Zaloguj się, aby obserwować  
adaras

Agregat uprawowo-siewny do Belarusa 820

Polecane posty

adaras    0

Witam. Panowie paluje zakup agregatu uprawowo-siewnego (bierny) do belarusa 820 i zastanawiam się nad zakupem agregatu z nadbudowanym siewnikiem. szerokość 3m. Może ktoś ma taki zestaw i podpowie czy sprzęt sobie z tym radzi? czy nie ma problemu z podnoszeniem zestawu i uciągiem?

dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam ja do swojego belarusa zrobiłem sobie agregat z hydropakiem 2,7m do poznaniaka i radzi sobie dobrze ,nie ma za ciężko (gleby3,4,5,klasa)podnosi też dobrze .Mój kolega ma zrobiony taki sam ale właśnie jako nadbudowany 3m na agregat zaadaptowaliśmy właśnie poznaniaka ciężar jest bliżej ciągnika więc podnosi go jeszcze lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaras    0

a to ciekawe, bo cały czas myślałem ze z hydropakiem będzie mu łatwiej podnosić. Kolego podpowiedz mi jeszcze jaka masz ładowność skrzyni w poznaniaku? i czy z przodu dokładasz jakiś balast? ja mam tura na przodzie, wiec mysle ze wystraczy .

Edytowano przez adaras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tur w zupełności wystarczy ja mam tylko obciążniki i nie ma problemu nawet na rozłożonym na uwrociach .A co do nadbudowanego to pisałem o własnej konstrukcji że jest lżejsza jak jest z orginalnymi tego nie wiem ,a skrzynia ładunkowa standardowa chyba ok150kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Mamy MTZ 82 i bez problemu unosi zestaw famarolu 3metrowy (z przodu wał strunowy, a z tyłu rurowy).Radzi sobie bez jakikolwiek problemów zarówno z uciągiem jak i podnoszeniem zestawu (bez używania hydropaku nawet na stromych górach). Dodam, że niezbędne było dodatkowe obciążenie z przodu mtz.Zdjęcia podniesionego zestawu znajdują się w mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Do Autora tematu:

Twój Belarus ma około 80 KM, więc trzeba szukać zestawów o zapotrzebowaniu na moc ok 80 KM.

Jutro każdy kto ma ciągnik ok 80 KM założy taki temat jak Ty i będziemy mile 1000 takich samych tematów.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie dobrym zestawem będzie zestaw uprawowo - siewny z Famarolu: Plus S400. Nabudowany, pojemność skrzyni 400 litrów. Siewnik ma ścieżki technologiczne i przedwschodowe oraz znaczniki hydrauliczne do pionu. Zestaw akurat do Twojego ciągnika I KAŻDEGO INNEGO CIĄGNIKA OK 80 KM I DO 90 TEŻ TAK SAMO JAK DO 85 87 I PODOBNYCH.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
    • Przez Delbeta
      Jaki płyn lać do wspomagania, tego zbiornika z przodu ciągnika w belarus 952. 4 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj