romanw5

Renault 155.54-biegi

Polecane posty

romanw5    0

Witam. Mam ciągnik renault 155.54 tx czy jest w nim 5 bieg i czy jest możliwość odblokowania go? Rocznik 97.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

nie ma

jesli masz skrzynie 24/8 to powinna leciec 40,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci niby 5 bieg?? :D


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maldar    12

Kolega @romanow ma pewnie skrzynie 16x16 i mu potrzebny 5 bieg żeby lecieć 40km/h

@izydor a czy ze skrzyni 16x16 da sie zrobic 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

skrzynia 12 i 16 ma tylko 4 biegi i predkosc 30 km/h, nie jest w jakikolwiek sposob blokowana


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

W ceresach jest zablokowany 5 bieg, z blokadą idzie max.32km/h bez 41km/h.

roman czy na gałce od zmiany biegów masz rozrysowane rozmieszczenie biegów (lub w innym miejscu) jeśli tak, to czy jest tam zaznaczony 5 bieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

mozna wiedziec jak to zmierzyles, bo jesli samochodem to jest zawyzone

na obrotomierzu, oczywiscie analogowym, macie przyblizona predkosc, co za tym idzie jest tam rowniez predkosc max.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejlud    0

To w końcu jak to jest z tą prędkością gdzie jest ta różnica w skrzyni czy może w moście na zwolnicach. Wszyscy twierdzą że skrzynie 24/8 są szybkie a ja mam wolną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

niewiem jak to jest , ja swoja renia tez ze skrzynia 24/8 na 2400 obrotow ,pokazywało 39km/h


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

mozna wiedziec jak to zmierzyles, bo jesli samochodem to jest zawyzone

na obrotomierzu, oczywiscie analogowym, macie przyblizona predkosc, co za tym idzie jest tam rowniez predkosc max.

 

tak było mierzone samochodem i wychodziło dokładnie 42km/h przy 2500obr...

mówisz przekłamanie ale na Boga ile może być tego przekłamania przy tak niskiej prędkości!? mi wychodzi 30% jeśli licznik pokazuje 42 a Ty uważasz że powinna max 30km/h... to ile będzie przekłamania przy prędkości 100km/h???

bez przesady.. przekłamanie rzedu 2-5% to ok ale nie 30! skoro uważasz że powinna max jechać 30km/h a auto pokazywało ponad 40 to już nie wiem jak to jest z tym wszystkim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolego sam za 113 jechalem 40km/h,

nawet za 30 czy 60 samochod bedzie mail na liczniku ok.30km/h


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja renata kreci sie na maxa 2820 i przy tych obrotach mam 38,2 km/h. a model to 155.54 skrzynia 24/8 :P


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyk    0

Mój znajomy ma taki przypadek że traktor szybciej jedzie na żółwiu niż na zającu i cały czas myślał ze ma skrzynie 30 km/h, kiedyś pojechał na zółwiu na 4 biegu a tu na zegarze 40 km/h :blink: :D

 

Ja mam 133.54 TX skrzynie 16x16 i mam 40 km/h.

 

Niewiem czy to prawda, wiec mnie poprawcie jak sie myle, ale w skrzyniach 40 km/h podczas chamowania załacza sie przedni naped a w 30 km/h nie.

Edytowano przez tonyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie załącza przy hamowaniu :)


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

Mój znajomy ma taki przypadek że traktor szybciej jedzie na żółwiu niż na zającu i cały czas myślał ze ma skrzynie 30 km/h, kiedyś pojechał na zółwiu na 4 biegu a tu na zegarze 40 km/h :blink: :D

 

Ja mam 133.54 TX skrzynie 16x16 i mam 40 km/h.

 

Niewiem czy to prawda, wiec mnie poprawcie jak sie myle, ale w skrzyniach 40 km/h podczas chamowania załacza sie przedni naped a w 30 km/h nie.

 

niech obróci sobie gałkę na dźwigni i będzie miał ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

no to Cie kolego zdziwie bo mam 110-54 i teraz na sniegu najlepiej widac... Wciskam hamulec i wszystkie 4 kola hamuja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr190    1

witam moja 106-54 z 94roku też jak wcisne hamulec to wszystkie 4 i prędkość jazdy 40 skrzynia 16x16 pełni mechaniczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u mnie też tak jest skrzynia 16+16 w pełni mechaniczna i blokada mechanizmu różnicowego też mechaniczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

110.54 jesli ma zalaczany naped elektronicznie przyciskiem to po wcisnieciu pedalu hamulca jesli jest naped wylaczony to zalacza sie automatycznie naped przedni i hamuje moge sie mylic ale taka jest opcja w wielu ciagnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

 

tak było mierzone samochodem i wychodziło dokładnie 42km/h przy 2500obr...

mówisz przekłamanie ale na Boga ile może być tego przekłamania przy tak niskiej prędkości!? mi wychodzi 30% jeśli licznik pokazuje 42 a Ty uważasz że powinna max 30km/h... to ile będzie przekłamania przy prędkości 100km/h???

bez przesady.. przekłamanie rzedu 2-5% to ok ale nie 30! skoro uważasz że powinna max jechać 30km/h a auto pokazywało ponad 40 to już nie wiem jak to jest z tym wszystkim....

 

 

Kolego w większości aut osobowych sam prędkościomierz pokazuje od 3 do 7 km więcej, więc jeśli przy 100km pokazuje 5km więcej to jest 5% błędu a jeśli przy 30 to jest większy procent błędu. Aby sprawdzić dokładnie musiała by jechać za tobą ciężarówka wyprodukowana po 2006r (tachograf cyfrowy) wtedy błąd nie będzie większy niż 1km/h. A sprawdzanie według auta czy nawigacji przy małych prędkościach jest mało dokładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aragor
      Witam,
      Pytanie być może co dla niektórych banalne, jednak dla mnie niezmiernie ważne.
      Zakupiłem niedawno ciągnik RENAULT 155.54 i właściwie zaczynam się go uczyć i przygotowywać do sezonu. Słuchajcie jakim biegiem należy orać , a jakim uprawiać(powiedzmy agregatem) ziemię w tej serii ? Dodam że posiadam ciężkie ziemie.
    • Przez NorbertKolk
      Witam posiadam Renault 180.94 skrzynia multishift .
      Ciągnik ogólnie super skrzynia sama w sobie również ciekawa . Mam mały problem który wynika z faktu iż nie mogę w internecie znaleźć informacji serwisowych to tej skrzyni ani odnaleźć rzetelnych osób które posiadają jakąkolwiek wiedzę techniczną dotyczącą jej sterowania zależności itd .
      Mianowicie Ciągnik po wrzuceniu rewersu dosyć często próbuje ruszyć z ostatniego biegu tj 9 . Jest to problematyczne jadąc po w ruchu miejskim bo niestety traktor trzeba zatrzymać i ruszać rewersem kilkukrotnie aż zaskoczy na bieg pierwszy . Można kombinować również z zakresem itd  a to kłopotliwe.
      Jakie ta skrzynia ma zależności tj np jak ustawią się biegi po wciśnięciu sprzęgła  a jak powinny się ustawić po wyłączeniu  skrzyni rewersem i ponownym włączeniu jazdy . Cw przypadku gdy jedziemy z dużym obciążeniem i musimy skorzystać z ruszenia z zakresu pośredniego Żółw  (Ślimak żółw zając ) bo mój ciągnik się rozłącza i trzeba stanąć przerzucić na zakres szybki i ponownie ruszać nie mogę zrobić płynnego przejścia pomiędzy zakresami .?
      Jak to powinienem obsługiwać bo być może to ja popełniam błąd . Kto ma do tej skrzyni kody błędów bo są lampki które migają lecz nie mogę znaleźć żadnych informacji w internecie co one oznaczają . Pozdrawiam i z góry dziękują za pomoc .
      Potrzebuje informacji jak kalibrować tą skrzynię ? w jakich innych ciągnikach ona występowała konkretnie bo informacje na forach są ogólnikowe a być może z tych danych wyciągnę potrzebne informacje lub znajdę kogoś kto ma jakieś pojęcie . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj