koma666

co lepsze ? C385, MTZ82 czy moze jakis zetor ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
woyto    16

a co sądzicie o ursusie 4512 chcę taki nabyć,lub poleccie coś podobnego? za ok 35tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a moze lepszy od mtz82 by był MF590 ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas27    1

Odnosnie mtz i c-385 to dam ci przykład: przy odsniezaniu drogi zimą ciągne trójkat do sniegu(pług sniezny), a za nim c 385 mi go napina bo jak próbowalismy odwrotnie to samego pługa do sniegu ursus nie mógł uciagnac. A spalanie wychodziło nam podobnie tylko ta róznica ze ja ciagłem pług i c-385 a ursus tylko na biegu przytrzymywał. Teraz znajomy kupił 1224 i c-385 stoi jakos nie widze zeby nim robili.

A zwróc uwage na transport bo 38km/ha z 2 x 6t przyczepy sie leciało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

mtz jak najbardziej polecam mam dwa jednego bym sprzedał bo potrzebny mi ciagnik ponad 100 kucy a co do mtz i ursusa kolega ma 902 i nie raz po mnie dzwonił zeby go wyciagac ursus to krowa ciezki i bez napedu a blokada nie zawsze pomaga przedni naped w mtz hmmm ja nie narzekam jak masz tarczki dobre i nie jezdzisz na właczonym non stop to ładnie ciagnie a to ze jest lekki to mozna mu dac jakies obciązenie i w transporcie tez naped pomaga jak pod spora górke z duzym ładunkiem a skrzynia to juz zalezy od operatora ja mam mtz z 84r z grudnia i jak zagladałem do skrzyni to jedno łozysko troche luzu miało to zmieniłem i długo tam nie zajrze jak jestes zainteresowany to pisz na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

jak do tura to coś z rewersem ja mam belarusa 920 w turze i tak to jest ok tylko własnie tego rewersu brak i dobrze by było jak by maial hydrauliczne sprzęgło ale mtz polecam bo ma przedni naped a w turze tez się czesto przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Do tura tylko z napędem, i na orbitrolu. MTZ i MF super nadają się do tura.

385 nawet z napędem nie polecam.To już jest porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Też polecam MTZ-a mój jest z rocznika 84 skrzynia , silnik po remoncie a jeżeli chodzi o przedni napęd i most rok temu wymiana głównego ataku , hydraulika też rok temu wymiana pompy i tak że pompy od serwa po za tym nic więcej . Plusem ciągnika jest jego prostota w budowie i dostęp do w miarę tanich i oryginalnych części :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Jeśli chodzi o transport to jak najbardziej ale na dobrych drogach ursus jest bardziej miętrzy od mtz ale jesli chodzi o pole to mtz bym nie wymienił na ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

mtz do ciężkich robót za lekki jest

c-385 ok

ale lepiej brać zetora 8011 8045 albo 8111 czy 8145

 

tymtus za 20tyś to by padło kupił a nie 7211

zaletki to c 385 bez obciążników 3500t a mtz 4000 t


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziom123    0

Witam.

Ja bym wybrał mtz 82 sam ma takiego z 97 rok. i nie narzekam, częsci tanie mniej pali od zetora i wy transporcie bardzo szybki ja swoim ciągłem 17ton i 5 skibowy pułg ciągam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziom123    0

ziemia jest ciężka ale na równych polach idzie, jak jest pod górke to staje wtedy jedna skiba do góry i jedziemy dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

no nie wiem jaki masz ten pług ale 5 skib w ciezkiej ziemii to potrzebuje troche wiecej mocy niz 80KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z ciekawości jaki pług, podorywkowy?

Ja raz orałem Fotrschrittem 5 skibowym pół zawieszanym, i dawał rady, ale wolno. To nie była orka, jechał z 4km/h Dlatego orałem bo 1224 wysiadł i ją scholowałem, no jak miałem zapięty to spróbowałem. Z 15 ar zaorałem.

 

Przeważnie 4 skiby też Fortschrittem zawieszanym, ale bywało nie raz tak, że nie dawał rady przy 4, i jedną podnosiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas27    1

on ma racje ja mam lekkie ziemie ale 5 b-201 ciągnąłem jak tak do 20cm głębokości to ludzie przychodzili na pole zobaczyć co ma pod maska bo nie wierzyli brat ma z turbo to w różnych pracach o bieg wyżej niż moim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez Kret1992
      Witam sory za nowy otworzony temat ale nigdzie nie moge znaleźć tematu pomocniczego dla mnie a mianowicie chodzi mi o problem z ursusem 902 ktory polega na tym ze zauwazylem ze strasznie dostal wibracji i wydaje mi sie ze na jeden cylinder nie chodzi ale po sprawdzeniu wtryskow cisnienia cylindrow no i czy pompa podaje paliwo wszystko jest ok no i zabraklo mi juz pomyslow co moze byc pomocy.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj