Zaloguj się, aby obserwować  
JANCZAK1176

Pęknięty akumulator (sposób) ?

Polecane posty

JANCZAK1176    43

Witam podczas montażu akumulatora (prawie nowy) nastąpiło pęknięcie akumulatora na zgrzaniu, istnieje jakiś sposób na sklejenie?

Jakiś klej ?. Wiem że żywica nie klei się z kwasem akumulatorowym

Proszę o podpowiedź

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kleiłem lutownicą. Wytrzymałości to ma niewiele, ale zabezpiecza przed wyciekami.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Obudowę akumulatora najlepiej zgrzewać, poszukaj zakładu który zajmuje się zgrzewaniem polipropylenu, albo porządnego serwisu-sklepu z akumulatorami powinni taką usługę robić.

Poszukaj zakładu blacharskiego co maja spawarkę do elementów plastikowych może coś wyczarują.

Tylko pamiętaj, że kwas nie lubi ognia, robi się mała bomba.

Może jakiś klej by się nadał wszystko idzie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Można to zrobić domowym sposobem za pomocą butelki plastikowej (pet),topiąc ją przy pomocy zapalniczki nad pęknięciem tak aby stopione tworzywo skaptwało na to pęknięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilon    0

kiedyś podczas przenoszenia akumulatora pękło ucho i akumulator spadł na glebe, pękł w połowie z boku, uspawałem skrzynke z cienkiej blachy, włożyłem akumulator i zalałem całość smołą, działał jeszcze kupe czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuwalkiOK    0

Kilka lat temu w wojsku na akumulatorowni jakiekolwiek pęknięcia były naprawiane lutownicą.Ten sposb niewiele kosztuje jeżeli jest lutownica a i w dodatku działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Znalazłem byłem w sklepie z częściami rolniczymi i pytałem się o klej ,a tu był przedstawiciel CX 80i mówi że jest taki kosztuje około 30zł .Po sprowadzeniu i sklejeniu jestem pod wrażeniem .Twardy jak kamień .Nazywa się stick weld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez KRISS75
      witam wszystkich i proszę o pomoc,mam mf 6170 i nie wiem jaki akumulator do niego kupić?
    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
    • Przez pokorny
      Witam, jakie macie akumulatory w 3050 ( 68km ), lub innych traktorach o podobnej mocy. Pojemność nie całe 4000cm
    • Przez celeron59
      Witam ostatnio w moim 3095 wyjełem jeden akulumator zeby go podładowac. po paru dniach odpaliłem ciagnik ale nie działa dynashift oraz nie palą sie kontrolki od przedniego napedu i wom .Prosze o pomoc
    • Przez stg
      Przymierzam się aby zrobić trochę kiszonki, tak na 5 bysiów. Według mojej wizji to wyglądało by to tak:
      -koszenie (rotacyjną)
      -zgrabianie (Agromet z 211)
      -wożenie (rozrzutnik warfama N 217)
      Dysponuję ograniczonym sprzętem. Czy trawa nie była by zbyt długa, dobrze by się zakisiła na pryżmie ?
      Jakieś porady z waszej strony, z ilu ha(chodzi mi o to aby jeden pokos zakisić, a reszte na siano) musiałbym zebrać aby starczyło dla 5 bysiów na rok, nie żałowałbym kisznki
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj