematu coraz bardziej podobaja mi sie kombajny marki jd seria 965 975 pierwszy wazny czynnik duza pow sit, hydr rurka, sieczka na wajche, i do tego fajnie prezentuje sie farba na jelonku na zadnym innym kombajnie nie ma tak dobrej farby :D

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Sąsiad ma john deere mniejszy od 965 ma 3metrową kose nie ma hydrulicznej rury nie miał sieczkarni i kupił za 15tyś 6 perkinsa założył sieczkarnie od claas mercatora może mi nie uwierzysz ,ale sam się dziwie obkosi 80ha w tym 6 bobiku a zboża naprawde ładne bo ok 6-7t z ha ma prostsze rozwiązania niż w mercatorze nie ma tyle pasków... Zwrócił się już x razy Po prostu godna polecenia maszyna. Ale za 35tyś to bym szukał dominatora 80 w mercedesie wygodniejszy nowszy i wydajność inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Polecam Mercatora posiada takiego i jestem z niego bardzo zadowolony , za te pieniądze powinieneś znałeżć w idealnym stanie. Plusy to dobry dostęp do części ,małe spalanie , prostota w obsłudze i wykonaniu a minus to brak klimy.Mój znajomy usługowo kosił takim 15 lal.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

Nh 15xx sa mniej wydajne ale jeśli weźmiesz pod uwagę ze parę razy w sezonie bizonkiem będziesz musiał zjeżdżac z pola to ci się odechce:)u mnie nh 153o silnik deutza szczególnie polecam. 16 ha własnego zboża plus 5 zarobku- drugi sezon bez awarii:)kuzyn ma m135 silnik też de to mówi o nim ze to taki bizon tylko dużo lepszy:)ale tj pisałem wcześniej napisz ile czego będziesz kosic to lepiej będzie ci kolego doradzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Polecił bym Ci New Hollanda z serii 15XX Clayson , części dostępne , to właściwie podobny jest do Bizona. Hmm... Z056 raczej bym nie wybrał , skrzynie biegów mają bardzo słabe , nie to co w Z040 w tych są niezniszczalne, u mnie pracuje już 20 pare lat , a jak ostatnio zaglądaliśmy do skrzyni ( bo półoś się ukręciła , chyba ze zmęczenie materiału ) tryby są nie ruszone ..

Pozdrawiam!


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

Ja bym proponowal Bizona Rekorda - silna maszyna, wydajniejsza od bizona . Skrzynia biegow nie jest tak obciazaona jak w zwyklym bizonie , hamulce tez udoskonalone nie to co w ZO-56. No i za te pieniazki kupisz juz dobra maszyne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości koszenia, to mojego jest 10 h i reszta usługa. Jestem z okolic Piaseczna k/W-wy tak więc tereny tu są równe. A przydał by mi sie w miarę dobry kombajn, bo jak potrzeba kosić to doprosić się nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Bierz jakiegoś Mercatora. Maszyny są naprawdę dobre i nie psują się tak jak Bizonki. Bizon, wiadomo rodzima produkcja i częsći brdziej dostępne ale jednak pare razy w sezonie będziesz nim stawał i naprawiał. A Claas to uznana marka i te Mercatoy naprawdę dobre sprzęty

Edytowano przez RoLLand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Kup sobie claasa mercatora 75 tylko z oryginalnym lakierem i w miare zadbanego a bedziesz naprawde zadowolony


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zaczynam zastanawiać że teraz to chyba nie najlepszy okres na zakup. Bo przeglądam na allegro te modele co podaliście i nie wyglądają one za ciekawie (jak na moje oko). Jak by komuś się coś żuciło przypadkiem w oko, to niech wrzuci link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj