Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowo-siewny do Belarusa 820

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adaras

adaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:26

Agregat uprawowo-siewny do Belarusa 820 Witam. Panowie paluje zakup agregatu uprawowo-siewnego (bierny) do belarusa 820 i zastanawiam się nad zakupem agregatu z nadbudowanym siewnikiem. szerokość 3m. Może ktoś ma taki zestaw i podpowie czy sprzęt sobie z tym radzi? czy nie ma problemu z podnoszeniem zestawu i uciągiem?
dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowo-siewny do Belarusa 820 Dzisiaj, 19:55
  •  

#2 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:40

Agregat uprawowo-siewny do Belarusa 820 Witam ja do swojego belarusa zrobiłem sobie agregat z hydropakiem 2,7m do poznaniaka i radzi sobie dobrze ,nie ma za ciężko (gleby3,4,5,klasa)podnosi też dobrze .Mój kolega ma zrobiony taki sam ale właśnie jako nadbudowany 3m na agregat zaadaptowaliśmy właśnie poznaniaka ciężar jest bliżej ciągnika więc podnosi go jeszcze lżej.

#3 Share adaras

adaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:59

Agregat uprawowo-siewny do Belarusa 820 a to ciekawe, bo cały czas myślałem ze z hydropakiem będzie mu łatwiej podnosić. Kolego podpowiedz mi jeszcze jaka masz ładowność skrzyni w poznaniaku? i czy z przodu dokładasz jakiś balast? ja mam tura na przodzie, wiec mysle ze wystraczy .

Edytowany przez adaras, 23 styczeń 2013 - 18:01.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:13

Agregat uprawowo-siewny do Belarusa 820 tur w zupełności wystarczy ja mam tylko obciążniki i nie ma problemu nawet na rozłożonym na uwrociach .A co do nadbudowanego to pisałem o własnej konstrukcji że jest lżejsza jak jest z orginalnymi tego nie wiem ,a skrzynia ładunkowa standardowa chyba ok150kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:31

Agregat uprawowo-siewny do Belarusa 820 Mtz powinien poradzić sobie z agregatem 3m. Wszystko zależy jakie masz pola.

#6 Share Dzik90

Dzik90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:58

Agregat uprawowo-siewny do Belarusa 820 Mamy MTZ 82 i bez problemu unosi zestaw famarolu 3metrowy (z przodu wał strunowy, a z tyłu rurowy).Radzi sobie bez jakikolwiek problemów zarówno z uciągiem jak i podnoszeniem zestawu (bez używania hydropaku nawet na stromych górach). Dodam, że niezbędne było dodatkowe obciążenie z przodu mtz.Zdjęcia podniesionego zestawu znajdują się w mojej galerii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:51

Agregat uprawowo-siewny do Belarusa 820 Do Autora tematu:
Twój Belarus ma około 80 KM, więc trzeba szukać zestawów o zapotrzebowaniu na moc ok 80 KM.
Jutro każdy kto ma ciągnik ok 80 KM założy taki temat jak Ty i będziemy mile 1000 takich samych tematów.

Odpowiadając na Twoje pytanie dobrym zestawem będzie zestaw uprawowo - siewny z Famarolu: Plus S400. Nabudowany, pojemność skrzyni 400 litrów. Siewnik ma ścieżki technologiczne i przedwschodowe oraz znaczniki hydrauliczne do pionu. Zestaw akurat do Twojego ciągnika I KAŻDEGO INNEGO CIĄGNIKA OK 80 KM I DO 90 TEŻ TAK SAMO JAK DO 85 87 I PODOBNYCH.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Dodaj odpowiedź