Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Metalfach z rotorem i nożami.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johndeere6510

johndeere6510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 11:28

Prasa Metalfach z rotorem i nożami. Proszę o pomoc użytkowników prasy Metalfach z rotorem i nożami, gdyż podoba mi się ta prasa, ale nie wiem jak ona się sprawuje, czy warto ją kupić i czy to prawda,że słucha słoma lubi stawać w komorze. Poprostu proszę o opinie na temat tej prasy. Z góry bardzo dziekuje. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Metalfach z rotorem i nożami. Dzisiaj, 15:42
  •  

#2 Share jakubj0072

jakubj0072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 12:37

Prasa Metalfach z rotorem i nożami. Tez jestem ciekaw co do tej prasy ?

#3 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 23 styczeń 2013 - 13:10

Prasa Metalfach z rotorem i nożami. bylem posiadaczem prasy metal fach 3 lata temu i jestem posiadaczem przetrzasacza tej firmy

jedno co moge powiedziec o tej firmie to NIGDY WIECEJ maszyn tej firmy na moim podworku.

Szmelc i tyle. Patenty podejrzane z zachodnich maszyn a material to "bruk". Dosłownie wezmie sie reke za cokolwiek to mozna przez kolano zlamac.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#4 Share rava1155

rava1155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem

Napisany 23 styczeń 2013 - 13:14

Prasa Metalfach z rotorem i nożami. kup se sipma bedzie dobra

#5 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 styczeń 2013 - 13:34

Prasa Metalfach z rotorem i nożami.

Proszę o pomoc użytkowników prasy Metalfach z rotorem i nożami, gdyż podoba mi się ta prasa, ale nie wiem jak ona się sprawuje, czy warto ją kupić i czy to prawda,że słucha słoma lubi stawać w komorze. Poprostu proszę o opinie na temat tej prasy. Z góry bardzo dziekuje. :)

To tak :
- słoma do ok. 13 -14 idzie ok. później praktycznie zapomnij o belowaniu
- dobrze zbija materiał na kiszonkę, siano wydaje się, że też jest dobrze zbite.
- noże to dobra sprawa
- wiązanie siatką potrafi podnieść operatorowi ciśnienie
- dość często ścina śruby na rotorze mi w tamtym sezonie 5 razy przy prawie 800 zrobionych belach (ale raz miałem przypadek że między jedną wymianą a drugą zrobiłem 5 bel)
- jeśli liczysz na dużą wydajność dzięki rotorowi to zapomnij (wydaje mi się, że ma za małą średnicę)
- wkurza brak mechanizmu cofania rotora (przynajmniej u mnie niema)
Nic więcej mi do głowy na razie nie przychodzi.

Edytowany przez kokoman0, 23 styczeń 2013 - 13:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 16:17

Prasa Metalfach z rotorem i nożami. to ta prasa nie ma żadnego cofania rotora?

#7 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 styczeń 2013 - 16:21

Prasa Metalfach z rotorem i nożami. Moja już ma bo taki "klucz" dorobiliśmy. O tych nowych to nie jestem na 100% pewien ale raczej też tego nie ma.

#8 Share johndeere6510

johndeere6510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 16:48

Prasa Metalfach z rotorem i nożami. A co powiecie na prasę claas rolland 250 albo 255 z nożami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 12 sierpień 2014 - 13:57

Prasa Metalfach z rotorem i nożami. Noże w tej prasie to kompletna lipa. Mają luzy na boki i zaczepiają o łopaty rotora, za słabe sprężyny noży powodują ich odchylanie się. Sianokiszonka nie jest pocięta. Przy włączonych nożach jest głośny grzechot, aż strach pracować. Prasę użytkuję od 2012r. Na początku końcówki płaskowników przyspawanych na wałach rolujących łapały siatkę i zawijały ją na wale. Po oszlifowaniu problem znikł. Ścinanie śrub na rotorze to norma. Po prostu trzeba wolniej zbierać zielonkę. Niezbędna jest drabinka z prętów nad palcami podbieracza aby nie piętrzył się zbierany materiał. Początkowo miałem rotor z gładkimi łopatami. Krótka sianokiszonka była słabo wciągana. Na gwarancji wymieniono na rotor z uzębionymi łopatami. Te uzębienia powodują teraz okręcanie się na rotorze słabo podsuszonej sianokiszonki, więc muszę zbierać lepiej i równo podsuszoną sianokiszonkę. Przy zbieraniu słomy uzębiony rotor łapie siatkę więc uruchamiam ją podczas jazdy wraz z pokosem. W tym sezonie noży nie używam. Zbierając słomę aby bela nie zatrzymywała się w komorze przestawiam na mniejszy zgniot. W tym sezonie przestało mi podawać siatkę. Okazało się że piasta wolno-biegu ślizga się w tarczy napędowej z tworzywa sztucznego. Po konsultacji z serwisem metalfach dowiedziałem się że obecnie kółko z tworzywa sztucznego zastąpione jest kółkiem aluminiowym. Obecnie te prasy mają już oszlifowane płaskowniki i lepiej przyspawane i nie łapią siatki oraz mają klucz do odblokowania zapchanego rotora. Z nożami nie ma żadnej modyfikacji.